JacekK  Dołączył: 08.09.2008
Nie masz czego żałować z tym OS. Nie dość, że skuteczny podobnie jak matrycy w aparacie to jeszcze żre prąd nawet w stanie wyłaczonym.

Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
Mam i ja... a trwało to (zamówienie) ponad 1,5 miesiąca, uff.

Pierwsze wrażenie po zrobieniu zdjęcia na 2,8 był pełen wk#@$ ale wystarczyło dać -5 i jest w miarę ok. dokładniejszą kalibrację mam dopiero w planach ale raczej nie będę odsyłał do kalibracji, mam na to 3 lata :-)

Osłona tulipan to faktycznie kicha, by założyć ją odwrotnie (do złożenia) potrzebne są chyba specjalne kwalifikacje, chodzi mi o intuicyjność taką jak przy pentaxowym 18-55.
A brak otworu do kręcenia polarem to...

Ale szczerze polecam, bo pomimo że to powyżej trochę denerwuje to jednak drobiazgi.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Cytat
dokładniejszą kalibrację mam dopiero w planach
Zacznij od tego. Obiektyw dostanie skrzydeł.
Sid Gotama napisał/a:
brak otworu do kręcenia polarem to...
Całkiem normalne. Mało kto decyduje się na trwałe psucie zdjęć. Rzeczywiste zastosowanie CPL jest na tyle sporadyczne że brak tego deklaracji można sobie darować. Mnie osobiście bardziej wkurzało odwrotne kręcenie zooma. Jakość obrazków jednak kompensowała tą niedogodność. Zresztą w tym zakresie ogniskowych nie ma zbyt wielu odpowiedników.

Espresso, no litości... Brak możliwości to jest wada, choćbyś nie wiem jak zakłamyważ rzeczywistośc. To że mogę wyeliminować odbicia na tafli z założonym tulipanem, jest dla mnie zaletą a to czy to zrobię tylko raz, to już inna sprawa.
W wypadku tej sigmy muszę robić daszek z dłoni, naprawdę mega wygodne.
Poczułem się trochę tak jak bym czytał jakieś forum fanboi iphone, gdzie zaletą było to że nie można było przesłać .pdf po BT bo tak robią tylko piraci...

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
Sid Gotama napisał/a:
fanboi iphone

Tym też można robić zdjęcia, mają nawet swój konkurs fotograficzny :evilsmile:

x4rd napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
fanboi iphone

Tym też można robić zdjęcia, mają nawet swój konkurs fotograficzny :evilsmile:

Wiem, mają nawet swojego... http://komorkomania.pl/32...per-bowl-wpadka :mrgreen:

Sid Gotama napisał/a:
Espresso, no litości...
Gdyby to rzeczywiście było wadą to sądzisz iż wszyscy producenci obiektywów nie starali by się tej wady usunąć?
Dla mnie wadą jest właśnie to okienko, a może raczej sposób mocowania tego wyjmowanego elementu, gdyż zdarzyło mi się dwukrotnie ten element zgubić.

Zdano  Dołączył: 23.10.2006
espresso napisał/a:
wadą jest właśnie to okienko ... zdarzyło mi się dwukrotnie ten element zgubić.

Podstawowa wada aparatów z wymienną optyką, można zgubić obiektyw, a nawet korpus.

Zdano napisał/a:
espresso napisał/a:
wadą jest właśnie to okienko ... zdarzyło mi się dwukrotnie ten element zgubić.

Podstawowa wada aparatów z wymienną optyką, można zgubić obiektyw, a nawet korpus.
Fakt, o tym nie pomyślałem. Ale też teraz wiem dlaczego intuicyjnie na wypady zabieram aparat w smartphonie. Nie idzie zgubić.

espresso napisał/a:
...
Dla mnie wadą jest właśnie to okienko, a może raczej sposób mocowania tego wyjmowanego elementu, gdyż zdarzyło mi się dwukrotnie ten element zgubić.

Ale wiesz że tym zdanie potwierdziłeś przydatność tego okienka, niejako przyznając się że z niego korzystasz? :evilsmile:

Sid Gotama napisał/a:
espresso napisał/a:
...

Ale wiesz że tym zdanie potwierdziłeś przydatność tego okienka, niejako przyznając się że z niego korzystasz? :evilsmile:

Nie twierdzę że nie przydatne... Ale w zasadzie nie korzystam z wyjątkiem paru epizodów przez 10 lat zabawy z Pentaxem.
Zaślepki wypadły same...

Skocz do: