Omen  Dołączył: 02 Lip 2008
mam zamiar kupic kompakt.
mam zamiar rozstac sie z lustrzanka i sterta geretow dla kompaktu pytam sie co kupic? mala i sporo umiejace ma byc.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Omen, może tu znajdziesz pomoc: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7413
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Omen, stawiam na G10
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Omen, a może ze względu na matrycę jakiś Fuji (te z matrycą supercośtam i wielkością 1/1,6). Ale ja na cyfrankach nie bardzo się znam. Pzdr.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Jestem w podobnym położeniu, postanowiłem pozbyć się lustra i całej półki gratów a kupić sobie spełniający moje oczekiwania kompakt.

Postawiłem na Panasonica LX3, ostatnio pojawił się konkurencyjny Samsung EX1, ale nie przekonał mnie (filmy, współpraca tylko z systemową lampą).
Kolejną opcją był Ricoh gx200, ale pod względem jakości zdjęć mnie nie całkiem usatysfakcjonował.
Chwile rozpatrywałem Canona S90 ale to nie to. Ew G11 ale ten za to droższy.
Okresowo skłaniałem się ku Sigmie DP1s, choć uniwersalna nie jest to jednak nie zjada tak szczegółów jak kompakty.

Był i moment kiedy zapragnąłem dokupić tylko da15ltd, no ale cena...

Ostatecznie nadal lustra i gratów nie sprzedałem o-)

Trudna sprawa zamienić sprzęt o dobrej jakości pliku wynikowego i możliwości rozbudowy w dowolnym kierunku na jedno małe pudełeczko będące kompromisem pomiędzy wszystkim.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Generic, a może małe pudełeczko z możliwością rozbudowy w dowolnym kierunku :?: tzn jakieś u4/3 czy coś w ten deseń :?: (np Panas GF1 z naleśnikiem)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
opiszon, a widzisz zapomniałem o tym napisać.

Też rozważałem o-) GF1 fajny, tylko w takim aparacie już boli brak wbudowanego wizjera. To samo Olki z serii PEN, a taki E-PL1 pod względem jakości zdjęć już bardzo dobrze stoi. Niby są do tego dopinane wizjery EVF, ale ten w Panasonicu jest kiepski, ten do Olków drogi o-\
Natomiast Panasonic G1/GH1/G2 (bardzo używalne wizjery) i Samsung NX to nie takie małe pudełeczka już (chyba tylko chudsze trochę od DS'a).


No i jednak skoro chodzi o pozbycie się klamotów to raczej nie po to żeby zacząć zbierać takie z innym mocowaniem o-)

Ba, już nawet pomyślałem o Soniaku Nex-5 z naleśnikiem 16mm (bez planów na dokupowanie czegoś więcej) jako takim odpowiedniku sigmy dp1s. Ale wyszło mi, że jednak Sigma lepsza o-)

Tak czy inaczej, po każdych takich rozważaniach jestem na siebie tylko zły, że kombinuję zamiast zdjęcia robić. :-B
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Cytat
Tak czy inaczej, po każdych takich rozważaniach jestem na siebie tylko zły, że kombinuję zamiast zdjęcia robić. :-B

Generic i tu chyba jest pies pogrzebany ;-)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
To witam w klubie. Jestem właśnie na etapie rozmyślań nad pozbyciem się gf1 na rzecz ... sigmy dp1s. Panas w sumie fajny ale jak piszesz, ewidentnie brak w nim wizjera a doczepiane jednak to nie to (zresztą w analogu też nie lubię doczepianych wizjerów). No i tak myślę, myślę .... i też zdjęć nie robię:)
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
odyseusz, a w Sigmie nie będzie ci wizjera brakowało? o-)
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Jak brakuje wizjera to może zainteresuj się Samsungiem NX10, na razie są trzy obiektywy
30mm f/2.0, 18-55mm f3.5-5.6 i 50-200mm f4-5.6.
Prawdo podobnie niedługo będzie jedno lub dwa następne szkła 20mm f2.8 i 20-50mm F3.5-5.6
 
Ytr  Dołączył: 24 Wrz 2009
Sprawdź:

1. ricoh GR digital 3 (F1,9 28mm, w opcji konwerter do 21mm, wizjer optyczny cosina).
Super ergonomiczny. 2 programowalne kółka nastaw, programowalne menu i przyciski, dobry lcd 3" 920.000pix chyba diodowy, obudowa magnez i guma, centralna migawka, REWELACYJNY obiektyw, barwy ccd, matryca 1/1.7 " - 23 MP/cm², migawka od 1/2000s. za to iso od 64, sporo bajerków jak poziomica, raw w kwadracie, stopka, awaryjne zasilanie bateriami AAA, preAF, .

2. ricoh gx200 (24-72mm).
Miałem gx100. Fajny aparat.

http://www.pbase.com/sikto/image/95835165/original
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
Też postanowiłem rozstać się ze swoim gx-10.... i kupiłem kompaktową Bronicę ETRS :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
To widzę, że postawiłeś na kompaktowość. :mrgreen:

[ Dodano: 2011-06-08, 11:54 ]
Ytr, polecasz Ricoha GR Digital 3, a zdjęcie pokazujesz z Digitala 2. No nieładnie. :evilsmile:
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Szkoda, że znowu zaczął się nowy wątek, który muszę śledzić. Nie można było tego dokleić do
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=862718#862718 ?
Ja też ciągle marzę o przesiadce na kompakta, ale te szumy przy słabym świetle...
Póki co wciąż czekam.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
magradaw napisał/a:

Ja też ciągle marzę o przesiadce na kompakta, ale te szumy przy słabym świetle...
Póki co wciąż czekam.


Bezlusterkowiec z matrycą APS-C ewentualnie 4/3 + "naleśnik" i masz kompakt z małymi szumami do tego zawsze masz możłiwość wymiany obiektywu.
W m4/3 są juz nawet" zoomy naleśniki".

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach