opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
joker333 napisał/a:
a jak podług k20d (gx-20) ma sie szybkość i celność AF w k-7?

imho jest dużo lepiej

przynajmniej było tak w przypadku moich k20d i k-7 (ale nie sprawdzałem tego jakoś specjalnie, nawet nie miałem naraz tych 2 aparatów)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
joker333 napisał/a:
ok a jak podług k20d (gx-20) ma się szybkość i celność AF w k-7?

Poszukaj w wątku o pierwszych wrażeniach z użytkowania k-7. Wrzuciłem tam sample pokazujące jak działa AF-C w k-7 na przykładzie jadącego samochodu. Działanie AF-C w k-7 i k20D dzieli przepaść.

W przypadku AF-S ustawianie ostrości działa podobnie w obu puszkach.. No chyba, że jest mało światła. Wtedy k-7 odpala zieloną diodkę i śmiga, a k20d rozkracza się i po zabawie...
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Witam.
Może się narażę na powtarzanie wątków ale zaryzykuję.
Posiadam K200D szkła Tamrona 28-75 2.8 i Sigme 50 1,4 .Zastanawiam się na zmiana body .Czy wziąść z marszu K-7 czy lepiej poczekać na spadek ceny i upolować K-5 .W tym drugim trochę kuszą wyższe ISO Proszę o radę
 

barto125  Dołączył: 11 Lut 2010
Czekaj na piątkę.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Radosław, ja K-7 zmieniłem na K-5. Powiem szczerze, że różnice między nimi nie są aż tak duże, żeby płacić za K-5 dwa razy więcej niż za K-7 (lekko używane, na gwarancji). Jak cię stać na K-5, to kupuj. Ale najlepszy stosunek cena/jakość ma obecnie K-7 :-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
andrusz napisał/a:
owiem szczerze, że różnice między nimi nie są aż tak duże, żeby płacić za K-5 dwa razy więcej niż za K-7

Zależy w jakich warunkach robisz zdjęcia. Cena ceną, ale w gorszych warunkach K-5 zrobisz zdjęcie a K-7 schowasz do plecaka...
 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
sculptor napisał/a:
Zależy w jakich warunkach robisz zdjęcia.
Jak używasz lampy to na razie lepiej K-7 :-P
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Witek napisał/a:
Jak używasz lampy

Nie zauważyłem. Ale pewnie dlatego że moje K-5 jest wyjątkowe :-D
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
romeoad napisał/a:
moje K-5 jest wyjątkowe

Odnoszę wrażenie, że wszystkie K-5 są takie same tylko niektórzy użytkownicy są wyjątkowi i sobie nie radzą z tym aparatem :evilsmile: ;-)
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Jutro kurier dostarczy mi moją k-5 wymienioną na nową przez serwis, myślę że i mój nowy egzemplarz będzie tak wyjątkowy jak kolegów romeoad, Zdano,
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Zdano napisał/a:
niektórzy użytkownicy są wyjątkowi

Co mi przypomniało, jak zaniepokojony mitycznym przepalaniem zrobiłem próbną fotkę czarnemu kotu z około 1m i odkryłem przepał jak stąd do Pekinu. Po chwili zauważyłem, że lampa nie bardzo ma jak zjechać z mocą do akceptowalnego poziomu przy ustawionym ISO 1600 :mrgreen:

A skoro mowa o dylematach sprzętowych: Sekonic L-308S czy L-358? Bo nie do końca jestem przekonany czy warto dopłacać za Av i możliwość zapamiętywania pomiarów.
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Zdjęcia w różnych warunkach często z lampą .Chodzi o to czy przesiadka z K200D będzie odczuwalna pod wzgledem szybkości i jakości zdjęć . Naczytałem się że różnica w jakości zdjęć K-5 a K-7 jest duża .Jak wygląda przy okazji tryb filmowania
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Radosław napisał/a:
Zdjęcia w różnych warunkach często z lampą .Chodzi o to czy przesiadka z K200D będzie odczuwalna pod wzgledem szybkości i jakości zdjęć .

Szybkości? AF? Będzie duża. Warto brać K-5 choćby dla samego AF.
Jakości zdjęć? Przy niskich ISO myślę, że trzeba się mocno przyłożyć, żeby dostrzc różnicę, i kto wie na czyją korzyść ona będzie :). Przy wysokich - K-5 miażdży starszych braci w bagnecie.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Radosław napisał/a:
czy przesiadka z K200D będzie odczuwalna pod wzgledem szybkości i jakości zdjęć

Będzie i to bardzo. Rozmiar bufora, prędkość do pokazania podglądu zrobionego zdjęcia, wspomniany już AF, ilość klatek/s - to wszystko jest bardzo mocno odczuwalne.
Radosław napisał/a:
Jak wygląda przy okazji tryb filmowania

Max 10:30 nagrania w trybie fine. Ręcznie ustawiasz ostrość, przesłonę przed rozpoczęciem zapisu (albo jeśli masz pierścień, to możesz kręcić), matryca przegrzewa się po mniej więcej 40 minutach nagrania pod rząd.
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Radosław napisał/a:
Chodzi o to czy przesiadka z K200D będzie odczuwalna pod wzgledem szybkości i jakości zdjęć .
U mnie K200 została dla żony, sobie sprawiłem K5 i między tymi puszkami jest naprawdę spora różnica. Szybkość AF to jest przepaść, wyższe iso do tego tryb seryjny , pozytywnie zaskakujący HDR z puszki i parę innych różnic.
Więc z K200 na K5 raczej warto się przesiąść. Nie znam K7 tutaj więc nic nie dodam.
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na K-5 .Jedyna nadzieja to w szybkim zjechaniu ceny. Wniosek nasuwa się że warto poczekać niż pchać się na K-7 Przy okazji jaką kartę zakupić aby wykorzystać w pełni tryb filmowy i zdjęcia.Dzięki
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Radosław napisał/a:
Jedyna nadzieja to w szybkim zjechaniu ceny.

Na to bym nie liczył... Chyba że Pentax wypuści za pół roku FF (a nie zapowiada się), bo w kategorii APS-C, jak dla mnie, wypuszczając K-5, powiedziano już wszystko.
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Radosław napisał/a:
jaką kartę ...

Ja zakupiłem coś takiego
http://allegro.pl/toshiba...1557969351.html
moim zdaniem dobra karta w dobrej cenie.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
lub brat blizniak od goodrama
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Dzięki za rady . Czuje się przekonany teraz tylko przekonać drugą połówkę - a to nie będzie proste. Miłego fotografowania Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach