alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
alekw napisał/a:
999GBP, 1000$, 1000EUR
Czekamy na 1000PLN.


7 lat temu, Nikona D70 kupowalem za jakies 5000, teraz jest wart 300 zl
 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
jorge.martinez napisał/a:
7000. To póki co szaleństwo.

Oj tak, 7 tys. to trochę przegięcie, jak (mam nadzieję) będzie kosztował 4 tys. to się będę mocno zastanawiał. Jakbym miał 7 tys. na aparat to miałbym taki dylemat: Contax 645AF czy Mamiya 7...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
alekw napisał/a:
7 lat temu, Nikona D70 kupowalem za jakies 5000, teraz jest wart 300 zl


Nawet mi nie mów... Jak se przypomnę, że za swoje Fuji S5 zapłaciłem ponad tysiąc funtów... :)

Inna sprawa, że się zwrócił, tak więc...
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
X100 też się pewnie zdewaluuje po latach ale nie wiem czy aż tak. Taki np. wiekowy Epson R1 nie dość, że jest trudny do dostania to dodatkowo chyba nie staniał od dnia premiery.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
ebelbeb napisał/a:
X100 też się pewnie zdewaluuje po latach ale nie wiem czy aż tak. Taki np. wiekowy Epson R1 nie dość, że jest trudny do dostania to dodatkowo chyba nie staniał od dnia premiery.


No wlasnie wczoraj widzialem jakas archiwalna aukcje: 1800$, wersja X wypuszczona w zeszlym roku: 3000$. Ale mimo wszystko to troche inny aparat i pewnie wyprodukowano tez inna ilosc sztuk.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Do ceny X100 trzeba będzie jeszcze doliczyć:
-musowo adapter do mocowania filtrów 49 mm (np. polara, który sprawdzi się z wizjerem w EFV, kto by pomyślał - prawie jak dalmierz a hula z polarem ;-) )
-musowo skórzany pokrowiec
-i ewentualnie kabel mini HDMI, jeżeli ktoś (z niezrozumiałych dla mnie powodów) ma kaprys tym aparatem kręcić filmy i oglądać wprost z aparatu na TV...

Pojawiła się specyfikacja:
http://www.finepix-x100.c...l-specification

Kolejne dwa filmy od fujiguys, rozpakowanie z prowizorycznego pudełka i ogląd:
http://www.youtube.com/watch?v=qX7Ekht2dAs
http://www.youtube.com/watch?v=XRiQuOhzMiw
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Cytat
Shutter speed (with mechanical shutter)
(P mode) 1/4 sec. to 1/4000* sec., (All other modes) 30 sec. to 1/4000* sec.
Bulb (max. 60min.)
*1/4000sec at F8 or smaller aperture

Ciekawe skąd takie ograniczenie, że 1/4000 s tylko po przymknięciu co najmniej do F8 ?

[ Dodano: 2011-02-09, 00:34 ]
Cytat
Self-timer Approx. 10sec. / 2sec. Delay

Kiedy ktoś wreszcie zrozumie, że warto dodać ustawienie custom (z dowolnym czasem od 1 s do 60 s)...
I tak selftimer to teraz same procesory i inne scalaki, więc to tylko kwestia dopisać kilka linii kodu. :-)

[ Dodano: 2011-02-09, 00:41 ]
Cytat
Playback functions RAW conversion...

Jaki jest sens wywoływania RAWów w aparacie z jego małym, lipnym wyświetlaczem, ubogością opcji, marną wygodą, itp. w porównaniu do jakości dobrego monitora, komfortu pracy na kompie i potęgi narzędzi typu LR czy RAW Therapee. Mogli to sobie darować i zejść z ceny ze 12 złotych. ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
B&H podaje taką cene na X100.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
ebelbeb napisał/a:
Ciekawe skąd takie ograniczenie, że 1/4000 s tylko po przymknięciu co najmniej do F8 ?


hmmm, centralna migawka, która się nie wyrabia dla pełnego otworu?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja choruję na niego odkąd zobaczyłem pierwsze zapowiedzi - po prostu cudo!
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
ebelbeb napisał/a:
[Kiedy ktoś wreszcie zrozumie, że warto dodać ustawienie custom (z dowolnym czasem od 1 s do 60 s)...
I tak selftimer to teraz same procesory i inne scalaki, więc to tylko kwestia dopisać kilka linii kodu. :-)


Ee tsm przecież w Samsungu NX tak jest - no może nie do 60s ale reguluję jak chcę.

Aparcik ładny ale po obejrzeniu sampli, uwzględnieniu faktu, że optyka jest niewymienna i cena zbyt wysoka nie będę do niego wzdychał - wolę NX10 bo za różnicę w cenie kupię sobie kilka szkiełek.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan, normalnie cieszę się twoją radością z nowej zabawki ale dziwnie wygląda okazywana w trzech wątkach pod rząd :-P .
Jakby dorwał X100 to pewnie miałbym podobnie, takie moje wynurzenie żeby OT nie było ;-) .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gilby napisał/a:
hmmm, centralna migawka, która się nie wyrabia dla pełnego otworu?

Migawka jest pewnie jednocześnie przysłoną.
Chcę ten aparat :shock:

[ Dodano: 2011-02-09, 13:04 ]
Kurcze, $1,199.95 to nie jest jakiś straszny kosmos, o ile by się dało jakoś dobrze zorganizować zakup...
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
To może jakies grupowe zamówienie ;-) Nie wiem czy potrafiłbym się powstrzymać , gdyby był w PL za te 1200$ :shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gezeb napisał/a:
gdyby był w PL za te 1200$

Ja bym nie potrafił. Nawet biorąc pod uwagę, że teoretycznie nie mam na niego kasy w budżecie. Coś bym wykombinował ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Zostawiłbym MX-a i FA35!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ja bym parę sikorków sprzedał ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
bEEf napisał/a:
Migawka jest pewnie jednocześnie przysłoną.
eee... nie jest. Jest migawka centralna cztero-listkowa. Może przy 1/4000 sekudy otwierają się tylko dwa listki co wystarcza, żeby nie robić dodatkowej blendy przy @8?
Nie ma się z resztą czym przejmować, "cykamy" szary filtr i czas spada o 3EV :-D .
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
denvi napisał/a:
eee... nie jest. Jest migawka centralna cztero-listkowa.

Ale były takie rozwiązania w kompaktach. Po prostu migawka nie otwiera się wtedy do końca. To by wyjaśniało tę zależność - krótki czas po przymknięciu, bo wtedy na luzie zdąży.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach