M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Ja chciałbym w rameczkach. Te kartonowe to też charakterystyczne dla tego materiału są.


Właśnie, chcem w rameczkach :-P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
No dobra, to też chcem rameczki. Ale będę skanował, mam nadzieję, że się da. A właśnie - jest opcja poskanowania tego od razu?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
bEEf, jest, ale obawiam sie, ze przy tej ilosci rolek - mamy juz ponad 30 - podawanie instrukcji, te zaramkowac, te nie, te zeskanowac, a te nie, skonczy sie jakims totalnym fiaskiem. Jak chcesz, moge Ci zeskanowac do vjuskanowych rawow :-)

PS. Sylwesto has landed.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
chcem ramki
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
dzerry napisał/a:
PS. Sylwesto has landed


Uff...

Jako, że większość wybiera ramki, to nie będę komplikował instrukcji. Też proszę w ramkach (tym bardziej, że kultowe ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
A w oczekiwaniu na kolejne rolki...
http://www.youtube.com/watch?v=EDWeAHd6D6w
:-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
o mamo :evilsmile: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dzerry napisał/a:
Jak chcesz, moge Ci zeskanowac do vjuskanowych rawow

Dzięki, ale spoko, poskanuję sobie, nie będę Ci zawracał głowy :-)
 
kulma  Dołączył: 10 Sie 2010
Mam pytanko, tak z czystej ciekawości.

Czym naświetlaliście swoje kodachome'y?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
kulma napisał/a:
Czym naświetlaliście swoje kodachome'y?
Ja światłem emitowanym przez Słońce.
 
kulma  Dołączył: 10 Sie 2010
:roll:

[ Dodano: 2010-09-02, 16:55 ]
Ech, mam problem. Przez kompletną nieuwagę, a może przez spożyte wcześniej płyny, naświetliłem jedną rolkę K64 o 1EV za dużo. Wiecie może, czy istnieje możliwość niedowołania jej o jedną przysłonę? Wybaczcie, ale kompletnie nie siedzę w slajdach i wiem o nich baaardzo mało, no może poza tym, że są nietolerancyjne na błędy ekspozycji. :(
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kulma, ale, ze jak, naswietlales ja na 32 ASA? Zapytam, czy robia PULL :-)

W ramach aktualizacji - Anzelm, Fafniak and matb have landed.

I jeszcze prosba - czy ktos z was ma moze wage elektroniczna i moglby na niej zwazyc jedna rolke filmu w kasetce? Swoja droga, ciekawe, czy naswietlona rolka wazy wiecej niz nienaswietlona :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
27g razem z pudełeczkiem plastikowym
22g bez pudełeczka - sama rolka
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Fafniak napisał/a:
22g bez pudełeczka - sama rolka
Tylko jeden gram dzieli analoga 135 od mistyki :-)
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
A ja jeszcze rzutem na tasme Kodachrome 200 z zamrazarki czyjejs wykupilem, bedzie na jesienna Polske za 3 tygodnie.. :-)
Moze pozniej jakis topic zalozymy ze wspolna fotoprezentacja?
Powodzenia
 
zugo  Dołączył: 20 Cze 2009
Ramkowane poproszę :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A, bo to trzeba jeszcze o tym ramkowaniu się wypowiedzieć? Ja wolałbym bez ramek - spodziewam się, że gdzieś połowa "od razu" do kosza trafi :-/
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dostalem kolejne filmy, jednak nie moge zidentyfikowac uzytkownika. Dunes? Z Wicka :-)

Do pierwszego posta dodalem aktualna tabelke ze statusem.

[ Dodano: 2010-09-06, 15:34 ]
matb napisał/a:
a wolałbym bez ramek - spodziewam się, że gdzieś połowa "od razu" do kosza trafi :-/
matb, e tam do kosza. Zamknij do przewiewnego opakowania, wrzuc na dno jakiejs szuflady, a za 50 lat ty albo inny szczesciarz bedzie mial skarb :-)

[ Dodano: 2010-09-06, 15:58 ]
WAŻNA AKTUALIZACJA

Policzylem koszty. Licze po kursie 3,2 za dolara

- List polecony do USA - 43 zl.
- Wysylka do PL - $50*3,2=PLN 160

Oznacza to, ze wysylka kosztuje 5,2 zl za rolke.

- Wywolanie rolki 36 klatek- $10*3,2=PLN 32
- Wywolanie rolki 24 klatek - $8*3,2=PLN 25,6

Oznacza to, ze koszt wywolanie i wyslania jednej rolki 36 klatek to 37,2 zl, a 24 klatek to 30,08

Do tej kwoty, musicie doliczyc jeszcze 10 zl od osoby za rozsylke, chyba, ze potworza sie jakies grupy regionalne, o co prosilbym juz teraz. Do tabelki w pierwszym poscie dodalem miasta.

[ Dodano: 2010-09-06, 16:28 ]
kulma napisał/a:
Wiecie może, czy istnieje możliwość niedowołania jej o jedną przysłonę?
kulma, pull o jedna dzialke kosztuje 10 dolarow ekstra i wydluza cala akcje o tydzien. Ja bym na twoim miescu dal sobie spokoj.
 

nopik  Dołączył: 02 Lis 2007
dzerry, czy mogę się jeszcze dołączyć z 2 rolkami ? Ale mógłbym wysłac dopiero do Ciebie w poniedziałek (13.09).
 
kulma  Dołączył: 10 Sie 2010
dzerry, dobra przekonałeś mnie. Zostawię sobie tę niewywołaną rolkę na pamiątkę, albo spróbuję wywołać ją na czarno-biało :)

Mógłbyś proszę raz jeszcze wysłać mi dane do wysyłki na adres:

wojtekkulma@gmail.com

?


ps. co do grup regionalnych, to mieszkam w Warszawie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach