nowakka  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zgubiłem kabel USB :/
Witam,

czy w takim razie kupiony na Allegro pierwszy lepszy kabel USB z pasującą wtyczką będzie działać? Czy też sama wtyczka to nie wszystko i musi być oryginalny, pentaxowski kabel?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ja osobiście nie sprawdzałem, ale podobno różnie może być. Najlepiej sprawdzić w jakimś sklepie komputerowym, tak na wszelki wypadek, nie będzie chyba dużo droższy niż na Allegro.
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Nie musi pasować. Kable USB do Pentaxa *istD i Nikona Coolpixa 995 mają identyczne wtyczki - ale inne połączenia wewnętrzne. Po zamianie kabla komputer nie widzi aparatu (miałem niezłego stracha jak mi się to pierwszy raz zdarzyło). Na szczęście zamiana kabli nie powoduje uszkodzeń sprzętu.
Oczywiście nie musisz kupować oryginału Pentaxa - możesz poszukać tańszego zamiennika. Musisz jednak pzred zakupem upewnić się, czy na pewno będzie pasował - nie tylkomechanicznie ale i elektrycznie.
A może zamiast kabla kupić czytnik kart? Ja z K10D i Optio 33WR praktycznie kabli nie używam - zawsze wyjmuję kartę i kopiuję pliki w czytniku.

[ Dodano: 2007-03-18, 12:43 ]
Zdano - zależy jaki kabel. W K10D wtyczka wygląda jak w typowym komputerowym mikro USB, ale już kabla do *istD raczej w żadnym komputerowym nie dostaniesz...
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
ożeszku... nie wiadzałem. To ja lepiej swojego highspeeddoublelayerblacklongcable2.0USB for Pentax lepiej przypilnuję :-D
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Marek Wyszomirski napisał/a:
kabla do *istD raczej w żadnym komputerowym nie dostaniesz

Czyli dopiero w nowszych modelach zaczęli normalizować te sprawy. Co prawda ja swoich kabli nawet nie rozpakowałem, czytnik kart jest o wiele lepszym rozwiązaniem i chyba tańszym niż orginalny kabel.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Marek Wyszomirski napisał/a:
Nie musi pasować. Kable USB do Pentaxa *istD i Nikona Coolpixa 995 mają identyczne wtyczki - ale inne połączenia wewnętrzne.
[ Dodano: 2007-03-18, 12:43 ]
Zdano - zależy jaki kabel. W K10D wtyczka wygląda jak w typowym komputerowym mikro USB, ale już kabla do *istD raczej w żadnym komputerowym nie dostaniesz...
No właśnie, Nikon 3100 na kablu od K10d jest widziany, więc może jednak nowsze sprzęty mają jakąś tam standaryzacje?
I tak najlepszy jest czytnik.
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Ja kupiłem zapasowy kabelek w sklepie z częściami elektronicznymi i największa różnica jaką zauważam, to to że w oryginalnym są dwie blaszki stykowe mniej we wtyczce od strony aparatu. Kabel z aparatem działa, więc tematu nie drążę bardziej.
Inna rzecz, że większość rupieci które podpinam do kompa jest na wtyczkę "mini canon" i trochę mnie drażni następny kabelek obok kompa ;-)
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kabel w K10D ma już w miarę standardową wtyczkę. W *istD była zupełnie nietypowa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach