pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
tlf napisał/a:
plusem w tym wypadku może być szybsza reakcja.
o ile szybsza? bo okiem praktycznie niezauważalna :evilsmile: 44 będzie słabsza ale dostajesz wspomaganie AF (w ciemnej sali może się przydać) i pTTL w trybie slave (nie wiem czy SB potrafi pominąć przedbłyski)... z 2 strony taki SB to naprawde dobra lampa (o ile jej ktoś nie zajechał)
 
tlf  Dołączył: 07 Paź 2010
Okiem może nie ale dla aparatu może być różnica ;-)
Rozważam, różne opcje biorąc pod uwagę plusy i minusy konkretnych rozwiązań.
Biorę także pod uwagę, że gdyby nie sprawdził się wariant z "Sabiną" to łatwiej będzie ją bezstratnie sprzedać ;-)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
W sumie co byś nie wybrał, będzie dobrze :-)
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Jak wygląda sprawa z solidnością stopki w Metz 44 AF-1 ?

Co do wcześniejszych modeli natrafiałem na info że potrafią pękać.

Czy warto dopłacić 200 PLN do modelu Metz 50 tylko przez wzgląd iż posiada metalową stopkę ?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
drimik napisał/a:
Czy warto dopłacić 200 PLN do modelu Metz 50 tylko przez wzgląd iż posiada metalową stopkę ?

Ze stopką w 48 raczej nikt nie miał problemów. Chyba, że w 50 zmienili coś jeszcze.
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
W 48 stopka była wykonana z plastiku. W 50 jest natomiast metalowa (a w zasadzie na obrazkach wygląda jakby to był plastik osłonięty metalową blaszką)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
drimik napisał/a:
Jak wygląda sprawa z solidnością stopki w Metz 44 AF-1 ?

Co do wcześniejszych modeli natrafiałem na info że potrafią pękać.

Czy warto dopłacić 200 PLN do modelu Metz 50 tylko przez wzgląd iż posiada metalową stopkę ?


W 50-tce nie płacisz tylko za metalową stopkę ale także za HSS-a i nieznacznie wyższą LP i wyświetlacz LCD. czy jest to warte 200pln? musisz odpowiedzieć sobie sam :-)

Ja 44-kę kupowałem świadomie jako lampę "pomocniczą" - bo mam jeszcze Metza 58-af2.
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
Lampa będzie uzywana totalnie amatorsko...

Patrząc na moc to i tak bedzie dużo lepsza od wbudowanej a z tego co piszą inni to ta 44 wystarczy na moje potrzeby.
Wyświetlacz mi nie potrzebny.
HSS nigdy nie miałem i żyłem - pytanie czy jak bym go poznał to bym sobie wyobrażał życie bez niego...
no i ta stopka :)

Cenowo oczywiście bardziej mi ta 44 odpowiada.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
ja kupiłem ją głównie na wyjazdy, mam ją zawsze w plecaku - po dwóch wyjazdach uważam ją za fajną i bezproblemową lampę :-)

btw. miałem fgz 360 - ponad 3 lata, "chechałem" nią wcale nie mało i wszystko z jej plastikową stopką bylo ok.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
drimik napisał/a:
no i ta stopka :)

Stopką nie masz się co przejmować. Praktycznie w każdej lampie jaką znam jest to element o osłabionej konstrukcji, aby to on się złamał przy uderzeniu, jest też dość łatwy do wymiany.
 
drimik  Dołączył: 27 Sty 2010
WuWu84 napisał/a:
drimik napisał/a:
no i ta stopka :)

Stopką nie masz się co przejmować. Praktycznie w każdej lampie jaką znam jest to element o osłabionej konstrukcji, aby to on się złamał przy uderzeniu, jest też dość łatwy do wymiany.


Jest możliwość wymiany stopki w Metz'ach ?
Można samemu dokupić i wymienić czy serwis?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
drimik napisał/a:
Jest możliwość wymiany stopki w Metz'ach ?
Można samemu dokupić i wymienić czy serwis?

Nie wiem czy w 44, ale w 48 i 50 tak. Zadzwoń do Foto-techniki czy sprzedadzą samą stopkę.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
50tka ma lepszy żarnik jakiś wzmocniony czy coś takiego. Czytałem o tym na forum . Ma solidniejszą osłonę tego żarnika . Stopka jest mocna tak mocna jak w SB 900
 
Gregorig  Dołączył: 10 Maj 2011
Metz AF24-1
witam
Nie znalazłem nigdzie nic o lampie METZ 24AF-1
Czy ktoś z forumowiczów jest posiadaczem lampy? Ma jakieś opinie i przemyślenia na jej temat.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Re: Metz AF24-1
Gregorig napisał/a:
witam
Nie znalazłem nigdzie nic o lampie METZ 24AF-1
Czy ktoś z forumowiczów jest posiadaczem lampy? Ma jakieś opinie i przemyślenia na jej temat.
też mnie to ciekawi co to za wynalazek :)
i czym się oprócz disignu różni Metz mecablitz 36 AF-5 od AF-4 Tym, możliwością synchronizacji na 2 kurtynę?
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
Myślę o zakupie takiego Metza 44 AF-1. Czy ktoś wie, jak wygląda współpraca ze starymi stałkami (Typu Pentax 50 M)?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Tylko manual z 4 ustawieniami mocy
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
Dzi?ki za info. Czyli jak si? chce cos wiecej, to trzeba zabulic :)
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Niekoniecznie - jeżeli tylko do 50 (oraz ogólnie jeśli nie tele czy ultra szerokokątny) możesz poszukać starszej lampy z automatyką własną. Wyjdzie taniej a wiele posiada obracany palnik i sporą moc.

Jeżeli automatyka własna i P-TTL to niestety najdroższe modele w rodzinie czyli 58 i 540 ewentualnie 360 ale i ona tania nie jest. Poza tym do P-TTLa potrzebujesz szkła przynajmniej "A" aby w ogóle działał, a wskazane szkło "FA" lub "DA" (nie wiem jak z "F") dla pełnej funkcjonalności: przekazywanie informacji o ogniskowej, odległości do obiektu itp. Nawet z nowoczesnymi obiektywami niezależnych producentów też cuda się zdarzają.
 
przemomir  Dołączył: 20 Paź 2010
To chyba wyjdzie tak: Metz 44 AF-1 na raty, a z czasem poszukam czegoś starszego (tańszego) z automatyką własną. Na razie więcej będę robił z kitem od K200D i P 55-300. Starsze M-ki dopiero zacząłem poznawać :).

Dzięki WuWu84 za obszerne informacje :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach