Jak częstko korzystasz z trybu video w swoim aparacie ?
Bardzo często
7% Complete
6 (7%)
Często
14% Complete
12 (14%)
Rzadko
35% Complete
29 (35%)
Wcale
42% Complete
35 (42%)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Filmowanie, video i wszystko co z tym związane...
W związku z wieloma wątkami jakie pojawiają się w różnych miejscach forum proponuję zrobić temat lub dział, który dedykowany byłby rozwiązaniom video.

Na dobry początek - sonda... czyli o co tyle szumu przewija się przez różne wątki.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ciekawy off-top poświęcony filmowaniu naszymi Pentaksami jest tutaj:
http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=580
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Ciekawy off-top poświęcony filmowaniu naszymi Pentaksami jest tutaj:

Nieładnie odsyłać do miejsca, skąd warto byłoby wyciągnąć tematykę video... Offtop zostanie uprzątnięty i te jakże emocjonujące ;-) tematy zostaną przeniesione tutaj. Przynajmniej mam taką nadzieję. :-?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Czy pod tryb video podpada podłączanie puszki do kompa/TV ?

nie zależnie od odpowiedzi i tak zaznaczyłem ostatnie :-)
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Ja też miałem chwilę zawahania czy testy trybu video się liczą. Dla pewności zakliknęłem przedostatnie :-P
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
To pewnie was zaskoczę ale ja TYLKO ze względu na filmowanie przesiadłem się z Pentaxa na Canona.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
A mnie filmowanie przekonało ostatecznie do zakupu K-7 :) Na razie doskonalę "warsztat" i czekam na K-3. Mnóstwo fajnych ujęć zrobiłem w ciągu ostatniego roku. Pamiątki w postaci filmu ogląda się zupełnie inaczej niż zdjęcia.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Zgadzam się z przedmówcą zupełnie inaczej ogląda się filmy niż zdjęcia, bo filmów po latach się nie ogląda a zdjęcia ogląda się często, przynajmniej w moim przypadku tak jest, zawsze towarzyszyła mi w wakacjach kamera od dziecka i po latach nawet sie nie chce odpalać tych filmów bo to strasznie czasochłonne a zdjęcia mają w sobie takie coś że można oglądać i wspominać i chętniej się do nich wraca.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
MacRayers, jak rozumiem, jeśli w sondzie wygra "wcale", tzn. że temat lub dział nie będzie musiał powstać? 8-)
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
sołtys napisał/a:
jeśli w sondzie wygra "wcale", tzn. że temat lub dział nie będzie musiał powstać?

jak na razie na tak / nie jest pół na pół.
 
Skarabeusz  Dołączył: 17 Lip 2010
Uważam, że taki dział jest bardzo potrzebny, zwłaszcza jeżeli przeważy opcja rzadko bądź wcale.
Świadczy to głównie o tym, że większość posiadaczy dslr nie zdaje sobie sprawy z jak przydatną funkcją ma do czynienia. Cały czas pokutuje przekonanie że do filmowania jest kamera a nie lustrzanka, co już dawno nie jest prawdą. Oczywiście do kamerowania imienin u cioci lepsza jest kamera bo naciskasz rec. i nic cię nie interesuje. Jeżeli jednak ktoś ma większe ambicje to lustrzanka staje się niedocenionym narzędziem. Niedowiarkom proponuję wejść na serwis VIMEO i obejrzeć jakie cuda ludzie robią lustrzankami.
Myślę, że osobny dział skłonił by wiele osób do eksperymentów.
 

andrusz  Dołączył: 27 Lip 2007
Skarabeusz napisał/a:
... większość posiadaczy dslr nie zdaje sobie sprawy z jak przydatną funkcją ma do czynienia.

:mrgreen: Pracujesz w marketingu? ;-)

A osobny dział mógłby powstać chociażby z tego powodu, aby tematem filmowania nie zaśmiecać działów poświęconych fotografii statycznej :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
nie będzie musiał powstać?

W ogóle nie musi powstać.

Czy to, że często korzystam z funkcji zegarka w aparacie oznacza, że trzeba załozyć osobny poddział na forum fotograficznym? ;-)

IMO osobny wątek [albo kilka konkretnych wątków] wystarczyłoby.

[ Dodano: 2010-12-06, 22:37 ]
b-bar01 napisał/a:
jak na razie na tak / nie jest pół na pół.

Na mój gust 48:7 na "nie" ;-)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Świadczy to głównie o tym, że większość posiadaczy dslr nie zdaje sobie sprawy z jak przydatną funkcją ma do czynienia.
a może nie wszyscy mają takową funkcję ? ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mygosia napisał/a:
W ogóle nie musi powstać.

Czy to, że często korzystam z funkcji zegarka w aparacie oznacza, że trzeba załozyć osobny poddział na forum fotograficznym? ;-)

IMO osobny wątek [albo kilka konkretnych wątków] wystarczyłoby.

...ja nie korzystam z funkcji videofilmowania za często (bardzo rzadko), ale patrząc na baner u góry, wydaje mi się, że jest to Klub Użytkowników (aparatów) Pentax.pl; swego czasu z racji zastosowań oczywiste było, że jest to forum fotograficzne, które tak naprawdę zmieniło się w forum sprzętowo-dyskusyjne. Nie da się jednak przejść obojętnie obok nowej funkcji jaką jest video. Można z tej funkcji nie korzystać, można uznawać ją za zbędną - ale nie zmieni się przez to możliwości jakie oferują nowoczesne lustrzanki. Brak wydzielonego działu o video spowoduje, że w wielu wątkach będzie przewijała się tematyka video (która to jest przecież bardzo obszerną dziedziną!).
Oczywiście nazwa Klub Użytkowników Pentax@PL może oznaczać, że jutro pojawią się działy o lornetkach, niwelatorach czy też kolonoskopach ;-) ale bez przesady. Chodzi o nowe funkcje jakie daje lustrzanka (i nie jest to wykorzystanie filtrów cyfrowych).
Proponuję wziąć pod rozwagę nowy dział VIDEO na naszym forum. Inaczej będzie sporo roboty z przenoszeniem różnych treści i jeszcze większy bigos w dyskusjach....
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Skoro to funkcja korpusu cyfrowego, to dyskusje powinny być w wątkach w dziale Korpusy cyfrowe :-)
Albo ewentualnie w Lightroomie.

Po ankiecie widać, że ok 80% prawie nigdy, a 50% nigdy nie filmuje lustrzanką. Dlatego IMO osobny dział jest zbędny.
I wg mnie naprawdę kilka sensownych wątków by wystarczyło.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Bo załozy się nowy poddział - i co w nim będzie?
Ile wątków?
2-3?
Znając nasze forum, to i tak będzie 1 wątek ze wszystkim.

Moja propozycja - niech zainteresowani przemyślą o czym by chcieli rozmawiać, niech jakies przykładowe wątki napiszą [tytuły - bo cięzko mi osobiście sobie wyobrazić o czym moznaby gadać np. w 10-20 tematach]. Niech założą stosowne wątki. Jeśli będzie takowa potrzeba i wątki będą się dynamicznie rozrastać i będzie ich dużo, to przecież zawsze można założyć ten poddział.

Najpierw zobaczmy czy jest taka potrzeba - a potem twórzmy dział. A nie odwrotnie :roll: :roll:
[uff... w końcu chyba udało mi się wyartykułować myśli ;-) ]
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
Skoro to funkcja korpusu cyfrowego, to dyskusje powinny być w wątkach w dziale Korpusy cyfrowe
się zgadzam i popieram, ale ja nie mam owej funkcji, a jakbym miał pewnie i tak bym używał od święta.
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Udziału w ankiecie nie wezmę, bo w K10 nie ma opcji filmowania ;-) Mam jednak pytanie dotyczące K5. W jakimś wątku na forum wyczytałem że jest ograniczenie wielkości pliku przy filmowaniu do 4GB. Czy to oznacza że po osiągnięciu tej wielkości nagrywanie zostaje przerwane i trzeba powtórnie coś tam nacisnąć żeby kontynuować, czy zostaje po prostu tworzony kolejny plik i tak aż do zapełnienia karty?
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
b-bar01 napisał/a:

jak na razie na tak / nie jest pół na pół.


mygosia napisał/a:
Na mój gust 48:7 na "nie"

rozumiem że wizięłaś pod uwagę tylko opcje "bardzo często" i "wcale"
opcja "często", "rzadko" ani filmuje ani nie filmuje :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach