WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Jeszcze bardziej nie mogę się doczekać K-r - mam nadzieje, że dużo z AFu większego brata mu nie wycieli :-D
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Miejmy nadzieję, iż w testach, model Pentaxa będzie pokazywać klasę i będzie często występować w porównaniach z D7000 czy 60D (nowości ), co już będzie plusem, a jednocześnie obroni się parametrami.


Moim zdaniem Canon 60D to nie jest konkurencja dla K-5, bo mocno uszczuplili parametry. Odpowiedzią na K-7 był, nomen omen, raczej EOS 7D.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
WuWu84 napisał/a:
Jeszcze bardziej nie mogę się doczekać K-r - mam nadzieje, że dużo z AFu większego brata mu nie wycieli :-D


Ze specyfikacji wynika, że wycieli "+" ;-)
Też bardzo się cieszę na tę premierę :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Blesso napisał/a:
Matryca Sony możliwe, że będzie lepsza od tej z K-7/K-20, ale nie oczekiwał bym cudów.

Trochę lepsza musi być bo ostro poszli w górę z ISO.
 

Wypalacz Rafał  Dołączył: 21 Lut 2009
komtur napisał/a:
Gaclaw napisał/a:
i nowy kit: SMC Pentax DA 18-135 mm f/3.5-5.6 ED AL [IF] DC WR

za dpreview.com: "Priced at £599.99, the lens will be available from November 2010"
Znaczy co, niemal 2800 zł za "długiego KIT-a"? :shock:
Jasny gwint... czy tam raczej... jasny bagnet :->


No, i dlatego właśnie poprzestanę jedynie na marzeniu o tym aparacie :-/
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
A czy ktoś wie, co oznacza skrót Fx pod przyciskiem do przełączania w tryb RAW?

TU GO WIDAĆ
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten przycisk jest programowalny.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
Nie narzekajcie na cenę - takie są prawa marketingu przy wprowadzaniu nowości. Te same narzekania były przy k-7, który startował z podobną ceną...za 12-15 miesięcy będzie mój Ci on mój :-D
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Na procku rzeczywiście przyoszczędzili konkretnie - tylko 8 zdjęć w serii mieści się... Niby niezbyt często się przydaje, ale trochę kicha... Możliwe, że sprzęcior też będzie wolniejszy - 16 mpix swoje robi...
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
plwk dzięki za czujność i rozjaśnienie niewiedzy :-B

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Samp napisał/a:
Przyznam, że nigdy wcześniej nie byłem tak dumny z DSLRa Pentaksa. (...)
Czuję, że to będzie aparacik, który nieźle utrze nosa ostatnim produktom N i C. Rewelacja, bardzo się cieszę :-D


Od momentu przejęcia przez HOY'Ę lustrzanki Pentaksa naprawdę są w ofensywie. Jesteśmy świadkami chyba małej i wyjątkowo udanej reanimacji. Już k-7 była świetną puszką, a kiks miał tak dobrą matrycę, że niektórzy testujący zgłupieli, bo nie mieli jak ten aparat sklasyfikować. Co ciekawe, kiks od wielu miesięcy jest na 1 miejscu najlepiej sprzedających się puszek w fotozakupy.pl. A to też o czymś świadczy.

Jest dobrze! :mrgreen:
 

gajos007  Dołączył: 19 Cze 2008
dobrze że przeczekałem K7 i dalej kasę odkładałem....i że tak powiem za 6 miechów będzie mój i ... -resztę do rymu można sobie dopowiedzieć :mrgreen:
 

jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
No ja też zaczynam zbierać kasę. Prawie wszystko mi w nim pasuje (jedyne co troszkę mi nie leży to rozmiar body - wolałbym coś jak K10). Ale ogólnie jest super. Trzeba tylko poczekać na zmianę ceny w dół i przypływ kasy... ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
jacekh napisał/a:
rozmiar body
no przecież utył w każdą stronę o pół milimetra :-P
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
gajos007 napisał/a:
dobrze że przeczekałem K7 i dalej kasę odkładałem....i że tak powiem za 6 miechów będzie mój i ... -resztę do rymu można sobie dopowiedzieć :mrgreen:


...Systemowy stoczę bój :D
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Co do przycisku RAW/Fx to przyznam szczerze, że w K-7 ma on tę wadę, iż robiąc fotkę w pionie, łatwo go nacisnąć za pomocą kciuka obracając pierścień ogniskowej w obiektywie. To jedna z nielicznych wad K-7 - więc i w K-5 może (mi) przeszkadzać.

Jeśli mówimy o nowościach to K-5 zapewne będzie porównywalny właśnie z Nikonem D7000, Canonem 60D i nowymi Alfami , jako puszka "porównawcza" (matryca). Idę o zakład, że Optyczni umieszczą te puszki w swoich testach dotyczących jpgów/RAWów. A także jako nowość -której premiera przyciąga użytkowników do portalowych prezentacji . Więc czeka nas ciekawa i obfita w testy jesień.

A to jak pozycjonujemy dany model nie ma tak wielkiego "marketingowego " znaczenia. Przynajmniej dla tych, którzy używają aparatów na co dzień.
 

Gaclaw  Dołączył: 30 Lip 2008
A TUTAJ i TUTAJ 2 nieco zdjęć nowego kit-a.

Żródło: KLIK
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
jestem pod wrazeniem wszystko (poza rozmiarem body) na duży plus
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Czyżbym dożył sprawnego AF w Pentaksie :?: ;-) Piękna puszka. Nowy kit jak na szkło na początek też wydaje się być świetną propozycją. Jeszcze tylko więcej jasnych szkiełek poproszę!
 

White  Dołączył: 31 Paź 2008
rbucz napisał/a:
Piękna puszka.

A co Ty powiadasz? Jest kicha, nie ma ISO 50, a 80 to tylko proteza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach