bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
k33l napisał/a:
Tutaj chodzi bardziej o ten efekt HDRowy który towarzyszy tym cukierkowym HDRom.

No, ale do konkursu siłą rzeczy idą pojedyncze RAW-y, więc "prawdziwy HDR" i tak nie powstanie. A jak ktoś się uprze na "cukierkowego HDR-a z ACR-a", to regulamin i tak tu na nic :-) O to mi chodzi, czy zapis "nie używamy programów do HDR" ma sens.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
bEEf napisał/a:
Może pominąć ten punkt.

k33l napisał/a:
bEEf w sumie to z jednego rawa to jest pseudo a nie prawdziwy HDR i takie same efekty można uzyskać w ACeeRze. Tutaj chodzi bardziej o ten efekt HDRowy który towarzyszy tym cukierkowym HDRom.


Ciągle chyba zachowana jest główna zasada: nie można wprost zaznaczać fragmentów RAWa. Nie wiem też czy HDR działa podobnie do ACR jak pisze k33l. Mnie właściwie jest obojętne czy ten punkt będzie pominięty czy nie, chociaż... Jak widać rzadko kto HDR robi, a poza tym da się też zauważyć, że nie cieszą się one popularnością, więc nie wiem czy to będzie plus. Z drugiej strony pewnie dzięki HDR da się ze "straconej" fotki coś wyciągnąć. A o to chodzi, aby z RAWa wydobyć jak najwięcej. Może więc jednak pominąć zakaz HDR, skoro ponoć w ACR też można coś a`la HDR zrobić i jest to dopuszczalne?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach