Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bomba. Śliczne. Jeden z lepszych marketingowych tekstów, jakie widziałem.


Ale taki tekst to powinien witać gości na głównej stronie internetowej firmy, a nie na jakiejś tekturze, z boku stoiska! ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
eee aprat jak aprat, a ze Pentax fajny? fajnie...

"Nie spędzasz niezliczonych godzin na oglądaniu pikseli. Po prostu robisz zdjęcia."

Dodam od siebie: "Dzis Pentaksem, jutro Contaxem, pojutrze TECHNAXXem (z allegro)"
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak przeczytałem tekst tej ... reklamy czy jak to nazwać to mi się zrobiło ogólnie rzecz biorąc wesoło, bo tak jak napisał tref "tekst uderza w najczulszą strunę [może nie dla kogoś, kto chciałby dopiero rozpocząć przygodę z P, bo dla niego to zwykłe gadanie marketingu], lecz dla tych, którzy kiedykolwiek wcześniej mięli okazję poznania/pracowania na sprzęcie Asahi" ... bez podniecania się tekstem, ale oddaje on jednak w kilku zdaniach pewną "filozofię", którą się kierowałem wybierając sprzęt tej a nie innej marki jak również uzasadnia w pewien sposób dlaczego na forum użytkowników tej marki "przesiaduję" ....

ale jak później przeczytałem niektóre komentarze do tego tekstu to mi się zrobiło smutno ... :-|
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zenza napisał/a:
Jarek, czy mogę wstawić Twoje luźne tłumaczenie tego tekstu do działu Pentaksa na Cyberfoto?
Pewnie. Co do luźnego tłumaczenia - to inaczej nie szło - w oryginale on smakuje jeszcze lepiej, a nie będę przeciez tłumaczył dosłownie na "lojalista" (brrr). No i ten diehard w oryginale tu rewelacujnie pasuje.

A tekst - w porównaniu do tego, co Pentax robił do tej pory "w marketingu", to naprawdę coś. Odwołują się do tego, co mają najlepsze - historii. Grają na uczuciach, bo "starzy Pentaksiarze" przeważnie mają takowe. Liczą na sentymenty, bo wiedzą, że sentyment do marki, to w pewnym momencie było jedyne, czym mogli się pochwalić.

Na zagranicznych forach, podczas niedawnej gorączki związanej z premierą kadyszki,
wielu ludzi pisało w ten deseń: "Hej, używałem kiedyś K1000 (mam do dzisiaj), cyfrowa fotografia mnie w ogóle nie interesowała, później kupiłem Canona 300D, ale teraz jak widzę, Pentax wypuścił fajny aparat. Nie wiecie, gdzie będzie można go kupić?"
Takich ludzi jest dużo na świecie. K1000 to "student camera" - podstawowe wyposażenie szkolnych kursów fotograficznych. A to, że w Polsce wielu marszczy czoło ze zdziwieniem, jak widzi logo P, to chyba fajnie, nie?

[ Dodano: 2007-03-09, 08:59 ]
Z tym Pentaxian - to jakby co, to ja się piszę na porządną koszulkę.
"I am Pentaxian. A loyalist. A diehard."
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
ale jak później przeczytałem niektóre komentarze do tego tekstu to mi się zrobiło smutno ...
zwłaszcza post Michu o moich problemach gastrycznych [na dodatek nie stać mnie na sprzęt, który w innym wątku się znajduje...]
Dobra, dziś piątek:
i dorsza pół, i dorsza ćwierć
Heave away, haul away!
...
Trzeba nam do Kalifornii.

[obiadu czas, potem znów się popodniecam nowościami z PMA]
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
K1000 to "student camera" - podstawowe wyposażenie szkolnych kursów fotograficznych. A to, że w Polsce wielu marszczy czoło ze zdziwieniem, jak widzi logo P, to chyba fajnie, nie?


No wlasnie, u w Polsce taki tekst by nie przeszedl, bo tutaj odpowiednikiem K1000 jest Zenit. Swoja droga to tez ciekawe - jesli chodzi o plesniaki, to K1000 cieszy sie zerowa kultowoscia na forum - ktos go w ogole ma?

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry, kiedyś [no, ze 4 lata temu] K1000 był w takich cenach, że hohoho... dlatego nie kupiłem, polowałem długo na czarnego MX i w końcu się udało.
 

oryszard  Dołączył: 14 Gru 2006
Koszulkę z takim napisem o wymiarze XXXL.........PROSZĘ.....
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
oryszard napisał/a:
Koszulkę z takim napisem o wymiarze XXXL.........PROSZĘ.....

koniecznie czarną, a napis czerwienią :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
macioh napisał/a:
koniecznie czarną, a napis czerwienią
krwiście... krwiożercza firma, wyssie z nas ostatnią kroplę, do kitu z taką miłością do marki, szkło zamiast chleba - wrr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
tym Pentaxian - to jakby co, to ja się piszę na porządną koszulkę.
"I am Pentaxian. A loyalist. A diehard."


W sygnaturkę sobie bym wsadził, a co ;-)
Kto się podejmuje produkcji koszulek, kto???
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zaczyna się...
Mój powyższy post nie był próbą błyśnięcia.
Tylko mam dość marketingu. Wszelkiego. To tak, jak z testami w gazetach. Pentax dostaje baty w teście: Kto by tam wierzył w gazetowe testy, to i tak było sponsorowane, etc, etc. W ostatnim FV Chip artykuł pochwalny - zaraz nawoływania o skany. Odnośniki do wypowiedzi, że Limited miał świetne noty, porównywalne jedynie z Leicą czy Zeissem. I co z tego? Sami nie potraficie ocenić, czy odpowiada Wam jakość jakiegoś szkła/puchy?
Wracając do tego.
Zatrudnienie gościa, któremu udało się wydukać kilka zdań odwołujących się do dawnego sentymentu nie jest w żaden sposób powodem do dumnego wypinania piersi i czucia się kimś lepszym od Canoniera, który oferuje w TV standardową, ale świetnie zrealizowaną reklamę. Zwisa mi to, czy był K1000 puszką dla zdobycią szlifów prawdziwego rzemiosła a obecnie jest to system dla wybranych. Dla mnie to aparat. Tyle. Z pewnością nie zmienię systemu, dopóki będzie istniał. Ale nie dam sobie zrobić z bańki sieczki, że inni oglądają piksele a ja robię zdjęcia.
I dlatego sorry, ale uleganie takim frazesom, jak powyżej jest dla mnie tym samym, co uleganie temu, że nadchodzi nowa era - rządzić będziemy my tera.
I mam nadzieję, że w końcu udało mi się obrazić Cię Tref, bo jak długo mogę się starać...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, dużo racji, ale jeden błąd - zakładasz, że ktoś tu dał sobie zrobić z głowy siekę i po tekście tym czuje się lepszy niż poprzednio. Skąd ten pomysł. My... no dobra - _ja_ cieszę się, że Pentax walnął fajnego tekściocha. Nawet - można powiedzieć, dość odważnego, a na pewno niestandardowego. Choćby był to cyniczny japiszon z działu marketingu, a firma tak na prawdę ma w dupie tych wszystkich stetryczałych weteranów, to takie poklepanie po plecach jest przyjemne.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
czucia się kimś lepszym od Canoniera
Mam wrażenie, że zupełnie opacznie zrozumiałeś niektóre wypowiedzi. Nikt tu się nie wywyższał, nie porównywał niczego (a że 31/1.8 jest debeściak to przecież wiadomo).
Ten tekst trafia do takich jak ja, starych dzieciaków, którzy przywiązali się do marki i w jakiś sposób się z nią identyfikują. Tak, wiem, że to jest czysty marketing i nic nie poradzę, że jestem "targetem".
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Acha, mój stolec w normie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Acha, mój stolec w normie.
Imiona piszemy wielką literą.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
OKa - już się nie obrażam że ktoś usunął własnie post z tym tekstem.... (-;
Pięęękny jest!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
dzerry napisał/a:
K1000 cieszy się zerowa kultowoscia na forum - ktos go w ogole ma?


Ma chocby Zorzyk ale co tam w nim kultowego to ja nie wiem...:-P

oryszard napisał/a:
Koszulkę z takim napisem o wymiarze XXXL.........PROSZĘ.....


Ja tez... ale ten teskst to sie nadaje na pasek pod tablica rejestracyjna w aucie - a to mozna latwo zrobic... hmmm.. chyba tak zrobie....;-PPP

Pzdr
Spinner
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
OKa - już się nie obrażam że ktoś usunął własnie post z tym tekstem.... (-;
Pięęękny jest!
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Michu ma dzis napiecie przedmiesiaczkowe... trzeba mu wybaczyc... :lol:

Dokladnie odbieram to jak Beef i Jarek...

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach