amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
  co zamiast pentax DA 55-300WR HD
witam
co polecacie za obiektyw do K-30 zamiast w/w w temacie. Po prostu cholera za hm mały do robienia fotek


bliżej podejść się już nie dało, pozostaje więc zmienić podejście do obiektywu

 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
a błotniaka stawowego nie widzisz :-|
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
amrowek napisał/a:
pentax DA 55-500WR HD

Nie ma takiego obiektywu. ;-) A jeśli chodzi o 55-300 mm i długi koniec to za mało, to pozostaje tylko DA 560, ewentualnie z konwerterem.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
ups moj blad nie zauważyłem
hm czyli nic innego z innej stajni niż pentax?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
amrowek, rzadko kiedy udaje się podejść jakiegokolwiek zwierzaka. Naprawdę dobre fotki (poza przypadkami oczywiście) robione są z czatowni i zajmują duuużo czasu. Sam obiektyw to nie wszystko. Powodzenia.
 

amrowek  Dołączył: 15 Sie 2014
eh czyli i tak powinienem się cieszyć ze nie uciekł :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
amrowek napisał/a:
eh czyli i tak powinienem się cieszyć ze nie uciekł :-)

no i trzeba się sporo nauczyć o zwyczajach stworzeń, które chcemy fotografować. Często też trzeba się niemal "nimi stać". Pzdr.
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Z pentaxa masz jeszcze 150-450 lub trochę taniej używane Sigmy 50-500 I 150-500 lub jeszcze taniej stara 170-500. No i oczywiście Pentaksowe 560, ale to już cena około 20-25k PLN. Ale tak, jak przedmówcy mówią, niezależnie od ogniskowej dobrze by było podejść bliżej, ale wtedy ptaki uciekają. Niestety, ale chyba ptaki to najdroższy i najtrudniejszy rodzaj fotografii. Mówię z doświadczenia. Ogniskowej zawsze brakuje, ostrości i światła zawsze brakuje, a dobre obiektywy zawsze za ciężkie.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest jeszcze DA *300/4 + TC 1.4x. Drożej niż wspomniane Sigmy XXX-500, ale jakość optyczna zdecydowanie lepsza. Przy tym sprzęt mniejszy i solidniejszy.

 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Potwierdzam. Od kiedy mam DA*300+TC 1.4, to nie używam DA 55-300 choć bardzo go lubię. Nie mam czasu i cierpliwości na zasiadkę i do ptaków strzelam z podchodu. Nie jest to mój priorytet, więc jak się nie uda, to trudno. Taka ogniskowa zazwyczaj jest wystarczająca do zdjęć z ręki, tym bardziej, że taki zestaw jest stosunkowo niewielki, a jakość obrazka rewelacyjna od pełnego otworu. Warto też zapolować na używki, bo zwykle są w bardzo dobrym stanie. Swoją "300" kupiłem za 3200 zł i niedawno widziałem na aukcji niewiele droższą. Po podpięciu do aparatu z matrycą 24 mpix można w dodatku kadrować bez oporu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach