jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
szybkiparowoz, kup średni format, to Ci przejdzie.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ha, nawet popatrywałem na Twojego Seagulla jak wisiał na giełdzie.
Ale ja chcę robić lepsze zdjęcia a nie tylko większe, więc koniec z zakupami ;-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Film is dead, na wałka to komu ;D
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wojtekk napisał/a:
Film is dead
Może tak, ale jeszcze nie cuchnie, więc można.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
jorge.martinez napisał/a:
Może tak, ale jeszcze nie cuchnie, więc można.


Mój obecny projekt powstaje w całości na cyfrze. Tak cudownie wolny w fotografii i świeży nie czułem się od dawna :)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
a mi się czasem cyfra zdaje kajdanami. :-P
wojtekk, nie ekstrapolujmy naszych odczuć na prawdy ogólne ;)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
tatsuo_ki napisał/a:
a mi się czasem cyfra zdaje kajdanami. :-P
wojtekk, nie ekstrapolujmy naszych odczuć na prawdy ogólne ;)


Ojezu :D
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Co tak cicho, nikt nie kupił X100s?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fujifilm zaprezentował telekonwerter do Fuji X100.
Szkoda, że nie coś bliżej 70-85mm, bo jeśli zrozumiałem to jest odpowiednik pełnoklatkowych 50mm?
http://www.fotopolis.pl/i...oto-2014-wyniki
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
Eldred napisał/a:
bo jeśli zrozumiałem to jest odpowiednik pełnoklatkowych 50mm?

Tak, na APS-C będzie kąt widzenia z ogniskową 35 mm.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Well... Rok temu kupiłbym ten adapter z pocałowaniem ręki. Ale po 15 miesiącach tylko z jednym obiektywem w x100 cholernie się przywiązałem do 23=35 mm i chyba nic więcej już nie chcę. Howgh!

[ Dodano: 2014-02-15, 14:50 ]
O, mój setny post wypadł w temacie o x100!
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
To zrozumiałe, że przy matrycy specjalnie dostosowanej do szkła w X100, ciężko zrobić dobre konwertery, ale moim zdaniem jak już je robić to jakieś bardziej zdecydowane.
Przy cenie jaką sobie za nie liczą wolałbym szeroki 24mm lub fisheye, nawet ze stratą światła, nawet fisheye do f4 bym kupił. Z kolei portretowy mógłby mieć nawet 2.4 czy 2.8 ale za to ekw. 70-90mm a nie 50..
Pewnie po prostu nie dało się inaczej a szkoda bo w sumie to 28 i 50mm to moim skromnym zdaniem zbyt blisko 35'tki żeby tyle płacić za te konwertery...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
A ja bym se kupił gdybym wciąż miał X100 bo jedyne czego mi tam brakowało to właśnie ogniskowa 50mm. :)
 

wyrzykus  Dołączył: 28 Lis 2008
Z dostępnością pewnie będzie słabo, ja cały czas poluję na WCL, a ceny zamiast spadać rosną :(
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Jestem ciekawy czy Fuji kolejny raz zaktualizuje firmware x100, czy może TCL będzie wyłącznie dla użytkowników x100s (i ewentualnych następców).
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Psze Panów użytkowników... pytanie konkretne.

Potrzebuję kupić jakiś aparat do chałturek, o które o dziwo ludzie sie na tyle często upominają, że trzeba je zacząć robić. Chodzi głównie o jakieś ślubo-chrzciny, kościelne i niekościelne, no i potrzebny by mi był aparat, który da radę podziałać w umiarkowanie oświetlonych miejscach, wypluwając przy tym zdjęcia, przy których nie trzeba już poprawiać całymi nocami.
Jako że nie jestem fanem wielkich luszczanek, zastanawiam się, czy któraś z wersji X100 da mi to, czego potrzebuję, najlepiej bez lampy :-) Czyli rozchodzi się o używalne ISO3200/6400...
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Radku, miałem i, jak wiesz, kochałem, ale zabije cię w tym autofokus. Naprawdę. Naprawdę-naprawdę. Jest penisowy i to bardzo.

Jak bardzo cię ciśnie, to kup XE-1/XE-2, tam lepiej, ale tylko trochę.
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
chyba w najnowszym czyli X100T aurofocus jest juz bardzo dobry ?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie wiem. Miałem x100 i XE-1. Nie wierzę w autofokusy Fuji. :)
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
"Nie wiem" daje nadzieje. Czy na forum Pentaxa mozna nie wierzyć w jakikolwiek autofocus ? :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach