karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Jak zrobić duży wydruk z małej rozdzielczości?
Mam zdjęcie 600x400pix.
Czy jest jakaś wtyczka do Ps'a lub program który by pomógł w powiększeniu tego zdjęcia?

Pomyślałem też że można by zrobić wtedy malutką odbitkę i zrobić skan wtedy, bo nie wierzę żeby z tak małej rozdzielczości docelowo wykonać odbitkę 30x40cm :lol:
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Sprawdź tym ustrojstwem: http://www.faststone.org/
FastStone Photo Resizer 3.1

Pozdrowienia Krzysztof
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Kelby w "Fotografii cyfrowej - Edycja zdjęć" radzi, żeby kilku-, kilkunastokrotnie powiększać po 10% w PS.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
dickkett napisał/a:
Kelby w "Fotografii cyfrowej - Edycja zdjęć" radzi, żeby kilku-, kilkunastokrotnie powiększać po 10% w PS.
Cudów nie mam, chociaż mam taką 18x23. Dalej już nie jechałem, detale mocno ginęły. Na półce wygląda okiej.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
miałem kiedyś wtykę do ps'a która "fraktalizowała" obraz i dalej można go było dowolnie skalować. Oczywiście cudów nie było, ale utrata jakości była akceptowalna.

ps wtyki już nie mam i co gorsza skleroza zjadła jej nazwę
 

Jimmy  Dołączył: 27 Lis 2007
Ta wtyczka się nazywa onOne Software Perfect Resize (dawniej Genuine Fractal).
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Re: Jak zrobić duży wydruk z małej rozdzielczości?
karmazyniello napisał/a:
Mam zdjęcie 600x400pix.
Czy jest jakaś wtyczka do Ps'a lub program który by pomógł w powiększeniu tego zdjęcia?

Pomyślałem też że można by zrobić wtedy malutką odbitkę i zrobić skan wtedy, bo nie wierzę żeby z tak małej rozdzielczości docelowo wykonać odbitkę 30x40cm :lol:
Detale których nie ma na zdjęciu, nie pojawią się po powiększeniu ... a musiałyby się pojawić by przy takim formacie, obserwowanym z ... metra (?) to "jakoś" wyglądało.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Wszystko zależy z jakiej odległości będzie się to oglądać.
 
radek_m  Dołączył: 21 Lis 2007
Jimmy - o właśnie. Znałem ją jako Genuine Fractal

Kuzyn Mygosi - wtyka przy fraktalizacji wręcz z oryginału jeszcze trochę detali zabierała. Za to wynik dużego skalowania (x2 i więcej) był o niebo lepszy od standardowych algorytmów. Nie robiła się pikseloza
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
mygosia napisał/a:
Wszystko zależy z jakiej odległości będzie się to oglądać.

Zdarzyło mi się zrobić odbitkę formatu A4 ze zdjęcia o rozdzielczości 800x600 (pomyliłem pliki). Pikseloza widoczna jest dopiero po wzięciu zdjęcia w rękę.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
rada praktyczna - patrzeć na histogram również i się wspierać informacjami...

Generalnie, do tego typu zabawy można podejść technicznie. Sam mam to nieszczęście, że jedno ze zdjęć mam tylko takiej wielkości (750x500 bodaj) i robiłem z niego wydruk około A3. W skrócie do czego doszedłem, to właśnie powiększanie fraktalne (nazwa wtyki pojawiła się wyżej) ale co mi osobiście najbardziej pomogło w percepcji całości to przede wszystkim dość silne wyostrzenie tak powiększonego obrazu (nawet lekko przerysowane) i dodanie szumu gausowskiego monochromatycznego w stopniu takim, by wszelkie krawędzie "pikselozy" zniwelować ale przy tym nie zajechać wszystkiego szumem. Ważne, by po sztucznym dodaniu takiego szumu nie wyostrzać już wynikowego zdjęcia. Przy okazji histogram się wygładzi. Zamiast generatora szumu można by użyć pliku z ziarnem alkosa, który tu kiedyś był linkowany i w odpowiednim stopniu ustawić ten efekt.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Jest też taki fajny programik SmillaEnlarger dostępny na Sourceforge. Umożliwia dobre jakościowo skalowanie w górę bez "pikselozy". Za darmo ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach