Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
Po długiej walce z serwisem...
witam

Na początku chce napisac, jesli uwazacie moj temat za taki który zaśmieca forum to prosze usunąc...

Chciałem podsumowac "współpracę" z serwisem Saturna która trwała od 05.02.07 do dzisiaj (tj: 09.03.07). Dnia 05.02 oddałem puszkę K100D do serwisu na podstawie usterki BF/FF i liczylem że odzyskam aparat w około 21 dni, lecz musialem czekac o wiele dluzej.
Po 14 dniach pytam czy jest juz aparat ? odpowiedziano ze nie naprawili jeszcze...
Po 21 dniach dzwonie i ponownie pytam czy moge odebrac aparat, powiedzieli ze juz naprawiony został wysłany do PL...
Po 25 dniach dzwonie i mowie ze juz dluzej nie bede czekał i żądam nowy sprzet poniewaz mam prawo do tego... spławiono mnie odpowiedzią ze aparat bedzie do odbioru w poniedzialek...
We wtorek dzwonie i pytam o aparat, znowu mnie olali oraz zapewnili iż aparat dojdzie do nich w piątek... Postanowilem dac im ostatnią szanse, lecz do konca tygodnia nie otrzymalem tego aparatu i pojechałem w poniedzialek tj 05.03.07 żądac aparatu. Serwisanci zeskanowali moje papiery gwarancyjne i powiedzili ze muszą sie skontaktowac z serwisem lecz nie sa w stanie w chwili obecnej i kazali czekac kilka dni...odpuściłem...
W czwartek tj 08.03.07 pojechałem po raz kolejny żądając nowej puszki, rozmawiałem z przełożonym i obiecał ze na drugi dzien dostane aparat.
Dzisiaj tam pojechałem i o dziwo wszystko poszło nawet miło, szybko i sprawnie....Otrzymałem nową K100D :))

Mimo wszystko jeszcze nie mialem czasu aby sprawdzic jej poprawne działanie AF, zrobie to pewnie jutro ale obawiam się ze rowniez bedzie miała tą przypadłosc do FF/BF :// boję sie... hehe ale juz nie bede wysyłac do serwisu lecz pewnie dostroje ją poprzez menu nie dla użytkownika :P

Pozdrawiam
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Tak trzymać z 'serwisem' - nowa puszka! :-B Ale nie ładuj sobie najnowszego firmware'u 1.11 bo nici z menu serwisowego...
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
nic nie ładuje nowego, tak jak otrzymałem pozostawię.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Bomber, gratuluje cierpliwosci i zycze sprawnego AF-a w nowej kasetce! :-B
 

valdi99  Dołączył: 08 Cze 2006
Ten firmware 1.11 to Kadysza, nie Kasetka - sorry..
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Re: Po długiej walce z serwisem...
Bomber napisał/a:
witam

Na początku chce napisac, jesli uwazacie moj temat za taki który zaśmieca forum to prosze usunąc...

Chciałem podsumowac "współpracę" z serwisem Saturna która trwała od 05.02.07 do dzisiaj (tj: 09.03.07). Dnia 05.02 oddałem puszkę K100D do serwisu na podstawie usterki BF/FF


No i widzisz, ty też (tak jak ja) stwierdziłeś problemy z ostrzeniem na kicie. A niektórzy twierdzą tutaj, że to jest zbyt mało "ambitny" obiektyw do bawienia się w ogóle w sprawdzanie FF/BF.
Jak dokładnie te problemy się objawiały - tzn. czy był duży rozrzut, czy tylko w jedną stronę i czy na wszystkich zakresach ogniskowych?
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Bomber, Ty mnie nie strasz - też kupiłem w Saturnie. W dodatku jeszcze nie byłem podbić gwarancji (aparat kupiony koło listopada), ale z tym chyba nie powinno być problemu jeśli pójdzie się z dowodem zakupu, nie?
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
Siemka wszystkim

hm jak to było z tym moim AF ? zaczeło sie tak ze do kita 18-55 zakładając raynoxa dcr 250 w zdjeciach makro mialem cofniętą ostrośc mniej wiecej o 1.5 milimetra, niby nic ale przez to zdjecia nie wychodzą. Zdenerwowany umówilem się z kolegą z forum Slavą aby sprawdzic moj aparat przy prawcy z wiekszymi ogniskowymi poniewaz ja nie mialem takiej mozliwosci.
Testowalismy na vivitarze 135mm, sigmie 400mm i błąd ostrzenia był znaczny bo okolo 3,4 cm wiec postanowilem oddac aparat do serwisu.

Sprawa gwarancji chyba wygląda tak, ze od dnia zakupu ma się czas 3 miesiące albo rok na podbicie. Nie jestem pewnien, sprawdz to sobie bo nie chce Cie w błąd wprowadzac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach