Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ze stoiska Pentax na PMA 2007
jezeli juz bylo to przepraszam ... a jezeli nie bylo i bede przytomny, to przetlumacze w przerwie na lunch. A teraz ...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bomba. Śliczne. Jeden z lepszych marketingowych tekstów, jakie widziałem.

Nie przetłumaczę teraz, bom mocno zajęty, ale jak Ty tego nie zrobisz, to ja jutro na pewno, bo warto.

[ Dodano: 2007-03-08, 23:34 ]
Może trochę kulawe tłumaczenie, ale z serca.

Jesteś Pentaksiarzem. Lojalnym, zagorzałym fanem. Zawsze, wszędzie, nosiłeś ze sobą swojego K1000, niechętnie odkładałeś go tylko, jak od czasu do czasu brałeś prysznic. Teraz, na dobranoc, opowiadasz dzieciakom o starych, dobrych czasach, kiedy aparat, nazywany po prostu "Pentax", był najlepiej sprzedającą się lustrzanką na świecie. Nie spędzasz niezliczonych godzin na oglądaniu pikseli. Po prostu robisz zdjęcia. Czasami strasznie Cię kusi, żeby do nieznajomego w windzie powiedzieć, ot tak: "Najlepszym obiektywem wszech czasów jest Pentax 31/1.8" - ty jednak wolisz używać swojego sprzętu, niż o nim gadać. Pentax rozumie, że to fotograf, a nie aparat robi zdjęcia. Nasze nowe cyfrowe lustrzanki to efekt słuchania naszych fanów i dawania narzędzi prawdziwym miłośnikom fotografii. One już zdążyły zdobyć wielu fanów, więc nasuwa się pytanie: należy im się miejsce wśród takich zapaleńców, jak my?
Hej! Jesteśmy Pentaksiarzami, nie fotograficznymi snobami. Witajcie w klubie.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
8-) :-B
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
NOOO gęba się uśmiecha z rana sama :-D tak trzymać :-B :-B :-B
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Hmmm... czyzby w koncu zatrudnili tam jakiegos marketingowca :?: :mrgreen: :lol:

Pzdr
Spinner
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
czyzby w koncu zatrudnili tam jakiegos marketingowca

Spinner, To Twój tekst :?: :shock:

[ Dodano: 2007-03-09, 08:24 ]
A na poważnie: Tekst świetny!
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
I to mi się podoba!!!
Mogę powiedzieć - tak jestem Pentaksiarzem!!! :mrgreen: :arrow: :-B

edit
Jarek, czy mogę wstawić Twoje luźne tłumaczenie tego tekstu do działu Pentaksa na Cyberfoto? Trzeba propagować takie podejście. 8-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pentaxian - bardzo ladne slowo. Fajnie by bylo miec taki baner na PPD ;-)

dz.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Bomba. Śliczne. Jeden z lepszych marketingowych tekstów, jakie widziałem.[/i]


A moja zona mowi, ze nie bardzo... :mrgreen:

Jarek Dabrowski napisał/a:
Jesteś Pentaksiarzem. Lojalnym, zagorzałym fanem. Zawsze, wszędzie, nosiłeś ze sobą swojego K1000, niechętnie odkładałeś go tylko, jak od czasu do czasu brałeś prysznic.
[/i]


Strach wiec blizej podejsc do posiadacza Pentax'a, skoro tylko od czasu do czasu....
Co my, brudasy jestesmy? Za kogo Japonce sie uwazaja.... :mrgreen:
:roll:

Jarek Dabrowski napisał/a:

Teraz, na dobranoc, opowiadasz dzieciakom o starych, dobrych czasach, kiedy aparat, nazywany po prostu "Pentax", był najlepiej sprzedającą się lustrzanką na świecie.
[/i]


No tak, Old Piernik, prerie i my.... czyli sprzecicho tylko dla wapniakow :roll:


Jarek Dabrowski napisał/a:

Nie spędzasz niezliczonych godzin na oglądaniu pikseli. Po prostu robisz zdjęcia. Czasami strasznie Cię kusi, żeby do nieznajmego w windzie powiedzieć, ot tak: "Najlepszym obiektywem wszech czasów jest Pentax 31/1.8" - ty jednak wolisz używać swojego sprzętu, niż o nim gadać.
[/i]


Czy aby naprawde? To raczej sugestia, bysmy nie zwracali uwagi na marketing porownawczy. Olejmy testy, robmy zdjecia, cos i tak wyjdzie :mrgreen:

Jarek Dabrowski napisał/a:

Pentax rozumie, że to fotograf, a nie aparat robi zdjęcia. Nasze nowe cyfrowe lustrzanki to efekt słuchania naszych fanów i dawania narzędzi prawdziwym miłośnikom fotografii.
[/i]


No tak.... :mrgreen: Pentax rozumie, ze i tak damy rade sobie z ich dziwnym sprzetem, mimo zawilosci i trudnosci, braku porzadnego menu, ergonomii itd... :mrgreen: Wspaniale udogodnienia jak dedykowane akumulatorki, wykastrowanie korpusow z TTL'a, brak braketingu ostrosci :lol: , brak polskiego menu w aparacie... no moze serwis gwarancyjny nie jest taki najgorszy :-D Pelnia zrozumienia potrzeb klienta... :mrgreen:

Jarek Dabrowski napisał/a:

Witajcie w klubie. [/i]


No wlasnie.... :mrgreen:
Niby reklama nie dla snobow, ale wlasnie porusza serca i umysly....czyje? :mrgreen:

Ech...slonko swieci, lepiej isc robic zdjecia, a nie przejmowac sie faktem, ze mamy sprzet dla wapniakow olewajacych najnowsze technologie... :-B
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
po prostu genialne.

Spinner napisał/a:
czyzby w koncu zatrudnili tam jakiegos marketingowca :?:

jeśli tak, to zatrudnili człowieka z głową.

sam początek: "you're pentaxian. a loyalist. a diehard." brzmi prawie jak pacierz :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Tok'Ra, ok, ale tak na marginesie - nie wiem, co złego widzisz w dedykowanych akumulatorkach. Pentax nawet nie ma interesu, by zmuszać Cię do ich kupna, bo ich nie produkuje. Po prostu dedykowane akumulatorki to dużo lepsze warunki zasilania aparatu, większa obciążalność itd. Zamienniki można kupić za grosze. Zastanawiałeś się, czy komórki były by takie małe i potrafiły działać przez tydzień, gdyby były zasilane "z paluszków"? (oops, chyba zrobiłem oftopa)

Tak poza tym, to jest coś, w tym, co piszesz ;-) Oczywiście, pod warunkiem, że nie upierasz się traktować tego 100% serio :mrgreen: Mnie się taki marketing podoba, choć nie jestem starym dziadkiem. Tekst o skupieniu się na zdjęciach, nie na pikselach, przemawia do mnie akurat całkowicie. Oczywiście - też skojarzyło mi się, że "złośliwy ktoś" może to potraktować, tak, jak napisałeś - ale... myślę, że ja to rozumiem i Ty to rozumiesz, tak, jak trzeba. Piszący musiał założyć też "krzywe" interpretacje - a jednak odważyli się coś takiego puścić w świat. Świetny tekst marketingowy, trafiający dokładnie w swój target.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
"you're pentaxian. a loyalist. a diehard." - niezłe, niezłe może troszkę klubistyczno -snobistyczne, ale co tam. Podoba mi się, że Pentax nawiązuje do swojej historii i "starych" klientów, a jednocześnie ostatnie zdanie jest skierowane do takich jak ja :mrgreen: nowych w Klubie

cześć
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, a kto mówi, że to jedyna reklama, jaką wypuści Pentax...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Tok'Ra napisał/a:
Olejmy testy, robmy zdjecia, cos i tak wyjdzie
No i to nadaje się na hasło PPD i chyba nie tylko ! :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
Ech...slonko swieci, lepiej isc robic zdjecia, a nie przejmowac się faktem, ze mamy sprzet dla wapniakow olewajacych najnowsze technologie... :-B


Jakis czas temu byl taki artykul w przekroju o tzw 'nowych technologiach', ktore staja sie zupelnie niezrozumialem i hermetyczne dla zwyklego czlowieka. Na przyklad, kto wie, do czego sluzy przycisk SysRq na waszych klawiaturach? Ergonomiczna lustrzanka cyfrowa, to przy dzisiejszych trendach oksymoron. Ta cala technologia wielu ludziom, a mi na pewno, bardziej komplikuje zycie, niz je ulatwia. Jak rozmawiacie tutaj o profilach barwnych, rawach, srawach, matrycach, filtrach bayera, hot pixelach, dead pixelach i innych wynalazakch ostatniego 5-lecia, to ja czuje sie jak analfabeta - nic nie rozumiem. I nie jestem wapniakiem. O dziwo, jestem z technologia na biezaco, ale z technologia ktora jest dla mnie, a nie na odwrot. W dzisiejszych czasach wciska nam sie na sile cos, czego zupelnie nie potrzebujemy - prosze isc i kupic telefon GSM, czyli urzadzenie sluzace do dzwonienia i wysylania wiadomosci tekstowych. Lubie Pentaksa, bo wydaje mi sie, ze w tej firmie idzie sie pod prad. W czasach gdy wprowadzano jakies sterowania AF okiem, aparaty z 20 pokretlami, oni wypuscili MZ-5n - gdyby wyszla taka cyfrowka, kupilbym ja bez wahania. Dzisiaj jest K10D, ktora tez jest w pewien sposob pod prad, ale w duzo mniejszym stopniu, bo tluszcz zostala omamiona techinicznymi zakleciami, bez ktorych nie otwiera sie portfel. Fakt, sa ludzie, ktorzy potrzebuje tych wszystkich funkcji i wykorzystuja je na maksa - tak jak kierowca tira wykorzystuje wszystkie 21 biegow. A tak w ogole, to najbardziej lubie robic zdjecia, chociaz ostatnio mam jakis blok ;-)

pozdrawiam

dz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan!

:mrgreen:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
dzerry napisał/a:
Pentaxian - bardzo ladne slowo.

PENTAXIAN® - a może koszulki z takim logo?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
dan!

:mrgreen:


? ktos mnie wzywal? :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
moje 0,03PLN [nie mogę sobie odmówić tej przyjemności] - jeśli ktoś odbierze klub Pentaksa za hermetyczne środowisko... bardzo dobrze! Jeśli nie będzie chciał poznać tego sprzętu tak z serca - to się nie włączy w system... i dobrze! Właśnie to nas różni od Canona, z jednej strony zazdroszczę mu marketingu, a z drugiej patrzę, że każdy kto totalnie nie ma pojęcia o sprzęcie chce kupić C - bo o nim słyszał.
Nie mam zamiaru twierdzić, że jesteśmy jakąś elitą [!]-wrrr myślę sobie, że każdy kto wchodzi w bagnet K jest najzwyczajniej świadomy jego wad i zalet [a to najważniejsze-świadomość]. Kończąc te wywody pragnę podkreślić, że tekst uderza w najczulszą strunę [może nie dla kogoś, kto chciałby dopiero rozpocząć przygodę z P, bo dla niego to zwykłe gadanie marketingu], lecz dla tych, którzy kiedykolwiek wcześniej mięli okazję poznania/pracowania na sprzęcie Asahi.
Dobrego dnia wszystkim życzę i światła, bo jak mówią Gumisie - światło daje moc!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ty Tref chyba dziś stolca nie oddawałeś.
No przestańcie, ile można się podniecać jakimś tam tekstem marketingowym. W któym na dodatek piszą, by się nie podniecać marketingiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach