Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Kfan, miło, że będziesz tu gościł.
Kfan napisał/a:
wystarczy na odbitkę A4/A3 no ale po ewentualnym cropie robi się ciut mało dlatego warto dobrze wykadrować przed naciśnięciem spustu.
Myślę, że szybko znajdziesz tu przyjaciela.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Slava napisał/a:

-matryca 10mpix CCD -bo takie ma Sony
-matówka bez klina -ilu pstrykaczy (a do nich jest kierowany taki aparat) wie do czego służy klin?
-układ luster -po co pstrykaczowi pryzmat i tak używa AFu
-raczej będzie mniejsze -Pentax zawsze robił maluchy, zresztą dla aparatu entry level małość to zaleta
-sprawniejszy AF mółby być, zobaczymy czy coś inżynierowie wymyślili
-wspomaganie? Któż to może wiedzieć, ale chyba nigdy nie mieli osobnych lampek, więc pewnie i teraz nie wsadzą
-mapowanie by się przydało, chyba nie jest to aż takie trudne...
-raczej marne szanse na czyszczenie ultradzwiękami bo to zdaje się patent Olego...
-bufor pewnie będzie większy, tylko 10mpix zdjęcia też będą większe.
-RAW+jpg? A po co to komu?

A pstrykacz i tak nie doceni pryzmatu, dużego wizjera czy wypasionej matówki. Dla niego liczy się mała masa i rozmiary, sprawny AF i liczba pikseli.
Ale pomarzyć jest fajnie....
Ja tam chcę cyfrową ściankę do LXa :mrgreen:


Dobra, niech wam będzie, rezygnuję z RAW+jpga. Wydawało mi się to wygodne, ale jak jest tak jak jest nie jest źle.
Matryca pewnie będzie soniawy, tak, no cóż... ale pomarzyć można :-/
Co do matówki z klinem - tzn. marzeń o niej - nie zgodzę się: są pstrykacze i amatorzy. Amator nie żyje może z robienia zdjęć, ale żyje dzięki ich robieniu ;-) (jak wędkarz, dzięki wędkowaniu) kupuje tanią (względnie) lustrzankę, manualne szkła, wie do czego one służą i co może/chce za ich pośrednictwem osiągnąć. Dla niego matówka z klinem to byłby miód przy ręcznym ostrzeniu (do dziś uwielbiam zajrzeć sobie w wizjer mojej starej yashici i poostrzyć ;-) ).
Co do rozmiaru body - niech już zostanie taki jaki jest w K100D. Popstrykałem przedwczoraj Canonem 350D - przegięcie jeśli chodzi o wrażenia z trzymania body (kruchego ciałka właściwie) w dłoniach (za to AF w świetle zwykłej żarówki radził sobie lepiej niż w "kasetce")...........
Mam nadzieję, że inżynierowie pentaxa zaczytują się w naszym forum i wiedzą, że mamy rację :mrgreen:
 

TomiTom  Dołączył: 13 Sty 2007
cypis napisał/a:
Mam nadzieję, że inżynierowie pentaxa zaczytują się w naszym forum i wiedzą, że mamy rację


tak i owszem maja takie wielkie stare notesy z pożółkłymi kartkami i wszystko notują - i w zalezności od tego kto jakie sadzi topiki , rozdają puchy z ff, bf lub dla tych w ich mniemaniu zasługujących - idealne bez ff/bf :mrgreen: ONI już tu są!! :shock: :shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu napisał/a:
Vitaj Kfan, miło, że będziesz tu gościł.
Kfan napisał/a:
wystarczy na odbitkę A4/A3 no ale po ewentualnym cropie robi się ciut mało dlatego warto dobrze wykadrować przed naciśnięciem spustu.
Myślę, że szybko znajdziesz tu przyjaciela.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
A3+ :?:
:-P :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Swoją drogą jakby sie pentax z fuji połączyły to mielibyśmy idealny aparat :mrgreen:
Fociłem trochę kompaktami fuji i draństwo miało sporo zalet... O S5 nie wspomnę... ;-)
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
mcgyver napisał/a:
Fociłem trochę kompaktami fuji i draństwo miało sporo zalet... O S5 nie wspomnę... ;-)


jedną szczególną: nieznośne aberracje chromatyczne we wszystkich chyba kompaktach :shock: Swego czasu chciałem kupić kompakcika fuji, ale oglądając sample z nich nauczyłem się na odległość rozpoznawać zdjęcia z tych aparacików. W hybrydach jest nieco lepiej (mój ojciec coś tam ma, chyba 5600 - bardzo szybki, przyjemny aparacik)...
Swoją drogą to proponuję, żeby Pentax w odpowiednich segmentach połączył się ze wszystkimi: z Canona wziął obróbkę jpgów w aparacie i szybki procesor, z Nikona AF i blichtr, z Olympusa trzepaczkę matrycy, z Fuji (niech będzie) matrycę, z Leici czerwoną kropkę, a z Soniawy?? hmmm... no może z soniawy nic nie musi brać ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
cypis napisał/a:
a z Soniawy??
pieniądze na procesy o łamanie praw autorskich - to firma płacąca najwięcej odszkodowań w yym zakresie.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
nie "praw autorskich" tylko naruszenia patentow :-P Jest subtelna roznica :-D
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
a z Soniawy?

Dobre monitory na Trinitronie, do obróbki RAWów. Taki bonus dla kupujących K1D albo 645D :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Sony zrobiło by maksymalną głupotę kończąc produkcję matryc, które się tak świetnie sprzedają. No ale, kto to ich tam wie. IMO jest to raczej odpowiedź Nikona na sukces kasetki - przecież na pierwszy rzut oka widać, że lista ficzerów nikonowego kastrata nijak się ma do pentaxa. Teraz będą mogli strzelić na ulotach 10 MPIX - przy większych szumach, podkręcą więc algorytmy odszumiania itd. Target będzie i tak hepi, bo liczą się uloty a nie zdjęcia. Psychologiczny efekt jest taki, że pentax zostanie trochę na aucie, poza tym musi teraz odpowiadać na ruch Nikona, a to nie jest komfortowa sytuacja.
Przy okazji zawsze można puścić pogłoskę o zaprzestaniu produkcji matryc - było by to z punktu widzenia Nikona szczwane posunięcie.
Tak więc - ja tu interesu Sony nie widzę żadnego, wszystko wskazuje na samego Nikona :-)

10M przy wiekszych powiekszeniach vs 6M to jzu jest roznica z dobrych szkiel, plus jest ASA 100 co jest b wazne. Nie chodzi o sam marketing, ale o faktyczby wzrost rozdzielczosci, a to ze bedzie ewentualnie troche szumeic wiecej dla 1600 mnie kompletnie nie interesuje. Wiec Pentax musi zaraz pokazac cos ala 10M K100d z obsluga SDM bo bedzie w tyle. Dzis kazdy ma juz dosc tanio 10M poza Pentaxem, przeciez i Oli pokazal 10M z silnikami ultra, ze stab itd wiec 6M to juz powoli historia i dobrze, super ze za chwile beda tanie 10M bo to i tak dla mnie bardzo przejsciowy aparat.

[ Dodano: 2007-03-06, 18:25 ]
Michu napisał/a:
Vitaj Kfan, miło, że będziesz tu gościł.
Kfan napisał/a:
wystarczy na odbitkę A4/A3 no ale po ewentualnym cropie robi się ciut mało dlatego warto dobrze wykadrować przed naciśnięciem spustu.
Myślę, że szybko znajdziesz tu przyjaciela.

A kogo.....? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kolega tez ma album A3+?
Al
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
Te wszystkie pomysly i marzenia co do nowego/odswiezonego korpusu to piszecie w swoim imieniu czy w imieniu przyszlych kupujacych pentaxa?
Jesli w swoim to wg mnie bez sensu. jesli ktos ma juz k100d, a chce cos lepszego to niech sobie kupi k10d. Lepiej zeby pentax te pieniadze, ktore ma na rozwoj wydal na k1d i na szkla, szkla i jeszcze raz szkla.
Dla typowego kupujacego produkcja dl2, ds2 jest niepotrzebna - ale niestety - wazniejszy jest marketing i konkurencja, ktora wydaje takie odswiezane buleczki.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Akurat tu nasz interes splata się z interesem Pentaxa. Lepsze korpusy (nawet jeśli w najbliższym czasie sami ich nie kupimy - bo już mamy) to większa sprzedaż a to z kolei oznacza większy popyt na obiektywy i inne akcesoria co z kolei nakręca rynek i powoduje zwiększenie oferty (zarówno Pentaxa jak i niezależnych producentów). Na dodatek większa sprzedaż oznacza większe zyski - a więc większe fundusze na rozwój i szanse na lepsze korpusy w przyszłości. Mimo więc tego, że przez najbliższe 3-4 lata prawdopodobnie nowego korpusu nie kupię, zależy mi na tym, aby nowe korpusy Pentaxa były jak najlepsze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Marek Wyszomirski, co ja będę gadał -> :-B
oczywiście, że tak! Martwi mnie fakt postępu i ciągle spadającej ceny mojego sprzętu, za który zapłaciłem masę kasy (jak dla mnie), ale mam nadzieję na dalszy rozwój firmy i jej korpusów. Zresztą o czym ja piszę, przecież przerzucam się na analoga :-P :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ttb, sprzedaz K100D przynosi Pentaxowi spore dochody; jezeli produkcja tego modelu mialaby sie zakonczyc z powodu braku dostepnosci matryc to Pentax musi przedstawic nastepce ktory bedzie cieszyl sie co najmniej taka sama popularnoscia.
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
no tak to ma sens. nikon juz to robi z d40. W sumie ja tylko chcialbym by pentax wypuszczal bardziej dopracowane puszki kosztem ilosci modeli.
 

Lebiad  Dołączył: 20 Lut 2007
A ja myślę, że możemy się spodziewać nowych matryc i to szybko. Prawdopodbnie CMOSÓW od Sony, lub od Samsunga. Jeśi nie w tym roku to w przyszłym. Myślę też, że nastąpi moment, że bedzie można wymieniać matryce w lustrzankach.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Lebiad napisał/a:
że bedzie można wymieniać matryce w lustrzankach.
ta napewno.... :-P
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
Moi znajomi często zarzucają mi tzw. niepoprawny optymizm, ale nawet ja nie liczę na to, że serwis chciałby się zająć taką operacją jak tuning aparatu w dobie "jednorazówek".
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Lebiad - matryce w lustzrankach trzeba by wymieniac wraz ze sporym kawałkiem wspołpracującej elektroniki. Nie wydaje mi się to opłacalne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach