plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
m@cias napisał/a:
"Uwaga, obiektyw bez stabilizacji optycznej dla systemu Pentax i Sony"

Zgadza się.
 

lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Prawie wszystkie obiektywy Sigmy z mocowaniem dla naszego systemu pozbawione są stabilizacji. Trzeba korzystać z tej, która mamy w korpusach.
 

m@cias  Dołączył: 29 Paź 2007
Dzięki za info
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
m@cias napisał/a:
mam pytanie czy Sigma 17-50mm F/2.8 EX DC HSM ma wbudowany system stabilizacji dla systemu Pentax ?

Ale można znaleźć używane ze stabilizacją, bo w początkowym okresie produkcji Sigmy 17-50 i 17-70 nie były kastrowane z OSa.
 
sebolnet  Dołączył: 15 Paź 2013
lukarch napisał/a:
Prawie wszystkie obiektywy Sigmy z mocowaniem dla naszego systemu pozbawione są stabilizacji. Trzeba korzystać z tej, która mamy w korpusach.

Np. 70-200 F2.8 ma stabilizację pod Pentaxa. Przy mniejszych zakresach ta w korpusach wystarcza w 100%. Testowałem i wiem.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
espresso napisał/a:
Dla mnie wadą stabilizacji optycznej jest "pływający" obraz w wizjerze.
Ciekawe, bo dla większości, stabilizowany obraz w wizjerze jest zaletą... :-)
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
schwefel napisał/a:
Ale można znaleźć używane ze stabilizacją, bo w początkowym okresie produkcji Sigmy 17-50


niektorzy nawet takie maja ;-) ;-)
:-P
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
WuWu84 napisał/a:
Stara 18-50/2,8 Macro mimo, że wyraźnie lepiej wykonana też tak miała - kupiłem używaną z kilkoma paprochami i kilka jej przybyło. Na plus, że najwyraźniej mechanizm IF dobrze blokował ruch powietrza do tyłu bo na matrycy nic nie zauważyłem :-)

Co do jakości wykonania, moja dostała w tym roku luzów. Jeśli poruszam ostrością, lekko przekręca się również pierścień zoom'u.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Lenin napisał/a:
Co do jakości wykonania, moja dostała w tym roku luzów. Jeśli poruszam ostrością, lekko przekręca się również pierścień zoom'u.

Mam teraz porównanie swojej starej 18-50/2,8 Macro ponad dwa lata używanej do dokumentowania wydarzeń, czyli w tłumie, nie raz po ścianie przejechała, czy zahaczyła o jakąś barierkę, bo na szyi dwa korpusy - raz udało mi się drzwi nią otworzyć itp vs. nowa 17-50/2,8 niespełna po dwóch latach w podobnych zastosowaniach. 17-50 ma już luźne pierścienie i tubus. W obudowie zewnętrznej też więcej plastiku, więc nie dziwią mnie już porównania do tamrona. Ludzie chwalą sobie nowe obudowy modeli z serii "A", więc może następca już takową dostanie z FTMem, bo póki co krótki zoom standardowy wyglądał chyba najbiedniej z EX-ów.

jaad75 napisał/a:
Ciekawe, bo dla większości, stabilizowany obraz w wizjerze jest zaletą...

Teleobiektywach jak najbardziej! Ale w krótkim szkle "majtnięcie" wizjerem po każdym wybudzeniu aparatu trochę drażni - jednak wolę poczekać na "łapkę".
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
espresso napisał/a:
nie potrafię się z tym zjawiskiem oswoić, sprawia wrażenie podglądu przy zwolnionej klatce. Głównie w zakresie długich ogniskowych (S50-500).
Stabilizacja w obiektywie przy długich ogniskowych jest wyraźnie pomocna dla układu AFa. A do tych dziwnych "przeskoków" obrazu to się przyzwyczaiłem. :-)
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
espresso napisał/a:
Stabilizacja w korpusie bez problemu umożliwia wykonanie poprawnego zdjęcia przy czasach 1/30 i ogniskowej 400mm.

Chyba słupa soli, bo nic poruszającego się przy tym czasie i ogniskowej nie zrobisz. Jakoś dziwnym trafem po wyłączeniu SR i włączeniu OS w S70-200 ilość ostrych zdjęć zwiększyła się. Może OS leczy też parkinsona?
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Nie orientuje sie jaka jest obecnie cena Sigmy 17-50/2.8 w Polsce, w UK jest ciekawa promocja - daja 50 pounds casbacku przy cenie 299 pounds, takze jakby jakis znajomy jechal na urlop to moglby przywiesc po drodze ;)

http://www.wexphotographi...m_source=idealo
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
W Polsce można kupić już za 1540zł a może nawet taniej więc przeliczając 250 funtów po kursie dzisiejszym 5,72 wychodzi 1430 zł. W Polsce gwarancja 3-letnia, nie wiem jak jest z obiektywami z UK ale moim zdaniem dla 100zł nie warto. Może w odniesieniu do drogich obiektywów opłaca się ale w tym przypadku nie bawiłbym się w to. Pewnie w przypadku problemów wysyłka wyniesie więcej niż 100zł.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Dla mnie tez nie warto, podeslalem linka tylko i wylacznie ze wzgledu na cash back
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Pytanko, przymierzam się do zakupu opisywanego obiektywu. Już nie mam cierpliwości do T17-50 f/2.8 ze względu na AF i paprochy które o dziwo potrafią wejść pomiędzy soczewki zamknięte na stałe, szybka zmiana ogniskowych wsysa wszystko do środka. I moje pytanko jak pod tym względem spisuje się Sigma paprochy, AF i jakość obrazka przeglądałem cały wątek ale po czasie może są dodatkowe opinie. bo cena praktycznie jest porównywalna przy zakupie nowego obiektywu ok. 1500 zł. Podpięta będzie do K-3

[ Dodano: 2016-06-20, 22:58 ]
poszło zamówienie zobaczymy co przyjdzie :evil:
 

leesq  Dołączył: 29 Lis 2014
S17-50 używam od 2 lat, nie zauważyłem żadnych paprochów w środku, a jest to mój pdst. zoom. Mam kolegów, jeden foci Nikone, drugi Cannonem, każdy z nich ma S17-50/2.8 i złego słowa o nim nie słyszałem od nich, wybór też był indywidualny, wiadomo inne systemy. To b.dobry obiektyw
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Dziękuje za info, teraz to tylko zostaje mi czekać, mam nadzieję że nie będzie rozjechana na końcach, pocieszeniem jest to że na wtórnym nie występują a ewentualną kalibracja jest za darmo
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
unbreakable napisał/a:
...na wtórnym nie występują...

Na znanym portalu aukcyjnym wisi od wczoraj wersja z OS ustawiona od złotówki ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
unbreakable napisał/a:
mam nadzieję że nie będzie rozjechana na końcach

Mam wrażenie, że w "rozjechaniu na końcach" duży udział ma body. W przypadku tej Sigmy miałem kilka przypadków, że u znajomych była rozjechana, podpinałem do mojego body i u mnie było OK.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
unbreakable, zdecydowanie po zakupie wyślij Sigmę razem z body do kalibracji oczywiście do serwisu Sigmy. Zapłacisz jedynie za przesyłkę w jedną stronę. Kalibracja obiektywu na gwarancji jest bezpłatna. Ja to zrobiłem i mam 100% trafionych af na każdym zakresie. A szkło zacne będziesz zadowolony. :mrgreen: :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach