starlet  Dołączyła: 17 Maj 2006
Problem z jakością zdjęć w komputerze
Witam serdecznie !!!
Mam Pentaxa Optio S45 Zdjęcia na wyświetlaczu mają bardzo dobrą ostrość piekne żywe kolory a jak przegram je do komputera to są ciemniejsze ostrość jest mniejsza i występuje przesycenie barw. Przegrywam do programu ACDSee 2.0 bo dostałam go razem z aparatem . Teraz na próbe zainstalowałam triala ACDSee 7.0 w polskiej wersji ale też nie ma różnicy. Zdjęcia robię w najwyższej rozdzielczości 2304x1728 .
Bardzo proszę o pomoc może coś źle robię . Ustawienia w aparacie mam fabryczne
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
moze byc problem z ustawieniami monitora. sprawdz na innym. Niestety nie wiem jak ustawic prawidlowo (wykalibrowac) u mnie jest inaczej z kolorami na monitorze inaczej na laptoku.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fabryczne ustawienia aparatu nie zawsze są rozwiązaniem optymalnym. Najczęściej mają one właśnie zwiększoną saturacje i tym podobne efekty, by zdjęcie było maksymalnie przybajerowane. Pobaw się z ustawieniami owymi. Zastosuj się też do rady, którą dał Kivirovi.
Różnica między wyświetlaczem aparatu a monitorem będzie występować i nie powinieneś traktować tego pierwszego jako wzorca. Jeżeli chcesz sięw sposób jednoznaczny przekonać, co jest wadliwe, oddaj chociaż jedno zdjęcie do wywołania, do labu. Odbitka prawdęCi powie, czy to wina Twojego monitora, czy jednak aparatu.
 

starlet  Dołączyła: 17 Maj 2006
Wielkie dzięki za odpowiedzi :lol: :lol: :lol:
Masz racje Michu oddam jedno najbrzydsze i najładniejsze do Laba i wtedy sie przekonam .
No jakie to proste aż mi gułpio iż zawracam głowę bo przecież chodzi o końcowy efekt czyli zdjęcie . A co do zabawy z ustawieniami to troche sie boje bo jestem całkiem zielona , mam wprawdzie instrukcje (134 str) ale konkretnych przykładów nie ma .
Może ktoś zna stronke z poradami jak ustawić i w jakich warunkach pogodowych ale prosto wyjaśnione bez dodatków technicznych . Ojej ale sie rozpisałam :lol: :lol: :lol:
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jak bedziesz juz miala odbitki, zobacz czy zdjecie bardziej podobne jest do tego na monitorze czy do tego na podgladzie w aparacie. Potem zmieniaj ustawienia w aparacie dotad, az uznasz, ze Ci sie podoba - oczywiscie wyniki manipulacji ogladaj na "lepszym" wyswietlaczu, w zaleznosci co Ci wyjdzie z odbitki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach