emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
Legacypro i ładowarka hama - nie pasuje?
Dostałem w prezencie ładowarke hamy, telesar 5417, uzywaną, ale ten model jest nadal dostępny w sprzedaży. Probuję założyć rolkę legacypro i za chiny nie pasuje - nie da się założyć dekla ładowarki, brakuje kilka mm żeby się zamknął. Tak jakby rolka filmu była za szeroka...

Ma ktoś pomysł? Robie coś źle? Ktoś ma ten film w ładowarce?

pozdr
m
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
emgenov, rolka przeciez nie moze byc szersza niz film. A moze jest? Jesli jest szersza, to faktycznie moze byc problem. Jesli nie , to z jakiegos powodu, rolka nie wchodzi do konca na trzpien. Sprobuj ja mocniej docisnac - trzpien ma zwezenie i zgrubienie na koncu, ktore ma dzialac jak zatrzask w polaczeniu ze wypustkiem w otworze szpulki. Moze w tym problem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
rolka przeciez nie moze byc szersza niz film

Rolka zawsze jest szersza niż film ale długość rdzenia jest na pewno znormalizowana. Zapewne zabierak nie wskoczył w gniazdo.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
plwk napisał/a:
Rolka zawsze jest szersza niż film
No tak, ale nie na tyle, zeby nie zamknac ladowarki :-) Z tego co pamietam z macania po ciemku, to jest rząd milimetra.
 
emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
Kurde - w tej ładowarce nie ma żadnego zabieraka tylko żebra wzmacniające, z jedenj i drugiej strony. W rolce da się wyczuć jakieś podcięcia, jakby na zabierak ale w ładowarce jest tylko ośka i tyle...

dzerry - no tak, rolka jest szersza:) - ale po włożeniu dekiel odstaje na 2-3 mm...

a tak się cieszyłem na prezent :-(
p
m
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W mojej ładowarce jest tyle miejsca i labirynt jest na tyle głęboki, że szpula mogłaby być nawet kilka mm szersza od filmu.

[ Dodano: 2010-12-29, 18:19 ]
emgenov napisał/a:
w tej ładowarce nie ma żadnego zabieraka tylko żebra wzmacniające

Fakt, w mojej jest podobnie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
emgenov, i jak wsuniesz szpulke na oske, to na ile ona wystaje? Bo przeciez do ośki musisz przykrecic dekiel.
 
emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
dzerry
no pisałem że z 3-4 mm:) - dekiel wyraźnie odstaje

szajse - jutro sprobuje jeszcze raz. Wygląda na to że szpulka jest nietypowa (albo ładowarka, z 82 roku)
Chyba kupie normalną ładowarkę :)
Dzięki za pomoc....

p
m
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Rok produkcji nie ma znaczenia. To musi dzialac.
emgenov napisał/a:
dekiel wyraźnie odstaje
A przykrecasz go do oporu?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakoś dziwnie to wygląda na podstawie opisu. U mnie wysokość komory jest znacznie większa od szerokości filmu.
 
emgenov  Dołączył: 29 Maj 2007
plwk
czuje sie zmotywowany:) - dzisiaj po południu wszystko zmierze

dzerry
tak, do oporu.


p
m

ps - ku potomności.
Pomiary wykazały że szpulka jest normalna (ok 37mm), natomiast w deklu były promieniowe "wzmocnienia" o grubości ok 2,5mm i nie było szans żeby dekiel się zamknął jak szpulka jest w środku. Spiłowanie wzmocnień załatwiło sprawę - wszystko pasuje.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że dekiel był od innej wersji ładowarki...

p
m

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach