unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Zbyszek_ Pewnie tak zrobię tylko nie wiem jak czasowo wyjdę bo w lipcu mam wesele na którym będę w razie jakby przetrzymali to będzie lipa,
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
Też mam Sigmę od 2 lat z K5. Dobrze było od razu bez kalibracji.
Polecam - ostry, sprawny af.
Bez porównania do sigmy 17-70.
Z lenistwa rzadziej używam stałki.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Przyszedł mi obiektyw pierwsze wrażenie pozytywne trochę dziwny ten przełącznik AF , jednak będę musiał zwrócić obiektyw na wewnętrznej soczewce znalazłem dwie plamki srebrzące się, przy zamkniętej przysłonie to dobrze widać, sprzedający zobowiązał się do wymiany kurier dokona podmiany.

chyba że to normalny objaw przy tym obiektywie.
 
dalco  Dołączył: 03 Lip 2012
unbreakable, Nowy? Gdzie kupiłeś?
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Sklep w Pabianicach, mieli na stanie jeszcze jeden to mi go wysyłają a ten zwracam, wersja bez OS

Nowy

Przyszedł i pierwsze wrażenie po podpięciu wole S zamiast T
 
Maxi 7  Dołączył: 07 Mar 2007
Witam, jest Jakiś Forumowicz z Wałbrzycha z K5II? Posiadam Sigmę 17-50 2.8 i cosik mam problem z ostrzeniem i "poświatą" na fotkach. Chciałbym się spotkać w celu popełnienia kilkunastu zdjęć i sprawdzenia co jest nie tak :oops:

[ Dodano: 2016-07-01, 20:49 ]
Co to, nikt z Wałbrzycha lub niedalekich okolic nie posiada tak zacnego sprzętu?
 
largo87  Dołączył: 17 Sty 2015
Ja moge poratowac k3 jestem ze swidnicy
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Jak długo trwa kalibracja obiektywu do body, dają radę do w ciągu jednego tygodnia?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Kombinował ktoś z regulacją kolorów w profilach body (prawy krzyżak), żeby uzyskać kolorystykę zbliżoną do szkieł Pentaxa? :evilsmile:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
espresso napisał/a:
Czy ma to jakiekolwiek znaczenie w przypadku RAW?

Jeżeli się używa ośmioletniego laptopa z matrycą jak dla ludu do obróbki pewnie tak ;-)
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Rey, bo Ty jeszcze nie wiesz, że potrzebujesz EIZO CS240. Bo wiesz, cyfrakiem robi się zdjęcia prawie za darmo. Pod warunkiem, że wcześniej wyłożysz ciężkie kPLN na sprzęt i osprzęt. Ot, cena postępu. :mrgreen:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Oj tam oj tam... Są tańsze narzędzia do zabawy z RAWami ;-)

[ Dodano: 2016-07-23, 12:13 ]
Sigma dotarła, niestety jest FF na długim końcu. Jak skoryguję dla 50mm na szerokościach mega BF :-/ W poniedziałek wysyłka do serwisu, mam nadzieję, że do soboty dotrze. Plwk sugeruje, że dają radę ;-)
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Też kupiłem ten obiektyw i od nowości był źle skalibrowany. Sądziłem, że wysyłka do serwisu załatwi sprawę ale mimo już trzykrotnej kalibracji nadal nie jest tak jak powinno być. Jak skalibrowali na długim końcu to na krótkim popsuli. A co do terminu realizacji to raz czekałem 3 tygodnie, a dwa razy uwinęli się w tydzień. Jakbym wiedział, że będą takie problemy z serwisem to bym od razu odesłał obiektyw do sklepu i poprosił o sprawny egzemplarz.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Grzenio napisał/a:
Jak skalibrowali na długim końcu to na krótkim popsuli

Taką kalibrację to można zrobić sobie w body. Jak na szerokim końcu jest ok na 50mm nie trafia kilkadziesiąt cm, w drugą stronę już jest dużo gorzej.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Rey, kalibracja w korpusie to tylko marna namiastka kalibracji. Obiektyw zoom powinno się kalibrować oddzielnie dla różnych ogniskowych i różnych odległości ostrzenia. Tego ustawienia w korpusie nie umożliwiają. Skoro początkowo mój obiektyw ostrzył dobrze dla szerokich kątów a źle pracował jedynie dla 50mm a po kalibracji w serwisie zaczął dobrze ostrzyć dla 50mm za to źle dla ogniskowych poniżej 35mm to znaczy, że serwis jedną rzecz naprawił a drugą popsuł. Skoro po trzech wizytach w serwisie nadal jest źle to po prostu na przyszłość jakbym kupował nowy obiektyw to szukałbym takiego, który fabrycznie jest już prawidłowo skalibrowany bo serwis Sigmy w Polsce jest do bani.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Być może zależy kto kalibruje i jak się przykłada ;-)

Pisząc o kalibracji w korpusie miałem na myśli dostrojenie do najdłuższych ogniskowych kosztem innych, bo inaczej się nie da w takim przypadku jak u mnie. Minimalne przesunięcie płaszczyzny ostrości dla długich ogniskowych powoduje dużo większe przesunięcie dla krótkich, co uniemożliwia normalne korzystanie z obiektywu.
Z tego, co udało mi się odszukać w sieci rozjazdy pracy AF przebiegają w różny sposób i lepiej oddać do kalibracji razem z body.

Nie rozumiem teorii dotyczącej kalibracji opisanej na stronie autoryzowanego serwisu, który za całą sprawę obwinia body. Dlaczego w takim razie jeden egzemplarz obiektywu ostrzy poprawnie z jednym body, a drugi już nie - to samo w drugą stronę 8-)
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Cytat
Nie rozumiem teorii dotyczącej kalibracji opisanej na stronie autoryzowanego serwisu, który za całą sprawę obwinia body.
Ja również nie rozumiem tej teorii i uważam, że jest to zwykłe wciskanie kitu naiwnym klientom. Ciekawe dlaczego trzy inne moje obiektywy ostrzą "w punkt" na dwóch innych moich korpusach a akurat ta Sigma nie trafia ani na jednym korpusie ani na drugim. Sorry ale nie uwierzę, że to jest wina korpusu (a w zasadzie dwóch korpusów).
U mnie oprócz problemu z FF/BF na różnych ogniskowych jest jeszcze inny problem - obiektyw inaczej ostrzy dla przysłony mniejszej od 5.6 a inaczej dla większej. Dla przysłon 2.8 - 5.0 trafia "w punkt" a wystarczy tylko ustawić przysłonę 5.6 a od razu robi się BF. Sprawdź czy przypadkiem u Ciebie nie ma takiego problemu. Może to występować dla innego progu przysłony niż 5.6. Może też występować tylko dla niektórych zakresów ogniskowej a nie wszystkich.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Dziwna sprawa, zrobiłem reset korekt precyzyjnej regulacji ostrości i obiektyw jakoś lepiej zaczął ostrzyć :roll: Wstrzymałem się z wysyłką do kalibracji, jak na urlopie okaże się, że AF ma tendencję do przesuwania ostrości w którąś stronę będzie leciał do Gdyni 8-)
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Witam
Też ostatnio jestem w dylemacie czy sigma czy tamron. I tu i tu kalibracja niezbędna. Dlaczego jak w każdym normalnym systemie nie ma pentaxa 17-50 f/2.8

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach