Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Pleśń Czelendż 072
Regulamin zabawy:

1. Pleśń Czelendż v2.0 - czyli ciemniactwo cyfrowe, to zabawa polegająca na obróbce skanów z kliszy metodami zbliżonymi do ciemniowych w wersji cyfrowej. Ma to być kontynucja zabawy alkosa rozszerzona o samodzielne odwracanie skanu do pozytywu oraz o zdjęcia kolorowe.

2. Cyklicznie będzie pojawiał się wątek o tytule: Pleśń Czelendż XXX (XXX - numer odcinka) zawierający regulamin zabawy , link do pliku typu TIFF zawierającego skan z negatywu oraz termin nadsyłania prac.

3. Chętni do udziału w zabawie mają za zadanie ściągnąć powyższy plik oraz dokonać na nim manipulacji tak, aby uzyskać zdjęcie w pozytywie korzystając z poniższych zasad:
3.1. Operacje dozwolone:
- zmiana kontrastu globalnie
- operacje na poziomach oraz krzywych globalnie
- stosowanie narzędzia Dodge/Burn (Przysłanianie/Dopalanie) miejscowo
- stosowanie filtrów Unsharp Mask i Blur (Wyostrzanie/Rozmycie) globalnie, przy czym Wyostrzanie dozwolone jest tylko w przypadku, gdy będzie ono konieczne po zmniejszeniu obrazka
- kadrowanie - dozwolone jest usunięcie lub wyrównanie czarnej ramki od skanowania
- stosowanie narzędzia Split Toning (Tonowanie) globalnie na skanach czarno-białych; dopuszczalne kolory tonowania to: sepia, niebieski, złoty
3.2. Operacje niedozwolone:
- stosowanie warstw
- stosowanie narzędzi do wyciągania cieni
- odszumianie
- stemplowanie
- używanie suwaków Hue/Saturation/Luminance (Odcień/Nasycenie/Jaskrawość)
- zamiana zdjęć kolorowych na czarno-białe

4. Przygotowane w ten sposób zdjęcie należy zapisać jako plik typu jpg o rozmiarze dłuższego boku 700pix, maksymalnej wielkości 500kB i nazwie PC_XXX_nick. Plik należy wysłać w podanym w wątku terminie na adres:
PlesnCzelendz // małpeczka // pentax.org.pl. Tytuł maila: Pleśń Czelendż_XXX_nick.
Każdy uczestnik może przysłać jedną pracę.

5. Wszystkie prace zostaną wstawione do wątku: Pleśń Czelendż XXX , gdzie będzie można porównać uzyskane efekty, a także podyskutować.

6. Proszę nadsyłać również skany, które będzie można wykorzystać w kolejnych odcinkach zabawy na ten sam adres:
PlesnCzelendz // małpeczka // pentax.org.pl. Skany muszą być zrobione jako slajd, w 16 bit linear w sofcie minolty albo RAW z vuescana, opublikowane w 16bit TIFFie, spakowane rarem i nazwane: PC_skan_nick . W przypadku jednego skanu nazwa TIFFa i rara taka sama. W przypadku przesyłania większej ilości zdjęć proszę o nazywanie TIFFów wg wzoru: PC_skan_nick_numer. Tytuł maila: Pleśń Czelendż_propozycja. Nadesłane skany będą weryfikowane przez alkosa pod kątem przydatności do konkursu.

Plik do ściągnięcia znajduje się
tutaj

UWAGA! ZMIANA GODZINY!

Termin nadsyłania prac to godz. 21:00 21 września 2010 (wtorek).
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Przypominam, że zabawa powróciła i czekam na Wasze prace :-D
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Zapraszam do udziału. Czekam na prace do 21:00.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
uch, zapomniałbym - ledwo co wróciliśmy z zakupu płytek do kuchni i łazienki i jakoś mi z głowy wyleciało, a miałem już iść filma oglądać

dzięki za przypomnienie :!:
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
1. D@dik


2. eAndre


3. ingk


4. Iza


5. opiszon


6. Stachu
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najbardziej analogowo :-D opiszon.
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Cześć... Najbardziej podobają mi się po kolei: ingk, Opiszonowe i Izy...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
plwk napisał/a:
Najbardziej analogowo opiszon.

dziękuję, staram się jak mogę, tym bardziej że była przerwa letnia w PC
chciałem żeby konik był taki ciepły trochę - bo na dworze zimno :-P

ja swój głos oddaję na D@dika i Izę, bo się nie mogę zdecydować
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Jak dla mnie ingk.

Nawet jak sobie robiłem swoją próbną wersję, to mi podobnie wyszło ;) (tylko qń był ciemniejszy). ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Izy wersja najbardziej mi się podoba.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
6. Stachu
 
ingk  Dołączył: 25 Sie 2010
Dla mnie wersja Izy.
Niestety troszke przesadziłem chyba z niebem :oops:
 

maxis72  Dołączył: 15 Cze 2010
ingk
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
dlugas1982 napisał/a:
6. Stachu

potem Iza, a reszta koni, za zielona. No chyba że to jakiś nieziemski gatunek, znaczy się kosmiczny.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Szczerze mówiąc nie bardzo wiem o co w tym interesie chodzi i w czym tu "zabawa"?
Jedno mogę powiedzieć, jak wszyscy się pobawili, to mogliby tego paprocha na środku usunąć ( to się nazywało w analogu "plamkowanie") i te dwie rysy kolorowe ( albo rysę z odbiciem). 8-)
 

martino  Dołączył: 06 Paź 2009
Zadaj sobie trud przeczytania regulaminu Pleśń Czelendż.........
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Niech nie czyta, moze mu sie po jednym razie znudzi, przestanie marudzic i wiecej nie zajrzy...
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
SeizeThePicture napisał/a:
dlugas1982 napisał/a:
6. Stachu

potem Iza, a reszta koni, za zielona. No chyba że to jakiś nieziemski gatunek, znaczy się kosmiczny.


Kosmiczny? Eeee... raczej zapleśniały ... czy coś... :lol:

Nie wiem o jaki regulamin chodzi kolegom, jeśli o to co w pierwszym poscie - to owszem czytałem... :roll:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MAX581 napisał/a:
Nie wiem o jaki regulamin chodzi kolegom, jeśli o to co w pierwszym poscie - to owszem czytałem... :roll:

no to masz
Cytat
3.2. Operacje niedozwolone:
- stosowanie warstw
- stosowanie narzędzi do wyciągania cieni
- odszumianie
- stemplowanie
- używanie suwaków Hue/Saturation/Luminance (Odcień/Nasycenie/Jaskrawość)
- zamiana zdjęć kolorowych na czarno-białe

no chyba że znasz jakiś sposób na "plamkowanie" i usuwanie rys, który działałby globalnie, na całym pliku :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach