ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Europejski Miesiąc Fotografii
http://www.mdf-berlin.de/en/start.html

15 October to 28 November 2010

Opening ceremony 14 October, 7.00 pm, at the Berlinische Galerie

This fourth edition of the European Month of Photography Berlin presents itself as a festival in transition. This time the ‘month’ of photography lasts for six weeks, starting – in response to the rhythm of Berlin’s cultural autumn – in mid-October. (...) The objective was to have all the exhibitions and events focused on a single topic, so as to make the festival more prominent in the public eye and give it a higher profile.


‘Modern times, new pictures’ is the phrase that sums it all up – a theme focusing on photography as an instrument of modernisation.

Wybiera się ktoś? ;-)

Miesiąc Fotografii zaczyna się oficlanie 14 października, ale sporo wystaw już trwa.

Tutaj lista wystaw: http://www.mdf-berlin.de/...ical-order.html

Ja byłem już na wystawie Petera Lindbergha w C/O Berlin. Polecam. Już sam sposób prezentacji zdjęć ścina z nóg. Ekstraklasa światowa. Tylko uwaga - może być tłoczno ;-)
Fragment kolejki przed galerią:



Zapraszam do dyskusji i dzielenia się wrażeniami.

Pozdrawiam.

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
ulro napisał/a:
dlaczego takich rzeczy nie ma w Polsce


A w Krakowie czasem nie organizuje się Miesiąca Fotografii?
W Bielsku też co dwa lata (?).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A co za różnica gdzie się organizuje? Do Krakowa mam 2:15, do Bielska ze 3h, do Berlina jakieś 3:15, choć pewnie dałoby się krócej. W sumie więc czemu do Berlina nie podskoczyć?
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
Sorry, masz rację. Zagalopnąłem się. W mojej dziurze nie ma ;)

[ Dodano: 2010-09-29, 14:33 ]
matb, ja mam do Krakowa coś około 8-9h, a do Berlina godzinę z groszami. Fajnie, bo jest tam kilka rzeczy, które mnie interesują, a nie będą pokazywane jednocześnie, więc będę chciał się wybrać jeszcze ze dwa - trzy razy.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
u nas też są miesiące fotografii, ale w Berlinie są lepsze. Dlaczego? Bo Bielsko-Biała to nie Berlin, nie wspominając o Krakowie. Tam się finansuje szczodrze kulturę(w B.) ;-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Re: Europejski Miesiąc Fotografii
ulro napisał/a:
Ja byłem już na wystawie Petera Lindbergha w C/O Berlin. Polecam. Już sam sposób prezentacji zdjęć ścina z nóg. Ekstraklasa światowa.

Kurcze, wybrałbym się... w W-wy jeżdżą chyba pociągi EC... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach