Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Kurde, jednak dla mnie to gadacie jak jacyś czarodzieje. Skanuję w jednym labie i jak na razie jedyne co potrafię rozpoznać, to czy skanował jeden pan czy drugi :-P
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
ale prawda jest taka, ze zaden film w tej cenie, ktorego dotad uzywalem, nie oddawal tak przyjemnie koloru skory w swietle dziennym.


No ba, podpisuje się pod tym wszystkimi członkami i zdjęciem poniżej :-D



dzerry napisał/a:
Moze i wpda troche w szafran, ale ja juz wole ten szafran niz cwikle.


:lol:
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
profoto rządzi, kto po nim jedzie, dzerry prać?

Cytat
Na przeterminowanych Fuji Pressach tak samo mi sie rozjezdzaly kolory. Zielen w niedoswietlonych cieniach + sieczka. Czerwien i magenta blade. Fiolety i niebieskie tylko wychodzily elegancko.


Z mojej jednej rolki podobne wyniosłem doświadczenia. Niedługo zobaczę efekty pewnej przekazywanki robionej na mju II i pressie, dam znać.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
I jak karmazyniello ta Superia X-tra 400? Ja miałem ją z rok-pół roku temu, jak jeszcze nie była przeterminowana. Wtedy mnie denerwowała, ale teraz widzę, że nie była zła.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
DrEwNiAK napisał/a:
I jak karmazyniello ta Superia X-tra 400?


Eeee, do bani. Pomimo skanowania na Minolta IV nadal pluje takim ziarnem o zgrozo że mi już bokiem wychodzi. Musiała być fatalnie przechowywana albo mi chemia już szwankuje, bo robię na zlewkach które pozostały. W labie wywołali mi ją jeszcze gorzej :-? Wracam do Kodaka, w od przyszłego roku zakupuje wreszcie target do skanowania i porządny skaner.

 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Moze chemia a moze po prostu niedoswietlone
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
kefa napisał/a:
moze po prostu niedoswietlone


Eeee, jakby to wyglądało gdybym przepalił cienie :-/ :?:
Tak wygląda cały film :cry:

[ Dodano: 2010-09-20, 13:18 ]
A, może ja te wszystkie filmy X-TRA rzeczywiście źle naświetlam, może się światłomierz zepsuł, sam nie wiem :-|
Kurde no, nigdy mi się to nie zdarzyło wcześniej.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
karmazyniello, a mi sie wydaje, ze po prostu marudzisz. Mozesz pokazac jakas normalna scene? A tak swoja droga, to gdzie ci tutaj pluje ziarnem? Jak wyciagasz z cienia to szumi. Koszulki i trawa sa przeciez ok.

 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
Cytat
zakupuje wreszcie target do skanowania i porządny skaner.


a ile byś chciał za Minoltę IV?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
karmazyniello, ja juz zaliczylem kilka wpadek z x-tra 400 i wiecej tego materialu nie tkne, zarowno bylo to na swiezym filmie jak i na przeterminowanym (potwornie szly w magente). Ja mialem takie klatki kiedy zdarzylo mi sie nie doswietlic. Ale skoro ty masz caly taki film to lepiej niech sie ktos jeszcze wypowie. :-|

[ Dodano: 2010-09-20, 13:32 ]
dzerry napisał/a:
Jak wyciagasz z cienia to szumi
czyli wniosek sie nasuwa zeby bardziej doswietlic, koszulka i swiatla by nie ucierpialy ;-)
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Wczoraj odebrałem wywołane zdjęcia i na papierze (fuji) wyszło calkiem zadowalająco. Kolory są z lekka jakby przesycone, moze wina labu, może negatywu? Ale to też zależy od tego gdzie było zdjęcie robione,jak na zewnątrz to całkiem OK, w pomieszczeniach jakby gorzej.
Lecz jak zeskanowałem tego X-TRA to widac jednak wyraźny kolorowy szum, niemal jak z cyfry, i to już mi się nie podoba.
Częśc zdjęć jest nieco za ciemna ale nie wiem czyja to wina, bo testowałem tę jedną rolke na 4 różnych aparatach :!: więc może niekoniecznie to wina filmu. Ale wydaje mi się że trzeba by bardziej mierzyc na ciemne miejsca.
Ale za te pieniądze to spoko, może być. Zostały mi jeszcze 3 szt. to jak nic na jesienne weekendy będzie OK.

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
karmazyniello, a mi sie wydaje, ze po prostu marudzisz.


Nie marudziłbyś gdyby po pół roku robienia na kodaku na którym może kilka zdjęć zaledwie jest niedoświetlonych na 30 rolek, nagle dostawał taką kaszę na każdym filmie :-?

Tu scena niemal w samo południe.



[ Dodano: 2010-09-20, 13:39 ]
xneon napisał/a:
a ile byś chciał za Minoltę IV?


To jest porządny skaner, niestety tylko pożyczony na popołudnie :-|

[ Dodano: 2010-09-20, 13:40 ]
dzerry napisał/a:
Jak wyciagasz z cienia to szumi. Koszulki i trawa sa przeciez ok.


To jest surowy skan, nic nie wyciągane :!:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nie, no faktycznie slabo. Chociaz z drugiej strony, to tez jest nietypowa scena. Kontrast w kosmos i znow kolosalna roznica miedzy cieniem a swiatlem. Na co mierzyles? Jesli na cien, to slabo, jesli na slonce, to wszystko w porzadku. Moze sprobuj ja przewalac o jedna dzialke przynajmniej, chociaz pewnie i 2 nie zaszkodza.

[ Dodano: 2010-09-20, 13:42 ]
karmazyniello napisał/a:
To jest surowy skan, nic nie wyciągane
Co to znaczy surowy skan? Przeciez soft od skanera tez moze ciagnac cienie. Sciagnalbys lekko krzywa w cieniach i szum ci zniknie.

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Moze sprobuj ja przewalac o jedna dzialke przynajmniej, chociaz pewnie i 2 nie zaszkodza.


To moja ostatnia deska ratunku.
Jutro wywołam to się okaże.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Cytat
po pół roku robienia na kodaku
Nie wiem o jakim Kodaku mowa ale zrobiłem poprzednio kilka rolek Kodaka Gold 200 i trochę bardziej mi się podobał.
Ten Fuji X-tra 400 rzeczywiście lekko wpada w magentę a Kodak Gold nie miał żadnych odchyłów i zdjęcia prawie zawsze równomiernie naświetlone ale tez fakt, że nie było przekładek korpusów.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ja Superii gdzies nigdy nie lubilem, te zielenie sa moze ladne ale nie na moich zdjeciach :) Jak juz to Reala albo Fuji nie-superia 100.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
sup 100 i 200 to moje ulubione materialy...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
sup 100 i 200 to moje ulubione materialy...


Nie wątpię. Sam kiedyś spróbuje tego stuffu, tymczasem muszę jakoś skończyć zapas 15 X-TRA.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No tak, ale ja wielkiej roznicy miedzy 200 a 400 nie widzialem...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos napisał/a:
No tak, ale ja wielkiej roznicy miedzy 200 a 400 nie widzialem...


Ha! Jak w takim razie wytłumaczysz zdjęcie powyżej :roll: :?: No przecież Press 800 mi o niebo lepiej wychodzi na skanie :-x

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach