mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
[quote="Slava"]
bEEf napisał/a:
.... kadyszka to jednak sprzęt z wyższej pół....napędzają sprzedaż lamp przy praktycznym braku konkurencji firm niezależnych (z wyjątkiem Sigmy, a i ta ma problemy) :-/

Nie wiem, czy k-10 napędza sprzedaż lamp w inny sposób niż którykolwiek inny aparat z możliwością podpięcia mocniejszej, lub drugiej lampy.
Jak dotychczas pracowałem z lampkami manualnymi, choć eksperymenty w tej dziedzinie nie są mi obce. Ostatnio wpadła mi w oko lampka P20 ZOOM KODAK DO AP.Z980/P850/P880 - Lampka z wyświetlaczem, i regulacja mocy, stoi na Alledrogo za niecałą stówkę. Uzywał ktoś tej zabawki z Pentaxem? Sklep fizycznie jest w Warszawce...
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
mbs, gratulacje odkopałeś temat martwy od sześciu lat... :evilsmile:
BTW, Pentax nigdy nie miał lustrzanki o symbolu K-10.
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
jaad75 napisał/a:
mbs, gratulacje odkopałeś temat martwy od sześciu lat... :evilsmile:
BTW, Pentax nigdy nie miał lustrzanki o symbolu K-10.

Uznane przyjmuję. :roll:
Szkoda, że to nie temat sprzed kilkuset lat, wtedy odkrycie miało by inny sens. Nie bądź tak zazdrosny, jest jeszcze kilka tematów, które możesz sam odkryć :mrgreen:
Faktycznie na mojej jest K10, bez myślnika ale z literką D, zatem badacz pisma niekoniecznie świętego, wykazał się czujnością. Zawsze myślałem, że tego rodzaju uwagi może mieć Urząd Skarbowy, lub adwokat strony przeciwnej, ale po napisaniu kilku postów na tym forum widzę, że specjalnością polską jest czepianie się dla samego czepiania.
Nieśmiale chciałbym jednak zwrócić uwagę, że nie zastąpi ono realnego czynu, dającego satysfakcję ze stworzenia czegoś, co można dotknąć, pokazać, czym można się pochwalić. Choć, co prawda Jaad75 może się pochwalić tym, że wykrył zbędny myślnik w tekście MBSa - gratuluję! - wykazałeś się :evilsmile:
Jad, nie martw się, gdyż rola, którą wybrałeś sobie na forum nie kończy się, masz jeszcze co robić i czym się wykazać - możesz przecież pozwracać uwagę każdemu z użytkowników forum, którzy twierdzą, że mają kadyszki, kasetki itp... :mrgreen:

Szkoda, że w przedmiocie zadanego, konkretnego pytania nie masz niczego istotnego do powiedzenia. :-/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
mbs napisał/a:
Szkoda, że w przedmiocie zadanego, konkretnego pytania nie masz niczego istotnego do powiedzenia. :-/

ok

jeżeli dobrze przeczytałem instrukcję, to tryb automatyczny działa tylko z kompatybilnymi aparatami - czyli Kodakami Z980/P850/P880
z pozostałymi aparatami tylko tryb manualny

ta lampa nie wygląda na taką która miałaby własny czujnik światła, więc nic dziwnego że tryb automatyczny działa w niej tylko z konkretnymi aparatami (czyli jest to Kodaczany odpowiednik pTTL, iTTL, cokolwiekTTLinnegoproducenta a nie równoważnik trybu A w normalnych lampach błyskowych)
ja bym dał dla tej lampy rekomendację "nie brać" jeżeli chodzi o współpracę z Pentaxem
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mbs napisał/a:
Faktycznie na mojej jest K10, bez myślnika ale z literką D, zatem badacz pisma niekoniecznie świętego, wykazał się czujnością.

Znajdź jakieś informacje na temat sprzętu gdy mało kto napisze poprawnie jego nazwę. Potem są pretensje, że wyszukiwarka jest do niczego.
 
mbs  Dołączył: 02 Lis 2008
plwk napisał/a:
mbs napisał/a:
Faktycznie na mojej jest K10, bez myślnika ale z literką D, zatem badacz pisma niekoniecznie świętego, wykazał się czujnością.

Znajdź jakieś informacje na temat sprzętu gdy mało kto napisze poprawnie jego nazwę. Potem są pretensje, że wyszukiwarka jest do niczego.

A to jest forum miłośników byle jakiego sprzętu, który trzeba dokładnie definiować by ktokolwiek wiedział o jaki chłam chodzi? Mam wrażenie, że K10 jest tak rozpoznawalnym produktem, że o pomyłkę na tym akurat forum jest trudno. Chyba, że to jest forum poszukiwaczy błędnie postawionych znaków interpunkcji?
Ale w odniesieniu do uwag dot wyszukiwarki masz rację, najczęściej to nie jej wina, a zadającego pytanie. Problem w tym, że zaczynając poszukiwanie informacji właśnie od wyszukiwarki i podpinając się pod dawny temat, by nie robić bałaganu na forum, można trafić komentarz o odgrzebywaniu tego co już umarło jakiś czas temu.... :-/

[ Dodano: 2013-07-13, 20:12 ]
Wiedziałem, że to leży gdzieś jak na tacy: http://www.pentax.jp/engl...tal/k10d_s.html

Cytat
Changes to V1.10

The following function has been added in version 1.10:

Wireless control of external flash through built-in flash.
Instantly return to centre AF point by one push of button in AF select mode.
Possible to change ISO setting by dial at TV/AV mode.
ISO setting change by dial while the ISO setting is being displayed on the LCD by pushing OK button.
Green button function in M mode is available at TAv mode (Hyper manual).
AV and TV switch by dial at P mode.
Instant return to the default value by green button at strobe light compensation.

The following contents have been corrected:
In rare case, vertical stripe at long time exposure.
Released “B exposure” and show battery empty sign when using B mode.


Wersja 1.1 udostępniona była w styczniu 2007 http://www.dpreview.com/news/2007/1/23/k10dfirm.
Natomiast instrukcja, którą posiadam w momencie druku w języku polskim, była już nieaktualną, gdyż choć jest również z tego roku, to jednak z sierpnia...:(

Ale trzeba oddać co cesarskie, gdyż w chwili pisania instrukcji lampka K10D mogla nie współpracować z lampami zewnętrznymi - przynajmniej oficjalnie - przykładowo pułapka ostrości zaistniała dopiero, gdy użytkownicy zaczęli jej używać w praktyce...
Uwielbiam urządzenia, które potrafią więcej niż fabryka przewidywała ;)

[ Dodano: 2013-07-14, 03:16 ]
opiszon napisał/a:

jeżeli dobrze przeczytałem instrukcję, to tryb automatyczny działa tylko z kompatybilnymi aparatami - czyli Kodakami Z980/P850/P880 z pozostałymi aparatami tylko tryb manualny....

....ta lampa nie wygląda na taką która miałaby własny czujnik światła, więc....
ja bym dał dla tej lampy rekomendację "nie brać" jeżeli chodzi o współpracę z Pentaxem


O! - bardzo ładnie i konkretnie - dzięki!
Oczywiście dałem sobie na wstrzymanie. Pozostanę przy moich maluchach AF200T. Odpowiednia ich ilość i ustawienie, robi jednak swoje. Pracy z każdą inną musiał bym się na nowo uczyć, a jakoś ostatnio rozleniwiłem się 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach