sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
tatsuo_ki napisał/a:
LUDZIE! OBUDŹCIE SIĘ!!!


Ależ się niepotrzebnie spalasz. Myślisz, że Twoje apele odniosą skutek? Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć samemu i niczego na siłę nikomu do głowy nie wtłoczysz. Przekrój osobowy forum (mimo, iż P to marka dla wyjątkowych ;-) odzwierciedla to, co spotkasz na ulicy. Obudź się a będziesz spokojniejszy i zdrowszy.

Poza tym większość nie traktuje fotogafii poważnie i wystarczy im rozrywka w postaci poogladania kolorowych zdjęć z laskami. To inna mentalnie przestrzeń i nie ma sensu wchodzić w nią z większymi ambicjami. Może się to nawet źle skonczyć. To są dosłownie spotkania międzykulturowe, tyle, że nie w geograficznym znaczeniu. Lepiej trzymać się swoich.

 
kierdel  Dołączył: 20 Lip 2007
sylwesto napisał/a:
Przekrój osobowy forum (mimo, iż P to marka dla wyjątkowych ;-) odzwierciedla to, co spotkasz na ulicy.

Na pewno?
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
kierdel, Lepiej przyjąć, że tak.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
jorge.martinez, po pierwsze są lepsze sprawy, dla których warto kruszyć kopie, czy kończyć na szafocie, w najlepszym razie w beczce smoły (bo tam ciągle trafiam za swoje opinie, powtórzę - poparte nieodpartymi jak dotąd przez nikogo argumentami)... nie będę robił z siebie męczennika w tej sprawie, a na rolę samotnego szeryfa też nie mogę liczyć... jak widać moje zdanie nie jest nikomu do szczęścia potrzebne, zwłaszcza ze względu na to, co po drugie:
- udowodniono, że dział fotoprezentacji jest przede wszystkim dla ludzi potrzebujących potwierdzenia własnej wspaniałości twórczej (hiperbola z deczka)... bo dopóki użytkownicy rozpływali się w zachwycie, wszystko było dobrze, ale wystarczył tak naprawdę jeden, który miał złe zdanie (uch, ależ eufemizm mi wyszedł) nt. zdjęć i wątek wylądował w niebycie...
(tutaj chciałbym wspomnieć o guerilli, którego wkład nie chciałbym, by był zapomniany... on pierwszy nazwał rzeczy po imieniu, za co inni się na niego poobrażali. on też pewnie wybrał lepszą drogę, bo napisał, co należało napisać, po czym pozwolił się innym wypyszczyć, bo przecież nie udowodnić, że się myli... nikt tego nie zrobił... nikt nawet nie próbował... no może poza number2express, tylko że wbrew pozorom obaj byli bardzo blisko siebie w prezentowanych poglądach)
no i na koniec po trzecie - wycofanie się z fotoprezentacji nie oznacza wycofania się z krytyki w ogóle... być może...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Mnie tylko przeraza jedna rzecz. Zawsze uwazalem to forum za przyczolek fotografii z drugim dnem, fotografii wymagajacej odrobiny wysilku przy odbiorze. W tym kontekscie, rzeczony watek wprawil mnie w oslupienie. Przerazil mnie zmasowany atak na tatsuo_ki w obronie tych zdjec. Odrzucam pseudo zasade zabraniajacej dyskutowania o gustach. Estetyka podlega takiej samej dyskusji jak kazdy inny aspekt fotografii. Nie mialem za bardzo ochoty wypowiadac sie tam, wiec wypowiem sie tutaj, nazywajac rzeczy po imieniu. Wg mnie, te zdjecia sa po prostu tanie, plastikowe i obrzydliwe. Technika mnie nie obchodzi. Ich zawartosc idealnie strescil guerilla. I kazdy ma prawo powiedziec to samo bez wzgledu na swoje wlasne umiejetnosci i dorobek. Powiem wiecej. Uwazam, ze na forum nie powinnismy w ogole takich zdjec ogladac. "Twoj weekend" mozna kupic w kazdym kiosku.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
"Twoj weekend" mozna kupic w kazdym kiosku.

Kurde, dawno nie kupowałem...
ale jeszcze coś tam pamiętam... :evilsmile:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
dzerry, popieram w 100%, aczkolwiek z jednym pytaniem, czy to ostatnie zdanie odnosi się także do takich zdjęć jak te użytkownika "number2express", bo moim zdaniem te choć też często prowokujące i nasycone erotyzmem, są o wiele ciekawsze, inspirujące i nietypowe (oczywiście nie wszystkie).

W ogóle, to można się pozachwycać piękną dziewczyną na zdjęciach, ale warto też ocenić same zdjęcia, i nie tylko pod względem techniki, co staram się robić, tylko czasem wręcz brakuje odwagi w zalewie ochów i achów, za taką odwagę szanuję takich oceniających jak tatsuo_ki 8-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred, number2express to zupelnie nie moja bajka, ale musze rowniez przyznac, ze to zupelnie inna liga niz klod76.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
dzerry napisał/a:
Mnie tylko przeraza jedna rzecz.

Mnie to co napisalem kilka minut przed skasowaniem watku. Mianowicie, ze pomijajac fakt czy te zdjecia sa dobre czy nie, zaskakuje mnie jak element kobiecego tylka wplywa na bezkrytyczne postrzeganie tychze.

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dzerry No właśnie wiem, że jeśli by dać ludziom porównanie to można by uzyskać zupełnie sprzeczne opinie, z jednej strony zdjęcia dopracowane technicznie ale zionące kiczem i sztucznością, z drugiej strony zdjęcia na pierwszy rzut oka nie powalające techniką, ale bardziej żywe i autentyczne.
Aha chodziło mi o tego typu zdjęcia http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=31656 i http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=32045
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Mnie tylko przeraza jedna rzecz. Zawsze uwazalem to forum za przyczolek fotografii z drugim dnem, fotografii wymagajacej odrobiny wysilku przy odbiorze. (...) Powiem wiecej. Uwazam, ze na forum nie powinnismy w ogole takich zdjec ogladac.


Zdjęcia z inkryminowanego wątku nie leżą w moim zakresie zainteresowań fotograficznych, ale dopuszczam możliwość, że ktoś może się bawić robiąc takie zdjęcia, komuś mogą one zaimponować, a ktoś może je skrytykować, bo go rażą. Nie powinniśmy oglądać? Czy te zdjęcia naruszyły regulamin forum? W czyim imieniu mówisz, tych tajemniczych płatników składek na serwer 2010?

Co do sposobu krytykowania zdjęć, polecam wszystkim tego linka z krótkim tekstem o komentowaniu . Przy odrobinie dobrej woli nie zaszłaby taka sytuacja jaka zaszła. Niestety, czyjeś ego zostało urażone.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
xrog, nie popadajmy w paranoje. Czy wszystko trzeba tu naprawde wykladac wielkimi literami?! Mowie tylko i wylacznie w swoim imieniu. Czy w jakikolwiek sposob zasugerowalem, ze to jest wypowiedz "z urzedu"?
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
radekone napisał/a:
zaskakuje mnie jak element kobiecego tylka wplywa na bezkrytyczne postrzeganie tychze.


Naprawdę Cię zaskakuje? Jakoś nie wierzę, zwłaszcza w kontekście tego, co pisałeś w innym miejscu o "18+" i "gołych laskach" :-P

 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
dzerry napisał/a:
Mowie tylko i wylacznie w swoim imieniu. Czy w jakikolwiek sposob zasugerowalem, ze to jest wypowiedz "z urzedu"?


Cóż, napisałeś jak król, w liczbie mnogiej - "nie powinniśmy". A Kolorowi ustalają tu reguły, czyż nie? Mogę się przecież nie dostosować do tego, co napisałeś, że "powinniśmy" i jeszcze bana dostanę, albo wątek zostanie wyczyszczony... Rożne rzeczy tu na forum się dzieją.

 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Zgadzam się - każdy użytkownik forum miał prawo powiedzieć, co o zdjęciach sądzi. Zgadzam się, że nie trzeba być reżyserem, żeby być krytykiem filmowym. Uważam również, że wątek mógł być zamknięty na prośbę autora, ale nie powinien wylatywać w kosmos (czy nawet do arch.). On podał temat do dyskusji, on mógł stwierdzić "EOT" - jeśli ktoś uważa, że autor stchórzył, może tak uważać i może mieć rację.
Ale nie zgadzam się z dzerrym, ze nie powinniśmy takich zdjęć oglądać. Co zatem powinniśmy oglądać? Nieśmiałe próby początkujących zachwyconych swoim pierwszym ostrym zdjęciem obok wątków forumowych niekwestionowanych mistrzów fotografii? Jm, nie podobał mi się format wątku, bo autor wrzucił tam swoje portfolio, ale zdjęcia są zdjęciami. Do tego "Weekendu" też ktoś zdjęcia robi. Fotografia to nie tylko ukryty przekaz na mrocznych artystycznych zdjęciach ale też drugi biegun - cukierkowy obrazek laski z kawałkiem cycka wystającego spod bluzki. Tyle, że taki kierunek wcale nie pretenduje do miana sztuki. Jeden jedzie na OFF Festival, żeby obejrzeć dobry film, drugi obejrzy dobry film w niedzielny poranek w multipleksie. Dla tego drugiego OFF Festival to zmieniające się obrazki, których nie da się oglądać, ten pierwszy uzna seans w multikinie za " tani, plastikowy i obrzydliwy".
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
o bosze....
jak gowniarze...
zobaczyli kawalek cycka i zaczeli skakac jak male koguciki...
a juz wykasowanie watku to szczyt hmmm... (...) :evilsmile:
ktos pokazal kawalek cycka ze swietym obrazkiem, czy rozancem a ktos kawalek cycka na masce samochodu czy skorzanej sofie.
jednym sie spodobalo jedno innym drugie
jedno i drugie ma swoich zajadlych wrogow...

czy to forum ma prezentowac sztuke przez duze "s"???
jesli tak to zlozcie pismo do ministerstwa kultury i sztuki o dofinansowanie
myslalem ze moge tu pokazywac po prostu swoje zdjecia, bardziej czy mniej udane
a czy to bedzie goly cyc czy co innego...?
jestesmy :?: dorosli wiec chyba kazdy moze domyslic sie konsekwencji pokazania swojego zdjecia?
jesli to bedzie gniot to ktos to napisze,
jesli to bedzie slabe technicznie to tez ktos to napisze
ew. gniot perfekcyjny technicznie, czy slabe technicznie zdjecie z wiekopomnym przekazem :-P

zenua...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
xrog napisał/a:
Cóż, napisałeś jak król, w liczbie mnogiej - "nie powinniśmy". A Kolorowi ustalają tu reguły, czyż nie? Mogę się przecież nie dostosować do tego, co napisałeś, że "powinniśmy" i jeszcze bana dostanę, albo wątek zostanie wyczyszczony... Rożne rzeczy tu na forum się dzieją.


No i jakiej odpowiedzi moglem sie spodziewac od mistrza aksamitnego trollingu? Spadam, niech ktos inny Cie nakarmi.
 

howlin_wolf  Dołączył: 12 Maj 2010
Uprzejmie proszę o podanie linku do wątku o którym mowa. Chciałbym zobaczyć w jakiej sprawie ta zażarta dyskusja.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
howlin_wolf, tu się rozchodzi o to, że wątek ten na prośbę autora został usunięty.
 

howlin_wolf  Dołączył: 12 Maj 2010
A ja tu przeczytałem, że został przeniesiony do archiwum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach