bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
RAW Challenge 162
Przypominam o możliwości przysyłania propozycji RAWów do obróbki. Najlepiej takich "trudnych". Im więcej materiału, tym lepiej. Szczegóły na dole.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc162.pef

Wyniki proszę przysyłać na adres (UWAGA: zmiana adresu mailowego):
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 26.09.2010, do godziny 20:00 czasu północnołódzkiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc162_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc162_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc162_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc162_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Przypominam o upływającym jutro terminie. Do roboty, dziatwa! ;-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc162.html

1. izbkp


2. Stawe
Po ryzykownym regulaminowo eksperymencie z Machinery tym razem otworzyłem RAW programem XnView czyli programem darmowym, przeznaczonym głównie do przeglądania zdjęć. Najpierw włączyłem automatyczne poziomy a potem
w j/k/g/b: kontrast=+1 a gamma=2.0
c/p: cień=+10, podświetlenie=-20 redukcja szumu
i jeszcze o/j/n: jaskrawość=+2, nasycenie=-2



3. klod76


4. Adrian
Balans bieli i rozjaśnienie.


5. Filonxxxl
Obróbka w LR 3. Ustawiony balans bieli na 2700 K, odcień +10, trochę korekcji świateł i wypełnienie światłem +30, jasnośc +50, kontrast +25, trochę zabawy krzywymi tonalnymi, redukcja szumu.


6. deckard


7. martino
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Zapraszam do komentowania. Jedna uwaga na przyszłość - klod76, teraz widzę, że wyprostowałeś obrazek. Nie robimy tego - to pozwala przy ocenianiu lepiej skupić się na samej obróbce.
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
bEEf, ok przyjete
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Ciekawe, tak na pierwszy rzut oka to prace różnią się:
1. kolorem światła na fontannie - żółty, "popielaty", zielonkawy, purpura
2. większym lub mniejszym oświetleniem ludzi siedzących na trawie
Co do ludzi na trawie to kwestia widzenia w mroku ale kolor na fontannie jest ciekawy - jaki był "w realu"? Wydaje mi się, że najbliższy jest pomysł 5. Filonxxxl.

 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
a moim zdaniem najbardziej naturalnie pod kazdym wzgledem zrobiona jest - 6. deckard
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
...albo numer 4.Adrian. Po prostu wydaje mi się, że oświetlenie sceny było raczej zielone.
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
musielibys wiedziec jakiego typu byly te lampy ;)
 
gopher  Dołączył: 03 Wrz 2010
Po porównaniu powiększeń moim typem zostaje deckard
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
zdecydowanie deckard
kurczę blade, znowu zapomniałem wysłać!
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
never mind
Stawe napisał/a:
ale kolor na fontannie jest ciekawy - jaki był "w realu"?

Niestety "autor" nie pamięta już :-?

Ale to i tak nieistotne (vide dyskusja w tematycznym wątku: ciepłe czy zimne). Bo nie to się liczy co widzi oko, ale to co się ... podoba ;-)
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
PK ja także :oops: a plik obrobiłem i spakowałem i wszystko gotowe jednak mail nie poszedł :/
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Wg mnie nie da się powiedzieć jaki WB powinien być ustawiony skoro są różne źródła światła. Ja ustawiłem tak, żeby mi się podobało ale teraz widzę, że chyba za dużo purpury jednak.
Co do zapominania to gdyby bEEf nie przypomniał to też bym nie wysłał. :-B
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Może ustawcie sobie alarmy w komorce ;) cykliczne ;P
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
znajome miejsce pełne miłych wspomnień...

opera w Poznaniu oświetlona jest sodówkami oprócz tych dwóch zielonych naświetlaczy pod Pegazem ;-) w parku dookoła fontanny są rtęciówki a w fontannie jeśli dobrze kojarzę to powinien być metalhalogen... chyba jakieś glony obsiadły klosze, że tak na żółto-zielono świeci :-P

najbardziej realistycznie chyba jednak u izbkp :-B
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Otóż to, kit jakie typu są lampy - ważne jaki dają kolor światła. Tympanon oświetlony jest na zielono, z lewej mamy zielone światła. Co do tego wszyscy są zgodni - pytanie jak to się ma do świateł skierowanych na kolumny i wodę fontanny. Niektórzy z nas doszli do wniosku, że w efekcie światło jest zimne - zielonkawe, inni że ciepłe żółtozielone, pozostali uważają, że to purpura. Z jednej strony można robić co się chce - grunt, żeby dobrze wyglądało, z drugiej można starać się o odtworzenie autentycznego charakteru sceny. Chyba najlepiej było by zobaczyć JPGa z tego miejsca. Mniejsza o dokładność - między purpurą a zielenią jest zbyt duża różnica.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Stawe, jpg jest zaszyty w raw. I chyba nic konkretnego z niego nie wynika w zasadzie ;) bo w najlepszym przypadku pozwala jedynie ocenić ustawienia aparatu oraz w pewnym zakresie pracę twórców algorytmu jego oprogramowania ;)
 

Filonxxxl  Dołączył: 25 Sie 2010
Witam

Po mojemu to trzeba sobie odpowiedzieć na dość proste, ale ważne pytanie: czy mamy przy obróbce jak najwierniej odwzorować rzeczywistość (co samo w sobie jest nierealne, bo nikt, lub prawie nikt nie wie jak ta scena wyglądała w "realu") czy po prostu mamy zrobic tak, żeby było ładnie :mrgreen:
Co do przedstawionych "wizji": jak dla mnie wersja, którą przedstawił deckard, z całym szacunkiem, jest "zimna", a zieleń taka trochę "nikonowska" :evilsmile: . Robota bardzo dobra technicznie, ale wieje chłodem...

Według mnie to chyba jednak izbkp - cieplutko i przyjemnie (chyba się starzeję, allbo zima idzie... :roll: )

Pozdrawiam
Darek Fiłonowicz, Białystok

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach