karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Fuji X-TRA 400
Na allegro stoi po 3 zł za rolkę 24 klatki. Ponad pół roku ma za sobą. Jak ten film sobie radzi nocą pchany do iso 800?
Ktoś brał stamtąd? To jest sklep Kodak Express w Wawie.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Sprawdzałem te filmy od nich - wszystko git. Nie "pchałem" go jednak nocą do 800...
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
Próbowałem "nie pchane" 400 od nich, 100 jeszcze czekają na okazję. Jak dla mnie - za tą cenę bardzo OK, myślę że kiedyś przy okazji jeszcze tam wstąpię i dokupię więcej. Mogę podesłać kilka skanów na maila, jeśli jest taka potrzeba - proszę o PW.

[ Dodano: 2010-08-12, 22:16 ]
Przykłady:
1.

2.

3.


Pierwszy z jakiegoś Noritsu, reszta z Epsona V300. Żaden ze mnie skanerzysta, ale coś chyba widać. Pamiętam że na części klatek zdejmowałem trochę niebieskiego żeby kolory mi pasowały.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
"Miś sięgający po kanapkę dla Godzilli" jest świetny. :mrgreen:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
A jednak ten film od kolesia co go na alledrogo sprzedaje po 1,50 to jest szajs :evil:

Chyba że się walnąłem przy wołaniu, ale mało prawdopodobne. Kolory pojechane i kasza na całego :-/

[ Dodano: 2010-09-03, 12:26 ]
Jaki jestem wściekły. 20 rolek w lodówce tego badziewia się kisi :-| Nie pozostaje mi nic innego jak polecieć w zdjęcia mocno kontrastowe których już tak długo nie robiłem że zupełnie straciłem zainteresowanie tą techniką.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
A jednak ten film od kolesia co go na alledrogo sprzedaje po 1,50 to jest szajs

Chyba że się walnąłem przy wołaniu, ale mało prawdopodobne. Kolory pojechane i kasza na całego


Cos czuje, ze to raczej efekt Karmazyniella :-P



(jak wolane? jak skanowane? zarzuc nieodwrocony skan w 16bit TIFFie i to, co ci z niego wyszlo...)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
Cos czuje, ze to raczej efekt Karmazyniella


hehe, całkiem możliwe :-)

alkos napisał/a:
(jak wolane?


w tetenalu colortec w 38 stopniach. przewrotka co 10 sek.

skan robiłem w labie, bo mi skanera kolega nie chce oddać - wyjechał ciul na wakacje nic nie mówiąc, a skaner leży u niego na chacie do końca września :evil:

zaraz podeślę, no ale mam w jpeg prosto z labu.

Ściana po prawej jest faktycznie w kolorze wrzosowym.

[ Dodano: 2010-09-03, 12:43 ]
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
w tetenalu colortec w 38 stopniach. przewrotka co 10 sek.


Sam? A to mogles schrzanic. Mi sie zdarzylo pare razy - to na przyklad ledwo odratowane w skanowaniu: http://alkos.info/wp/319

Albo to, hi hi: http://alkos.info/wp/1334
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Tak, sam. Z kodakiem szło mi dobrze, przynajmniej tak mi się wydawało.
Nie porównuję nawet swoich wypocin do tego co wyszło z Twojego zlewozmywaka :!:
 

lobo  Dołączył: 30 Kwi 2009
Przykro.
Film był pchany?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
lobo napisał/a:
Film był pchany?


Nie.
Wszystko się okaże jak sam zeskanuję materiał.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Moim zdaniem jest OK. Ziarno zawsze bardziej wylazi na labowych skanerach. Trzy ruchy krzywa.

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry, serio jest ok :shock: :?:
Nie wierzę że ty to piszesz, przecież jesteś wcale niezłym technikiem :-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Na przeterminowanych Fuji Pressach tak samo mi sie rozjezdzaly kolory. Zielen w niedoswietlonych cieniach + sieczka. Czerwien i magenta blade. Fiolety i niebieskie tylko wychodzily elegancko. Pozbylem sie tego w cholere. Moze je na 200 naswietlaj?

Czytalem kiedys, ze fiolet w ogole najladniej wychodzi na filmach ze wszystkich barw wiec nie ma sie czym zachwycac.. :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
radekone napisał/a:
Moze je na 200 naswietlaj?


dobry pomysł :-B
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello, na tym skanie nie jest OK, ale moge sie zalozyc, ze na normalnym skanerze bedzie. Skanery labowe wyciagaja niemilosiernie najmniejsze ziarno. Kiedys potrzebowalem duzego skanu z filmu, ktory na podstawie skanu z labu spisalem na calkowite straty i po skanowaniu przezylem lekki szok. Co jest nie tak z tymi kolorami? Typowa superia.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Co jest nie tak z tymi kolorami? Typowa superia.


Po pół roku robienia na Kodak pro 100, czuję się teraz jakby mi kto w mordę dał :oops:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello napisał/a:
Po pół roku robienia na Kodak pro 100, czuję się teraz jakby mi kto w mordę dał :oops:
Wszyscy jada po tym profoto, ze szafran, ze fioletowy asfalt, ale prawda jest taka, ze zaden film w tej cenie, ktorego dotad uzywalem, nie oddawal tak przyjemnie koloru skory w swietle dziennym.



Moze i wpda troche w szafran, ale ja juz wole ten szafran niz cwikle.

 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
karmazyniello napisał/a:

Po pół roku robienia na Kodak pro 100, czuję się teraz jakby mi kto w mordę dał :oops:

Od tego sie panie nie zielenieje :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
dzerry, serio jest ok


Na priwa tez ci przeciez napisalem ze jest ok :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach