roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Wczoraj wieczorem jeszcze robiłem zdjęcia ,jak przełączę na MF to zdjęcie zrobię ale nie ma potwierdzenia ostrości .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
może czujnik AF jest zasyfiony w aparacie, albo operacja wymiany płyty nie powiodła się

ja bym oddał ten aparat, tym bardziej że sprzedawca cię trochę oszukał przy sprzedaży (nowy inaczej aparat, brak gwarancji)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Pewnie będą problemy, facet upiera się że aparat jest sprawny a ja nie potrafię go obsługiwać :evil: sytuacja zaczyna być patowa ,abym dostał gwarancje muszę napisać że aparat jest sprawny , a niesprawnego aparatu on nie weżmie bo był sprawny . :roll:

---
Gdzie ten czujnik się znajduje .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Gdzie ten czujnik się znajduje .
w komorze lustra, na dolnej ściance
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
opiszon, Na czujniku było kilka zamszowych czerwonych włosków ,nie wiem czy one mogły by zakłócić prace ,ale po tej czynności na razie AF działa tylko jak długo ,a cha facet zgodził się wymienić obiektyw na coś nowego ,do tego matryca czysta tylko lustro i matówka ma trochę pyłków ale to już nie ma znaczenia .
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
roket napisał/a:
na razie AF działa tylko jak długo

no to testuj

ja bym teraz męczył AF do upadłego ;-)
tzn nie aż tak, żeby padł, tylko żeby mieć pewność że działa

sprawdzaj np na kaloryferze (trudny obiekt dla AF) i innych tego typu wzorach

powodzenia :!:

[ Dodano: 2010-09-04, 15:42 ]
roket napisał/a:
Na czujniku było kilka zamszowych czerwonych włosków ,nie wiem czy one mogły by zakłócić prace

czemu nie - sam czujnik jest mały i takie paprochy na nim, mogą fałszować obraz który czujnik AF dostaje
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
roket, ja bym chyba chciał oddać. Nawet jak jest wszystko OK. to po tych problemach będziesz ciągle miał wątpliwości i obawy, czy sie coś nie spieprzy/czy coś nie jest spieprzone. Szkoda nerwów.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
H.M.,
Cytat
roket, ja bym chyba chciał oddać.
Na 26 wysłanych i 27 otrzymanych @ ,udało się jedynie wynegocjować wymianę kita na prawie nowy ;-) , druga sprawa że dokończenie sprzedaży odbyło się poza aukcją , a trzecia to że własnie wróciłem z testowania i obyło się bez problemów ani razu AF nie zawiódł.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
roket, rzeczywiście niespotykanie spokojny z Ciebie człowiek.
 

safian  Dołączył: 14 Sie 2010
roket napisał/a:
własnie wróciłem z testowania i obyło się bez problemów ani razu AF nie zawiódł.

Ciesze się :)

Jutro w końcu wezmę wyczekanego kiksa w łapy :D!
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Oto dowód w sprawie, czyli kudeł zalegający na czujniku AF w komorze lustra opiszon, miałeś nosa
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
niezły ;)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
roket, taki wielki - to chyba go ktoś specjalnie tam wpychał
albo trzymał kłębek wełny w komorze lustra :-P
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
albo trzymał kłębek wełny w komorze lustra :-P


Khe, khe, kłaczek :roll:
 

Roszpunka  Dołączył: 14 Paź 2009
Dorodna sztuka! Ciekawe jak facet był w stanie coś takiego wyhodować.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
:shock:
Cytat
witam aparat jest powystawowy nie byl tyrany a co drugi pentax jestw srodku zakurzony
Facet mógłby robić w telewizji ,przynajmniej ma poczucie humoru :-P , czy ktoś może wie jak to wygląda w innych systemach :roll: .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach