rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Szakal, byłeś na Studenckiej po to szkło?
Pytam bo tez się tam wybieram, ciekawe czy został im tylko ten egzemplarz...
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Mówisz, że już ich nie produkują i że trzeba się spieszyć?
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
A np. w Fotozakupach na bagnet Pentax o ręki za 1569
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Nie produkują już szkieł w tych obudowach.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
espresso, "od ręki".
 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem tytułowego obiektywu. Wcześniej przez moje ręce przeszły Sigmy 10-20 oraz 50-150, ale pozbyłem ich się bez wielkiego żalu (większych uwag nie miałem, ale brakowało im tego "czegoś"). Przez jakiś czas używałem też systemowej * 16-50, ale pozbyłem się jej ze względu na gabaryty. Tak więc nie można powiedzieć, że jestem szczególnym miłośnikiem zoomów (szczególnie od czasu, gdy spróbowałem Limitedów ;-) ).

Rzeczoną Sigmę kupiłem głównie ze względu na aktualną okazyjną cenę... i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem :shock:
Najważniejsze zalety (dla mnie):
- ostro, ostro, ostro na każdej ogniskowej i przesłonie - pod tym względem spokojnie konkuruje z Limitedami (obawiałem się na przykład, że na 50/2.8 będzie mydlił, jak posiadany niegdyś Tamron, ale nic z tych rzeczy - absolutnie akceptowalny)
- gabaryty i waga do przyjęcia - pomimo niewielkich różnic na papierze w stosunku do *16-50, mam wrażenie, że jest od niej wyraźnie chudszy i krótszy (szczególnie z założoną osłoną),
- AF szybki, pewny i cichy

Nie zauważyłem jak dotąd wad, o których czasem piszą ludzie w tym wątku - no może odwrotny kierunek kręcenia przy zmianie ogniskowych, ale ponieważ na ten moment to mój jedyny zoom, więc szybko się przyzwyczaiłem :-)

Podsumowując - naprawdę polecam, póki jeszcze jest do kupienia!
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Popytałem w kilku miejscach i podobno to szkło ma być zastąpione nowym w wersji C, podobnie jak to było z 17-70 2.8-4. Podobno (jak zwykle) najpierw wyjdzie w z bagnetem Canona i Nikona, potem z innymi mocowaniami. Są to oczywiscie niepotwierdzone informacje bazujące na przypuszczeniach :)

Wracając do tematu - zamówiłem dla siebie , niedługo testy :)

 

janpa  Dołączył: 23 Lis 2009
espresso napisał/a:
oj to się naraziłeś fan(atyk)om * (gwiazdki)

to dla równowagi podkreślę, że w * przeszkadzały mi w zasadzie tylko gabaryty i stosunek cena/możliwości w porównaniu do Sigmy 17-50 :-)

rafalf napisał/a:
podobno to szkło ma być zastąpione nowym w wersji C

Być może, ale podejrzewam, że cena nowej wersji będzie w okolicach pierwotnej ceny wersji aktualnej , czyli lekko poniżej 3 tys....
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
espresso napisał/a:
już przetestowane, rób zdjęcia.

Oczywiscie:) Nie zamierzam linijek fotografować....

A tak przy okazji - wycztytałem gdzieś - ale nie mogę teraz znaleźć tego wątku - że podobno ta Sigma podpięta do K10 powodowała komuś losowe naświetlanie przy użyciu zewnętrznej lampy....
Potwierdzi ktoś ? Zaprzeczy? Będe sprawdzał jutro to w szkło w zestawie z moim leciwym GX-10 i Metzem 48 AF-1 i jestem ciekawy czy będzie działac jak należy.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
espresso napisał/a:
czyli CCC, Cena Czyni Cuda (3 tyś. jak nic...)

Raczej nie powinni szaleć z ceną, bo C (Contemporary) to najniższa linia nowych nowych sigm, a taka 18-35/1,8 ma oznaczenie A (Art).

Ciekawe czy 10-20/3,5 zechcą wydać w nowej obudowie :-)
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
rafalf napisał/a:
niedługo testy :)


Nie ma co testować. Odchudzą o 50g, poprawią o ułamek procenta 17mm, pogorszą o ułamek procenta 50mm (albo odwrotnie), podniosą cenę o kilkadziesiąt procent i już. :-?
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Cytat
Szakal, byłeś na Studenckiej po to szkło?
Pytam bo tez się tam wybieram, ciekawe czy został im tylko ten egzemplarz...


Zdaje się, że został ostatni, ten który kupiłem zdjęli z wystawy, ale chyba jeszcze Digimania ma parę sztuk
 
piotro  Dołączył: 08 Cze 2009
Miałem tą sigmę 17-50, jednak dziś gdy jest 18-35/1.8 nie kupiłbym jej, pomimo że to bardzo dobre szkło, jednak różnica w świetle jest bardzo duża, dla osób robiących zlecenia to przepaść. Ale jak ktoś woli ten zakres ogniskowych i nie lata po ciemnych pomieszczeniach to klasa światowa :)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Szakal napisał/a:
Cytat
Szakal, byłeś na Studenckiej po to szkło?
Pytam bo tez się tam wybieram, ciekawe czy został im tylko ten egzemplarz...


Zdaje się, że został ostatni, ten który kupiłem zdjęli z wystawy, ale chyba jeszcze Digimania ma parę sztuk

no nieźle, jak ja byłem na Studenckiej ze 2 tygodnie temu z moją, żeby sprawdzić czy nie ma jakiejś, która bez kalibracji będzie lepiej strzelać, to mierzyłem 4 sztuki tej Sigmy i zostałem przy swojej
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso, miałeś okazje sprawdzić jak zachowuje się ta Sigma pod światło?
 

rafalf  Dołączył: 09 Cze 2007
Alyjen napisał/a:
no nieźle, jak ja byłem na Studenckiej ze 2 tygodnie temu z moją, żeby sprawdzić czy nie ma jakiejś, która bez kalibracji będzie lepiej strzelać, to mierzyłem 4 sztuki tej Sigmy

Wczoraj mieli jedną i drugą sprowadzili z Katowic.
Oglądałem dziś obie i wybrałem jedną. Została chyba ta sama którą Szakal testował. Na moim body tez był na niej problem z ostrzeniem na nieskończoność.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Zakupiłem obiektyw w SRSmicrosystems :-)
Wprawdzie po kilkudziesięciu minutach otrzymałem wiadomość, że chwilowo nie mają go na stanie ale już został zamówiony u dostawcy - mam nadzieję że obędzie się bez niespodzianek.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Paffcio napisał/a:
jak zachowuje się ta Sigma pod światło?

https://www.dropbox.com/s...c24e/q0WRpRxVSp

Kilka rożnych pstryków z ostrym słonkiem w tle. Starałem się złapać na różnych przysłonach maksymalnie dużo blików. Nie trzeba się specjalnie starać aby je złapać, ale też można łatwo ich uniknąć lub przynajmniej zminimalizować.


Dzięki za krótki test. Wychodzi jednak na to, że ta Sigma jest niewiele lepsza (o ile w ogóle jest) od da*16-50...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Sigma jest niewiele lepsza
Nie pamiętam już pracy pod świtało 16-50. Zdaje się iż bardziej traciła kontrast pod słońce. Ale praca pod światło to jeden z czynników. Jest jeszcze kilka innych...


Na pierwszy rzut oka da*16-50 zachowuje się podobnie pod światło, ale żeby móc coś więcej powiedzieć trzeba by zrobić zdjęcia w tych samych warunkach na tych samych ogniskowych. Z drugiej strony na pentaxforums w teście porównawczym da*16-50, S17-50 i T17-50 pod światło najgorzej wychodzi właśnie Sigma... Zgadzam się z Tobą, że praca pod światło to tylko jeden z parametrów, dlatego da*16-50 jest ze mną od dawna i nie wiem, czy zamienię ją na coś innego :-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Zgadzam się z Tobą, że praca pod światło to tylko jeden z parametrów, dlatego da*16-50
dlatego gwiazdka na pentaxforums okazała się wielkim przegranym: The Pentax was the biggest surprise, and the biggest disappointment.

Tak, wiem, czytałem... bo to kolejne kontrowersyjne szkło Pentaxa (czy ta firma mogłaby zrobić w końcu coś normalnego??? :mrgreen: ). Ja tam da*16-50 baaaardzo lubię, może dlatego że trafiłem na dobry egzemplarz?

espresso napisał/a:
Jednak trudno nie przejść obok podsumowania iż każdy z porównywanych obiektywów może w rękach dobrego fotografa dać ładne obrazki.
Niewątpliwie obecnie koronnym argumentem Sigmy jest jej cena, trzyletnia gwarancja, a zakup obarczony małym ryzykiem trafienia na kiepski egzemplarz.

ciężko mi się z tym nie zgodzić :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach