unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
w K3 również jak wyżej
 
sabu  Dołączył: 16 Sie 2016
Czy w tej cenie będzie to dobry zamiennik kitowego obiektywu? Czy da się dostać coś lepszego. Mam już stałkę 50mm, smc pentax 70-210 i brakuje mi coś uniwersalnego do tych 50mm na szeroki kąt. Bo niestety ale kitowy obiektyw w porównaniu z tymi dwoma nie wyrabia. Chce kupić używkę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sabu napisał/a:
Czy w tej cenie będzie to dobry zamiennik kitowego obiektywu?

Jak najbardziej.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Zdecydowanie tak, również ciut niżej oceniany S 17-70 2,8-4 wyraźnie też. Mam dwa kity 18-55 (pierwszy i WR) i obie Sigmy. Obie są duże, grube i ciężkie. Mają wielgachne gwinty filtrów , ale obraz dają zauważalnie lepszy.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
JacekK napisał/a:
Obie są duże, grube i ciężkie


17-50? Przecież to rozmiar kompaktowy :-P
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Pewnie tak Sigma uważa... :lol: hmmm... filtr 77mm nie świadczy o "kompaktowości" tego typu szkiełek. Nie wiem ile kosztuje jakiś przeciętny filtr polaryzacyjny tego rozmiaru, ale pewnie znacząco więcej niż dobry 52 mm do kita. :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fizyki się nie oszuka. Nie chce się zbyt dużego winietowania to niestety średnice muszą być duże.
Przyzwoity filtr polaryzacyjny tego rozmiaru to około 300 zł.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
JacekK napisał/a:
Pewnie tak Sigma uważa... :lol: hmmm... filtr 77mm nie świadczy o "kompaktowości" tego typu szkiełek. Nie wiem ile kosztuje jakiś przeciętny filtr polaryzacyjny tego rozmiaru, ale pewnie znacząco więcej niż dobry 52 mm do kita. :-/

Nie wiem czy Sigma uważa, że 17-50 jest kompaktowy, jeśli tak, to jest w mylnym błędzie.
Nie mniej, jak rzecze espresso, nie ma wiele innych szkieł podobnej jakości.
Taki "kompaktowy" Pentax DA* 16-50/2.8 ma również średnicę filtra 77mm, jest dużo droższy od Sigmy, posiada cichy (działający trochę dłużej niż okres gwarancyjny) napęd, a jego o 1mm szerszy krótki koniec jeszcze nie czyni go godnym przeciwnikiem Sigmy, szkła za 1,5 tys. zł z salonu :->
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
amen :-B :mrgreen:
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Czy te sigmy sprzedawane w Polsce to sam obiektyw z dekielkami czy może jest w komplecie tulipan, pokrowiec. Jakoś się tym nie chwalą, więc wygląda że sam obiektyw.
W ebay z Japonii widzę że jest z tulipanem i pokrowcem.
 

rafalf  Dołączył: 08 Cze 2007
W komplecie jest zarówno tulipan jak i pokrowiec. Jak w każdym obiektywie EX Sigmy.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sid Gotama, tu jest wszystko w komplecie http://www.fotorimex.pl/p...x_dc_os_hsm.htm
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Sid Gotama - komplet - jak pisze rafalf. Jedynym mankamentem (jak dla mnie) w codziennym użytkowaniu, to słabe mocowanie tulipana. Zatrzask jest dość rachityczny, słabo trzyma, co czasami może sprawić, że zahaczając o coś, nawet delikatnie, tulipan spadnie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W starszej 24-60/2.8 jest podobnie.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
To rzeczywiście zbyt delikatne mocowanie. W 17-70 i starszym 18-50 "zamszowym" są sztywniejsze i zamienne chociaż z nieco mniejszą średnicą.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Mocowanie osłony to chyba rzeczywiście najsłabszy punkt tego obiektywu, ale nie zawsze się jej używa i przy jego zaletach można to wybaczyć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla mnie założenie osłony to punkt obowiązkowy dla każdego obiektywu.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Dokładnie, ja przynajmniej traktuję oslonę jako zabezpieczenie przedniej soczewki (filtrow UV nie używam jako zabezpieczenie, jeżeli już to jako filtr UV).

Ale tak dokładniej co jest nie tak z osłoną?
Sama się wypina, wylata... ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zatrzask jest bardzo luźny i łatwo się sama wypina.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
plwk napisał/a:
Dla mnie założenie osłony to punkt obowiązkowy dla każdego obiektywu.


No ale nic po osłonie, jak optyka jest do niczego...
Może czegoś nie wiem - czy jest sens zakładać osłonę, jeśli nie robię zdjęcia pod słońce? (Pomijam funkcje ochrony mechanicznej)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach