dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ale Ektachrome to nie Kodachrome.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Oj to Ektachrome, Kodachrome już się skończyło.
http://allegro.pl/item119..._z_lodowki.html
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
odyseusz, Kontaktuj się tu:

http://allegro.pl/item116...achrome_64.html
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziękuję, chyba się jednak skuszę bo żal nie skorzystać.
pozdrawiam
Sławek
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mam jeszcze do was prosbe. Bardzo prosze o wysylke do mnie listem poleconym w mozliwie plaskiej kopercie - listonosz wrzuca polecone do mnie do skrzynki, jesli tylko sie zmieszcza. Moje osiedle wielkosci malego miasta ma jedna poczte do odbierania przesylek awizowanych i dostaje wysypki na sama mysl o wizycie tamze :-)
 
kulma  Dołączył: 10 Sie 2010
dzerry,

17 września wysyłasz, czy do 17 września trzeba nadać przesyłkę?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kulma, do 17 chcialbym miec wszystkie filmy u siebie. Jesli jednak obiecalbys, ze list przyjdzie najpozniej kilka dni po 17-tym, to nie ma problemu.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Dwie rolki wysłane. W płaskiej kopercie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Zapomnialem jeszcze o jednym. Ze strony wywnioskowalem, ze ramkowanie to jedyna opcja. Napisalem do Dwayne's z pytaniem o koszt przesylki i pani sie mnie zapytala, czy chce ramkowanie, czy nie. Zatem jak panowie? Kartonowe rameczki na pamiatke, czy bez ramek, ale tansza przesylka?
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
tref zapisuje się na ramki.
 
kulma  Dołączył: 10 Sie 2010
rameczki! :)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Ramki sa fajne ale cienkie i takie Pradovity sie na nich wykladaja. Karuzelowe kodaki tez, choc tu sie nie upewnilem czy to nie wina magazynka. Ale na 99% nie.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
radekone napisał/a:
Ramki sa fajne ale cienkie i takie Pradovity sie na nich wykladaja.
Ale pradovity przeciez lykaja CSy, ktore sa mega cienkie. Wystarczy przelozyc taki jeden prztyczek na popychaczu.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Ja raczej bez ramek, bo wolę sam zaramkować, poza tym bez ramek łatwiej mi się skanuję. Czytałem też, że nawet w Dwayns foto potrafią czasem podczas ramkowania porysować, lub źle pociąć.

Pozdrawiam
Piotr
 
kulma  Dołączył: 10 Sie 2010
Kurcze, Pioter może mieć racje. To bardzo prawdopodobne, przy masówce, kótrą zapewne teraz uprawiają z kodachome'ami
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
dzerry napisał/a:
radekone napisał/a:
Ramki sa fajne ale cienkie i takie Pradovity sie na nich wykladaja.
Ale pradovity przeciez lykaja CSy, ktore sa mega cienkie. Wystarczy przelozyc taki jeden prztyczek na popychaczu.


Ta? Moglem wiec zajrzec do instrukcji.

5 rolek mi zrobili i nic nie bylo porysowane. Nawet ramki numeruja.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
A jak z trwałością tych tekturowych ramek (odkształcanie się) i czy da się potem w razie czego łatwo przełożyć te slajdy do plastkowych?

W przyszłym roku NG zamierzają wyemitować dokument o tym jak McCurry wypstrykuje ostatnią rolkę Kodachrome, zdaje się w Indiach.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dostalem odpowiedz. Roznica w cenie przesylki raczej pomijalna - 33 vs 40 dolarow.

[ Dodano: 2010-08-25, 22:06 ]
Aha i jeszcze jeden news. Dada has landed :-) Do skrzynki nie wlozyli, wiec mozecie chyba dac sobie spokoj z tymi plaskimi kopertami :-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
wiec mozecie chyba dac sobie spokoj z tymi plaskimi kopertami


Mam nadzieję, że moje rolki wysłane właśnie w płaskiej kopercie, nie dojdą też płaskie ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja chciałbym w rameczkach. Te kartonowe to też charakterystyczne dla tego materiału są.(kultowe jakby :-P )

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach