dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Co ciekawego w Zamościu, Zwierzyńcu czy Lwowie?
Może w sierpniu wybiorę się do Zwierzyńca. Skoro tam będę pasuje udać się do Zamościa a jak Zamość to i wycieczka 1-dniowa do Lwowa. Czy ktoś robił podobną trasę lub był w którymś z tych miejsc?

Czy warto obrać ten kierunek na te ok 3 dni ?
Zwierzyniec znam tylko z całkiem dobrego piwa, jest tam chyba w miarę niezły zalew i tyle wiem, o Zamościu i Lwowie na chwilę obecną prawie nic (kwestia wujka google:)

Zastanawiam się czy tam jechać czy może obierać innny kierunek "bardziej intensywny i ciekawszy"? (rzecz względna)

Ktoś poleci jakieś noclegi, miejsca do sfocenia/zwiedzenia - ZAMOŚĆ, ZWIERZYNIEC, LWÓW ?

dzięki
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Co do Lwowa - to raczej zostaw sobie na inną okazje. Jeden dzień to mało. A na Roztoczu zaręczam Ci, że trzy dni dasz rade zagospodarować bardzo intensywnie i jeszcze wrócisz do domu z niedosytem.

[ Dodano: 2010-07-25, 22:19 ]
no szczególnie, że z Rzeszowa jesteś.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dlugas1982 napisał/a:
ZWIERZYNIEC
Jako, że mam blisko to nigdy tam nie spałem no może raz na wycieczce szkolnej na polu namiotowym przy głównej ulicy. Z tego co tam widać można tam wynająć domek letniskowy, rozbić namiot i wybudowali tam jeszcze chyba jakiś nowocześniejszy budynek z pokojami do wynajęcia. Po sąsiedzku przez płot masz restaurację Sonata z pokojami noclegowymi nie wiem jaki jest koszt niestety ale mogę się zorientować gdyby nie było na stronie. Parę metrów dalej (tak tak wszędzie w Zwierzyńcu jest blisko ;-) ) Masz barokowy kościół na wodzie (pierwotnie teatr przekształcony później na kościół, wybudowany przez Marysieńkę żonę Jana III Sobieskiego), główna atrakcja turystyczna Zwierzyńca, nie da się go przegapić wzdłuż masz alejkę a przy niej karczma u Kowala chyba mają tam noclegi, (właściciel to mój kolega więc mogę też zapytać). Na końcu alejki dobre chociaż wciąż drożejące lody. No i jak wspomniałeś zalew Echo, świetna plaża i czysta woda a w oddali rezerwat Tarpanów - czyli koników polskich, które lepiej obserwuje się z wieży widokowej, a która znajduje się 500 m za zalewem Echo wzdłuż głównej drogi. No jest i browar, który koniecznie trzeba odwiedzić. Drugi zalew jest ten na Rudce, można tam wypożyczyć kajaki, rowerki i wpłynąć pod prąd do rzeki wieprz. Dla mnie jest to jednak mało atrakcyjny zalew, chłodniejsza woda. Echo rulez. Poza tym nie należy zapominać, że Zwierzyniec jest położony w Roztoczańskim Parku Narodowym. Oznacza to wiele tras rowerowych i pieszych. Warto wejść na Bukową górę (~220 stopni drewnianych) i podziwiać widoki oraz niedaleko położoną wieś Sochy.
Zwierzyniec do niebanalne miejsce i warte obejrzenia nie bez powodu ściągają tam turyści z Warszawy czy nawet Pomorza :-)

[ Dodano: 2010-07-25, 22:42 ]
Warto się wybrać do Zwierzyńca w dniach 6-15 sierpnia, ponieważ odbędzie się tam Letnia Akademia Filmowa http://www.laf.net.pl/
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
No jest i browar, który koniecznie trzeba odwiedzić
można tam wleźć i popatrzeć popróbować? :mrgreen:
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Cytat
można tam wleźć i popatrzeć popróbować? :mrgreen:
nie jestem pewien, przed browarem jest ogródek tam na pewno można skosztować:)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
jak to co leją jest świeże i "lepsze/inne" jak to w butelce to już duży plus ma u mnie ta okolica :)

jutro pogoogluję noclegi

dzięki
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Cytat
jak to co leją jest świeże i "lepsze/inne" jak to w butelce to już duży plus ma u mnie ta okolica :)
Z butów nie wyskoczysz ale są różne gusta ;-)
 

wkkenator  Dołączył: 06 Mar 2008
Witaj :)
może, jako mieszkaniec Zamościa nie jestem obiektywny w tej kwestii, ale myślę, że miasto warto odwiedzić. W ostatnich latach nasi włodarze pozyskali grube miliony środków zewnętrznych na rewitalizację zespołu staromiejskiego, tak więc Zamość z miesiąca na miesiąc wygląda coraz lepiej (nie licząc budynków, które jeszcze są przykryte rusztowaniami... schody Ratusza, wizytówki miasta, również są w remoncie). Można nawet postrzelać z armaty :D

Zwierzyniec... też ciekawe miejsce. Oprócz spacerów w terenie, polecam również odwiedziny Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego RPN. W tym roku uruchomiona została nowa ekspozycja stała Parku. Bilet może do najtańszych nie należy (10 zł normalny, 6 ulgowy), ale podczas pierwszego zwiedzania byłem pod wrażeniem. Później, po miesiącu, tego wrażenia już nie było, ale to pewnie przez te kilkadziesiąt grup wycieczkowych które oprowadziłem podczas trwania moich praktyk... :roll:
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Jak Lwów - ta na 3 dni tam trzeba jechać. Mnóstwo ciekawych zaułków, knajpek, architektonicznych cudów itp. Ogólnie sama lwowska ulica jest bardzo ciekawa. Usiąść w parku przy operze i obserwować ludzi - tak mozna godzinami.
Zamość - do zobaczenia kilka punktów. Vis-a-vis ratusza jest informacja turystyczna, gdzie dostaniesz garść ulotek i w drogę.
Zwierzyniec - wiele ciekawych rzeczy (jak ktoś takie lubi). Kościółek na wodzie, browar, Bukowa Góra, RPN, Guciów, Kawęczyn itp.
Sam się wybieram w sierpniu do Zwierzyńca.
Może się spotkamy :)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
postanowione

jutro jedziemy do Zwierzyńca, pewnie zahaczymy o Zamość i może o coś jeszcze po drodze :)

Zwierzynieccy pentaxiarze witajcie :-B :evilsmile:

noclegi będziemy szukać na żywca jak już tam dojedziemy
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dlugas1982, nie zapominajcie o akademii filmowej jutro przed browarem leci o 22 "Casablanca" milej zabawy ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Wróciłem ostatnio z Zamościa (vide ten post). Nie byłem tam od kilku lat. Miasto szalenie zmieniło się; przepięknie odremontowano starówkę, wyczyszczono je trochę, odmalowano niektóre osiedla. Warto tam pojechać, bo klimat jest niesamowity, bardzo "wschodni" w jakimś sensie.

Czas wyraźnie płynie tam wolniej i, kiedy wsiąknie się w tą atmosferę, kufelek Zwierzyńca w ogródku na starym rynku to jest coś. :D

Miłej wizyty :D

W
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
przepięknie odremontowano starówkę

Ze schodami ratuszowymi to dali plamę.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
plwk napisał/a:
Ze schodami ratuszowymi to dali plamę.


Były zakryte przez jakieś szmaty i Zwierzyńca w mej krwi. :D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Był szum w prasie bo praktycznie je rozebrali i chcieli robić z innego materiału niż były oryginalnie.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
kufelek Zwierzyńca w ogródku na starym rynku to jest coś. :D


:-) dokładnie

jak odpocznę napiszę coś więcej

pogoda miodna

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach