agnieszkasonia  Dołączyła: 23 Paź 2010
Problem z bateriami K200
Witam,

Mam problem z bateriami/ aku w swoim K200. Zakupiony ok. 2 lata temu. Do tego w zestawie akumulatorki i ładowarka firmy krzak.
Na początku wszystko działało sprawnie. Może trochę krótko na mrozie, a w temp. pokojowej do 200 zdjęć mógł na tym zrobić. Z biegiem czasu pożerał coraz więcej energii, aż w końcu przestał reagować na naładowane akumulatorki (firmy krzak). Co ciekawsze, po pełnym naładowaniu w ładowarce, po włożeniu do aparatu (który pokazuje rozładowane baterie), po ponownym włożeniu do ładowarki pokazuje się, że są puste- tak jakby natychmiast rozładowały się w aparacie.
Wkurzona tym, że nie mogę korzystać z nowego sprzętu zakupiłam nowe akumulatorki (2700 GP Pentagram), do tego pożyczyłam inną ładowarkę (Vipow). Historia bardzo podobna- z każdym kolejnym ładowaniem baterie starczały na coraz krócej (na wakacjach było to ok. 40 zdjęć) i koniec. Możecie sobie wyobrazić, jak bardzo jest wkurzające ładowanie baterii co 12 godzin wtedy, kiedy chce się mieć fajne zdjęcia z wakacji...
W końcu ładowałam je ostatnio w domu- zmieniona ładowarka i aku pentagrama. Ładowanie do pełna a w aparacie pokazuje pustą baterię.
Ostatnio szlag mnie już trafił z tym wszystkim i postanowiłam kupić zwykłe paluszki i zobaczyć, co się stanie. Dopiero co wyjęte z opakowania włożone do aparatu pokazują połowę naładowania, po czym (60 sek. później) aparat pokazuje rozładowaną baterię.

Czytałam podobne tematy na tym forum, ale zwykle piszecie, że to problem z wskaźnikiem rozładowania. Gdyby tak było, to ładowarka nie pokazywałaby chyba, że bateria (po wyjęciu z aparatu) jest rozładowana.
Nie wiem, czy to kwestia tego, że nie miałam do niego nigdy aku Energizera albo Panasonica i jakiejś super ładowarki, ale boję się, że po naładowaniu wszystkiego ponownie w super zestawie za 200 zł znowu wszystko, za przeproszeniem, j*bnie.

Nie znam się za bardzo na tych wszystkich technicznych sprawach, jeśli ktoś mógłby coś doradzić, wytłumaczyć w prosty i zrozumiały sposób, albo polecić coś jeszcze sprawdzić, to byłabym baaaardzo wdzięczna.


Pozdrawiam
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Czytałaś ten temat ?

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=15490

Eneloopy plus dobra ładowarka rozwiąże problemy.
Moje rozwiązały ;-)
 
agnieszkasonia  Dołączyła: 23 Paź 2010
Różnica jest taka (między tamtym tematem, a moim), że u niego baterie był pełne po włożeniu do innego aparatu, u mnie są puste, chociaż nie zdążam go nawet włączyć.
Spróbuję z aku i ładowarką, ale bardzo się boję, że nie w tym leży problem...
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
A styki w aparacie jak wygladają , może są zabrudzone i jedzą baterię ?
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Coś się dzieje z aparatem i rozładowuje je poprzez jakieś zwarcie w komorze z akumulatorkami.
Jak by to była wina aku to na zwykłych bateriach powinno być ok a tutaj problem jest na każdym ogniwie.

Uzupełnij profil skąd jesteś, może masz w pobliżu kogoś z forum kto zerknie obiektywnym okiem na twoje body :evilsmile:
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Pożycz od kogoś Gp recyklo ,albo eneloopy i sprawdź,to dosyć popularne baterie,a K200 jest bardzo wybredne.
Lub jak wcześniej wspomniano,jakieś zwarcie na stykach lub coś z body.

Edit.

K33l :evilsmile:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
agnieszkasonia, jakie te zwykłe paluszki włożyłaś, baterie znaczy ?
Kup Energizery Ultimate najlepiej Lithium - na testy.

Skąd jesteś to może ktoś cię poratuje dla dprawdzenia ?!
 
agnieszkasonia  Dołączyła: 23 Paź 2010
Nie pamiętam, jakie to był paluszki, od razu je wyrzuciłam... :/ Chyba też nie jakieś popularne. Dziś znowu robiłam próbę z aku (naładowane do pełna włożone do pentaxa najpierw pokazał pół baterii, po minucie w ogóle się wyłączył). Styki są czyściuteńkie.
Jestem z Warszawy. Wśród znajomych szukam teraz kogoś z eneloopami, ale chyba i tak je w końcu zakupię. Nawet jeśli się okaże, że pentaxa trzeba będzie oddać do serwisu to może potem będą lepiej służyć.
Brak mi totalnie pomysłów, co się tam może dziać.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
agnieszkasonia,
skoroś z Wa-wy, to zaraz ustawi sie kolejka by zbadać Ci puszkę. ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
agnieszkasonia napisał/a:
Jestem z Warszawy
Jutro to raczej nie dam rady ale we wtorek możnaby coś powalczyć ;-)
 

Y  Dołączył: 15 Paź 2009
Jednak stawiam na problem z akumulatorami. Mi "krzakowe" firmy starczyły na góra 10 ładowań. Teoretycznie firmowe Energizery wytrzymały może 5. Potem efekt podobny - po naładowaniu w aparacie od razu puste.
Żeby rozładować porządnie naładowane 2700 mAh w ciągu minuty do zera w aparacie musiałoby być zwarcie. Gdyby jednak tak było musiałaby się wydzielić w tym czasie moc 4x200 watów, a tego raczej nie da się zrobić bez nagrzania baterii tak aby parzyły...
Zwykłych baterii nie ma nawet co próbować (chyba że alkalicznych) - może na 1-2 zdjęcia starczą.
Rzeczywiście, warto spróbować Eneloopów - w Galerii Mokotów w Nikonie są bez opakowania, z wielkiego pudła za 9,50/szt. - na razie trzymają całkiem nieźle :)

 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Y napisał/a:
- w Galerii Mokotów w Nikonie są bez opakowania, z wielkiego pudła za 9,50/szt. - na razie trzymają całkiem nieźle :)


Cena raczej normalna,za tą cenę kupisz np. w Proline w orginalnym czteropaku.
 

Y  Dołączył: 15 Paź 2009
Faktycznie, coś ostatnio staniały, tu nawet po 22,50 za 4 :)

http://www.ram.net.pl/pro...oducts_id=60702

Tyle że to w Gdańsku, w Wawie nie jest tak słodko, zwłaszcza w sklepie w nienajtańszym centrum handlowym :)
 
agnieszkasonia  Dołączyła: 23 Paź 2010
Hura!
Dziś doszły akumulatorki eneloop i ładowarka bc 700 i muszę Wam powiedzieć, że
DZIAŁA!

Włożone do aparatu prosto z pudełka, pentax pokazuje pełną baterię! To sukces, bo pełnego wskaźnika nie widziałam już dawno. Może przedwcześnie się cieszę, ale mam nadzieję, że to będzie działać.
Dzięki wszystkim za pomoc! :)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
agnieszkasonia napisał/a:
DZIAŁA!
Nie ma to - tamto. Musi działać.
Aparaty Pentaksa są bardzo wybredne w kwestii zasilania, dlatego należy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.
 

j-z  Dołączył: 23 Sty 2009
W jakims poscie napisalem, ze eksperymentuje z Sanyo 2700. Po eksperymencie stwierdzam, ze nadaja sie tylko do lampy. Eneloop rules!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach