squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Metz 44 AF-1 to bardzo fajna lampa :-) Mam od 5 miesięcy, jako lampę "podręczną" - na wyjazdy czy inne historie "na szybko". Bajecznie prosta obsługa (do zadań poważniejszych - np.HSS mam Metza 58 af2 i fgz 540).
 
boro53  Dołączył: 25 Lip 2011
Przymierzam się do zakupu metza 44 AF-1 i mam kilka pytan:
1) Z opisow wynika, ze lampa posiada błysk modelujący? Jak sie go aktywuje? Kombinacją klawiszy czy z aparatu?
2) Jakie tryby lampy pojawiaja sie w aparacie po jej podpięciu?
3) Czy jest w jakiś sposob potwierdzane poprawne naświetlenie ujęcia?
4) Czy korekta EV dziala z poziomu body?

Mój aparat to K-r.

Cały czas prowadzę wewnętrzna walkę czy kupując 44 nie będę żalował za powiedzmy pol roku. Może warto dolożyć do 50? Ahhh ten HSS ... :)
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
boro53 napisał/a:
Przymierzam się do zakupu metza 44 AF-1 i mam kilka pytan:
1) Z opisow wynika, ze lampa posiada błysk modelujący? Jak sie go aktywuje? Kombinacją klawiszy czy z aparatu?

- z aparatu

2) Jakie tryby lampy pojawiaja sie w aparacie po jej podpięciu?

- p-ttl, M,

3) Czy jest w jakiś sposob potwierdzane poprawne naświetlenie ujęcia?

- nie.

4) Czy korekta EV dziala z poziomu body?

- tak.

Mój aparat to K-r.

Cały czas prowadzę wewnętrzna walkę czy kupując 44 nie będę żalował za powiedzmy pol roku. Może warto dolożyć do 50? Ahhh ten HSS ... :)


tutaj nie wiem. 44-ka to moja dodatkowa lampla, z hss-em ma fgz540.
 
bartek2k9  Dołączył: 03 Wrz 2011
Witam

Z tego co pamiętam poprawnie naświetlone ujęcie sygnalizowane jest poprzez zapalenie się przycisku pilot na czerwono ale mogę się mylić.

Panowie czy na rynku jest dostępny może jakikolwiek dyfuzor typu stofen do tych lamp? Przeszukałem już chyba wszystko ale niestety bez skutku. A może ma ktoś dyfuzor np od canona który by pasował?
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
spróbuj coś do 48AF1 - wg specyfikacji 44 ma podobne wymiary
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
do 36 masz na stronie producenta:
http://stofen.pl/omnibounceommz3-p-10.html
 

dany77  Dołączył: 28 Gru 2010
Ja mam taką- http://www.fotoceny.pl/product/index/id/16530/
trochę lużna ale po wklejeniu dwóch pasków cienkiej gąbki jest dobrze.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
może by ktoś skrobnął kilka słów o tej 35 AF4 lub 5 ?
w porównaniu do 44 i bez porównania
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ja mogę tylko o 44 :-)
 
Gregorig  Dołączył: 10 Maj 2011
Witam
Metz 24 AF-1
Sorki, że pytam raz jeszcze.
Cały czas interesuje mnie lampa j.w.

Czy ktoś z Forumowiczów ma jakąś opinie na jej temat?
Nie chodzi o sam Metz, bo na niego już się zdecydowałem, tylko o konkretny model lampy.
Może ktoś zna stronę gdzie są testy owej lampy?

Pozdrawiam i czekam na wieści
 
andreeas7  Dołączył: 06 Lip 2011
bartek2k9,
Jesli chcesz porzadny markowy dyfuzor dostaniesz tu :http://stofen.pl/ , sa tez tansze zamienniki na allegro - nie wiem jakiej jakosci .
Gregorig,
Kup mocniejsza lampe rozsadne min. to Metz 44 -jesli będziesz sie decydował na prace z dyfuzorem do zmiekczenia swiatła moc i zasieg spadnie 2,5 raz przy tak niewielkiej liczbie przewodniej jak chcesz kupić - to zmarnowane pieniązki.
 
Gregorig  Dołączył: 10 Maj 2011
andreeas7 napisał/a:
.
Gregorig,
Kup mocniejsza lampe rozsadne min. to Metz 44 -jesli będziesz sie decydował na prace z dyfuzorem do zmiekczenia swiatła moc i zasieg spadnie 2,5 raz przy tak niewielkiej liczbie przewodniej jak chcesz kupić - to zmarnowane pieniązki.


hej
dzięki za odpowiedź. Jestem amatorem lampa ma mi służyć okazjonalnie i nie wiem czy ta 44 nie będzie dla mnie za duża. Metz 44 to już prawie profesjonalna lampa. Wiem ze chodzi głównie o LP dlatego brałem też pod uwagę 36.

Do wczoraj byłem załamany jakością zdjęć w pomieszczeniach ze swojego Panasonica FZ100. Do wczoraj ponieważ zrezygnowałem z robienia zdjęć na "auto" teraz przy ustawieniach ręcznych zdjęcia są o niebo lepsze... ale i tak lampka by się przydała :)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
44 ma bardzo ważną zaletę - obracany palnik. Gdy miałem metza 36 bardziej od mocy brakowało mi właśnie tego.

[ Dodano: 2011-10-17, 16:03 ]
ma ktoś pod ręką instrukcję do 44AF- 1? potrzebuje wiedzieć jakie ma liczby przewodnie dla ogniskowych 28-35-50mm a na stronie metza jakoś nie mogę się doszukać - wszędzie tylko 44 dla 105mm :evil:
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
 

dzik  Dołączył: 08 Sie 2011
  metz 44 czy warto?
Jestem zainteresowany kupnem metza 44 lampa będzie wykorzystywana amatorsko.
mam pare pytań odnośnie owej lampki:
Czy posiada ona fotocele (znalazłem różne wersje)?
lampa będzie wykorzystywana głównie z tamronem 70 300 4-5,6 di ld oraz kitem czy nie będzie problemów?
czy (i jak) da się regulować zoom na automacie ?

Sorry jeśli pytania są głupie ale jestem zielony w tej kwestii :oops:
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Przyłączam się do pytania o Metz-a. Jaki byłby dobry bo czytam Wasze opinie i nie wiem którą kupić, chodzi mi o pełną automatykę, czy ten Metz 44 AF-1 będzie wystarczający do zdjęć w mieszkaniu, pomieszczenia do 50 m kw. czy na zewnątrz przy bliskich odległościach ? Do świąt bym jeszcze kupił .
Znalazłem taką ale sądzę że będziecie krzyczeć na mnie !!! YongNuo YN-460
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Witam
Może ktoś wie gdzie można znaleźć wymiary obudowy palnika Metz-a 58. Mam zamówioną lampę i zanim przyjdzie chciałem zacząć robić do niej dyfuzor do makro ale nigdzie nie mogę znaleźć jej wymiarów :(. Będę wdzięczny za informacje
Pozdrawiam
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
kubica napisał/a:
chodzi mi o pełną automatykę,
kubica napisał/a:
Znalazłem taką ale sądzę że będziecie krzyczeć na mnie !!! YongNuo YN-460
nie ma żadnej automatyki.
 

kubica  Dołączył: 30 Lis 2011
Dada napisał/a:
kubica napisał/a:
chodzi mi o pełną automatykę,
kubica napisał/a:
Znalazłem taką ale sądzę że będziecie krzyczeć na mnie !!! YongNuo YN-460
nie ma żadnej automatyki.


...wyrzucamy z pamięci "YongNuo YN-460" ale moje i kolegów pytania nadal nie rozwiązane, więc czy do amatorskich zdjęć będzie 44 wystarczająca ?
Bo jak mam kupić konkretny model a później żałować, a cena nie mała.
 
andreeas7  Dołączył: 06 Lip 2011
Metz 44 af1 spokojnie wystarczy ci na twoje potrzeby

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach