Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
Yura, I oba są niesamowicie szybkie :)
Czekam na dostępność w sklepach :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
teo napisał/a:
Wygląda na to, że teraz AF prześcignie nawet ślimaka w locie.

W locie z 10 piętra oczywiście.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mathis napisał/a:
argawen, tak samo, ile trafiło w K-7? Zresztą, nie znam aparatu który idealnie zawsze trafi :)
Ale mogli podać. Sam jestem ciekaw ilości trafień w K-5 i K-7.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Ciekawe czy rozwiązali buga dotyczącego gniazda pamięci. Wyjęcie karty pamięci jest operacją dość kłopotliwą.
 

DVX  Dołączył: 15 Gru 2008
Już myślałem że nie będzie K5 i że to tylko plotki, no ale... :)
 

sever  Dołączył: 07 Maj 2008
argawen napisał/a:
Sam jestem ciekaw ilości trafień w K-5 i K-7.

To podstawa,
a nie znalazł ktoś sampli?
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
sever napisał/a:
a nie znalazł ktoś sampli?
wątpie, żeby ktoś wypuścił sample z firmware 0.10
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Mathis napisał/a:
Wg optycznych, ma być to jakaś hybryda SDMa... Więc raczej nie śrubokręt...

Chyba tak - jeszcze przed premiera, natknalem sie gdzies na informacje ze z korpusami starszymi niz K100d Super szklo dziala jako MF.
Ciekawe czy powstanie wersja L tego obiektywu...
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Wreszcie popracowali solidnie na AF-em, bo pierwszy raz od nie wiem ilu lat Pentax oficjalnie potwierdził, że:
Cytat
Pentax also claims the AF-speed has been improved.

:lol: :evilsmile:

http://www.dpreview.com/p...taxk5/page3.asp

Jest też np. bracketing ostrości :!:

 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Sebastian napisał/a:
Taaaaa, to k-5 juz nie robi "pi" po ustawieniu ostrosci???

Przy takim tempie rejestracji w serii pikanie raczej nie ma sensu ;)
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
andrusz, gdzie masz potwierdzenie tego bracketingu ostrości? To byłoby coś dla mnie :) Jeszcze żeby składał je wszystko w jedno zdjęcie :D
 

amdman_24  Dołączył: 16 Lip 2010
Piękny jest, ale ja zostaję przy swoim Gx20 który aż taki zły nie jest (no może poza matrycą która podobno jest do kitu, tylko dlaczego tego u siebie nie widzę :-P ) Niesamowite wrażenie robi AF tego będę szczerze zazdrościł posiadaczom K-5..ale w K-3 ;-) będzie jeszcze lepiej.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Gaclaw napisał/a:
i nowy kit: SMC Pentax DA 18-135 mm f/3.5-5.6 ED AL [IF] DC WR

za dpreview.com: "Priced at £599.99, the lens will be available from November 2010"
Znaczy co, niemal 2800 zł za "długiego KIT-a"? :shock:
Jasny gwint... czy tam raczej... jasny bagnet :->
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
psa nie posiadam, dzieci tez nie, fotografuje glownie portrety.. wiec ten AF to raczej malo przydatny.. chcialbym raczej zobaczyc mozliwosci matrycy... jak sie zachowuje przy wiekszym ISO
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Mathis napisał/a:
andrusz, gdzie masz potwierdzenie tego bracketingu ostrości? To byłoby coś dla mnie :) Jeszcze żeby składał je wszystko w jedno zdjęcie :D

To sharpness bracketing, nie AF bracketing ;-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Przyznam, że nigdy wcześniej nie byłem tak dumny z DSLRa Pentaksa.

Myślę, że wyjątkowo można być dobrej myśli dot. jakości obrazowania – wsadzili bardzo dobrą matrycę, którą potrafią oprogramować co najmniej tak dobrze jak Nikon.

Czuję, że to będzie aparacik, który nieźle utrze nosa ostatnim produktom N i C. Rewelacja, bardzo się cieszę :-D
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
andrusz napisał/a:
Jest też np. bracketing ostrości

Przecież to w Pentaksie było od zawsze :evilsmile:
Co najwyżej teraz tego może nie być :mrgreen:
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
K-7 z 60-250 ,na C-AF zadziwia mnie do tej pory,puszka szykuje sie miodzio :mrgreen: !
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
andrusz napisał/a:
Mathis napisał/a:
andrusz, gdzie masz potwierdzenie tego bracketingu ostrości? To byłoby coś dla mnie :) Jeszcze żeby składał je wszystko w jedno zdjęcie :D

To sharpness bracketing, nie AF bracketing ;-)

To źle zrozumiałem, a już miałem radochę ;] Czyli co, można wykonać kilka zdjęć z różnym wyostrzaniem? Nie widzę potrzeby...
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
K-5 to świetny chwyt marketingowy Hoji. Marketingowy a jednocześnie finansowy
Mamy bardzo niskie koszty "nowości" - tzn to samo body,grip,procesor(?) akumulator,LCD co w udanym pod tym względzie K-7, a zmianą(oczekiwaną) jest marketingowa matryca 16MPix, i parę zmian typowo programowych filtry/stopnie redukcji szumów itp. Pozostaje kwestia działania AF i tu też pewnie programiści Pentaxa ( wg mnie bardzo dobrzy) pokazali na co ich stać.
Jako,że cena K-5 oscylować będzie na starcie w granicach tych, w której pojawił się ponad rok temu K-7 ( około 5000zl), a jedynym znaczącym kosztem jest zmiana matrycy- można liczyć na to, że Hoja zarobi. I bardzo dobrze- od tego jest firma by zarabiała, a nie upadała;)
Sukces K-5 uzależniony będzie od ceny konkurentów. Miejmy nadzieję, iż w testach, model Pentaxa będzie pokazywać klasę i będzie często występować w porównaniach z D7000 czy 60D (nowości ), co już będzie plusem, a jednocześnie obroni się parametrami.
Czy jest to model na który warto się będzie przesiąść? Zapewne ten kto myśli o zakupie K-7 rozważy K-5, jako następce swego wysłużonego K-100/200 czy K-10.
Matryca Sony możliwe, że będzie lepsza od tej z K-7/K-20, ale nie oczekiwał bym cudów. Z drugiej strony ta nowa puszka ma wszystko to co w aparacie powinno być i starczyć na długie lata użytkowania, bez myślenia o nowościach. Choć zapewne moduł Wi-fi i GPS kiedyś w Pentaxie też się pojawi.
Ogólnie cieszę się z tego, że K-5 to taki K-7 Super i myślę, że w przeciągu półrocza rozważę jego zakup ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach