Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
http://fotoit.pl/index.ph...id_kat=&id=2108

...kto tu mówił o 1000 ojro?
Oczywiście cena spadnie, ale wyjściowy poziom trochę wysokawy jest.
Myślałem, że moja GR'ka droga była, ale 7 tysi?
 
Carlos Cruz  Dołączył: 14 Sty 2009
taniej wyjdzie epson rd1 ze szklem
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
No i dupa :C MF = tylko na elektronicznym wizjerze, na optycznym na czuja :C
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Każdy powód jest dobry, by sobie wmówić, że go nie potrzebuję :-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Nowe info na stronie fuji:
Szkło: http://www.finepix-x100.com/story
Wizjer: http://www.finepix-x100.com/story/viewfinder

Osobiście spodobała mi się informacja, że każdy obiektyw będzie osobno sprawdzany i nastawiany tak, aby trzymał parametry techniczne... Leica traci monopol? :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
triger napisał/a:
Leica traci monopol?
Leica nie ma monopolu.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
triger napisał/a:
Leica traci monopol? :mrgreen:
Na co? Na popyt niemieckich ginekologow i dentystow? Nigdy :-)
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Chodziło mi o tzw. "trzymanie" parametrów technicznych (czyt. MTFy i inne srefy), bo u innych producentów odchyłki występują, nieraz całkiem spore...

A tak ogólnie, to wygląda toto coraz lepiej 8-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Wiedziałem. Wiedziałem, że warto było trzymać Contaxa G2 ze szklarnią. Będzie jak znalazł na sfinansowanie zakupu X100. O ile tylko okaże się on wart pokładanych w nim nadziei. Obawiam się tylko, że nie będzie w Polsce okazji do pomacania tego aparatu przed zakupem. I to najpewniej przed zakupem w ciemno za granicą. Jakość zdjęć będzie można ocenić po samplach ale nic nie zastąpi sprawdzenia aparatu we własnych rękach, zwłaszcza jego trzymania, wygody obsługi, komfortu i szybkości pracy. Opis tych parametrów w testach jest tak samo wiarygodny jak opinia o pogodzie typu ciepło, zimno. Mi odmarzną uszy a Eskimos się zgrzeje.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ebelbeb, dla mnie ważne są 2 rzeczy, które trzeba sprawdzić organoleptycznie: szybkość reakcji aparatu i AF oraz wizjer.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
jorge.martinez, dla mnie też te cechy są najważniejsze ale i komfort pracy jest bardzo istotny. Co mi na przykład po pierścieniu ostrości na obiektywie, jeżeli nie będzie on połączony mechanicznie z soczewkami i filing ostrzenia będzie taki, jak w obiektywach z SDM czy USM, gdzie trzeba uważać, żeby nie przegapić minimalnego puknięcia na skrajnych ustawieniach i nie kręcić dalej bez sensu. Albo, co gorsza, będzie jak w starej hybrydzie (chyba też fuji), którą trzymałem przez kilka sekund w rękach, bo ktoś na ulicy mnie poprosił o zrobienia mu zdjęcia. Była przestawiona na ręczne ostrzenie ale każdy ruch pierścienia na obiektywie dopiero po dłuższej chwili skutkował odpaleniem silnika elektrycznego i ruchem soczewek. Za Chiny Ludowe nie mogłem trafić i poprosiłem właściciela o przestawienie na AF. Pewnie się zdziwił, że gość z lustrem i gigantyczną bigmą 50-500 nie umie obsługiwać aparatu z "ręcznym" ostrzeniem. ;-)
Reszta przełączników i przycisków też musi działać perfekcyjnie, np. jak w G2, żebym na ulicy nie użerał się z aparatem próbując szybko dostosować się do zmieniających się warunków.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ebelbeb napisał/a:
Reszta przełączników i przycisków też musi działać perfekcyjnie, np. jak w G2, żebym na ulicy nie użerał się z aparatem próbując szybko dostosować się do zmieniających się warunków.
Fakt, to warunek niezbędny, by aparat nie okazał się tylko ciekawostką.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Poczekamy i (oby) zobaczymy. Ale, co by nie mówić, wygląda pięknie z prawie każdej strony. :-)
Poza tylną, ten wielki telewizor pasuje jak pluszowe kostki dyndające na lusterku Alfy Romeo Brera. Taki już urok każdej, choćby najbardziej uroczej cyfry. ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
No ja nie mogę już patrzeć na zdjęcia tego aparatu w rękach i przy oku realnych ludzi... Będzie spory dylemat.

Ile to to ma ważyć?
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Też już mam dość, chętnie bym komuś z nich wyrwał aparat z rąk i zmazał ten uśmieszek z twarzy. Chyba czas zaparzyć ziółka na uspokojenie nerwów. ;-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Ja ciekawy jestem obiektywu. W canonie żadna 35 mi się nie podoba. Oprócz cudnego Zeissa 35/2. Tylko ta cena. Tu za podobna kasę będzie body w gratisie, o gabarytach nawet nie wspomnę. Cudeńko. :mrgreen:
jorge.martinez napisał/a:
szybkość reakcji aparatu i AF oraz wizjer.
Przydałby się porządny AF, bo manualne ostrzenie na elektronicznym wizjerku to ZUO ;-) .
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
jorge.martinez napisał/a:
Ile to to ma ważyć?

Na razie nie ma info nawet na oficjalnej stronie.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Gdyby to był kawał kloca, jak G2 :-D
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Hehe, G2 jest solidny jak fundamenty Kremla, nie pogniewałbym się, gdyby x100 ważył ciut mniej. W końcu zamiast transportu filmu ma tylko matrycę i kilka scalaczków. Waga Hexara AF jest idealna. :-)
 

Toni  Dołączył: 08 Paź 2010
Ciekawe czy da radę jak Zorką 4, wbić gwoździki w ścianę ? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach