Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
rbucz napisał/a:
Radosław napisał/a:
Jedyna nadzieja to w szybkim zjechaniu ceny.

Na to bym nie liczył... Chyba że Pentax wypuści za pół roku FF (a nie zapowiada się), bo w kategorii APS-C, jak dla mnie, wypuszczając K-5, powiedziano już wszystko.


Myślę, że k-5 spadnie cenowo mniej więcej tak jak spadał k-7. Przypuszczam więc, że pod koniec przyszłego roku k-5 nówkę-sztukę kupi się za 3300-3500 (tak jak teraz k-7).

Moim zdaniem w APS-C nasz Pentax nie powiedział jeszcze wszystkiego. Nawet jeśli k-3 będzie miał tę samą matrycę jak k-5, to i tak będzie dużo do zrobienia (i do odrobienia względem konkurencji). Na pewno trzeba w następcy k-5 dołożyć autofocus przy filmowaniu (bo to ma konkurencja), dodać więcej punktów AF, a najlepiej przerobić całego Safoxa (zwiększając liczbę punktów, oddalając je od siebie, poprawiając tryb AF-C, eliminując doostrzanie itd.). Pożądana byłaby też większa liczba fps, może slot na drugą kartę pamięci?

Ja czekam, aż cena k-5 spadnie do 3500, wtedy sobie na tę puszkę pozwolę. Tyle że to nastąpi pewnie gdzieś na gwiazdkę AD 2012, kiedy k-5 będzie już schodziło z rynku, na którym panoszyć się będzie k-3.

Do tego czasu wystarczy mi k-7. Musi wystarczyć :-P
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Już prawie zdecydowany byłem na podmianę body ale coraz bardziej myślę o zatrzymaniu K200D a uzupełnieniu szkieł.Posiadam Tamrona 28-75 i Sigmę 50 1,8 myślałem o czymś dłuższym czy Sigma 70-200 była by dobrym wyborem czy lepiej czekać na spadek ceny K-5 i ją wybrać. Dzięki za rady
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zależy co fotografujesz.
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Różnie .Fotografia rodzinna krajobraz.Ostatnio bawię się trochę reporterką miejską.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie lepiej coś szerszego ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli nie potrzebujesz wyższych ISO i szybszego AF-a to może jednak najpierw obiektyw. K200D to bardzo fajne body z dobrą matrycą.
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
A czy ta Sigma warta jest zainteresowania .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jak najbardziej.
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Dużo było na różnych forach o dobrym wykonaniu gorzej o optyce. Czy rzeczywiście pokrywa się to w praktyce. Dzięki
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Dzięki bardzo
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Ponownie przebrnąłem przez temat z bulami(bólami ?)bul -to trudny wyraz :-P .
Będąc młodym fotografem -tfu się mi skecze pomyliły :shock: .
Krótko:
Jednocześnie ,zamiennie przypadkowo lub celowo focę K100D oraz K-5.
Oczywiście bezsprzcznie K-5 aparatem świetnym jest ,ale nawet K100D doskonale wyrabia w bardzo wielu przypadkach się przy świadomym wykorzystaniu jego możliwości.Przychylam się do zdania,że przy chwilowo ograniczonym budżecie nie warto pakować się w drogi korpus.
pzdro
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Witam.Porobiło się że hej .Miał być nowy obiektyw a stary aparat a tym czasem trafił się w dobrej cenie K-7 i się skusiłem.Pierwsze wrażenia i foty jak najbardziej na plus .W porównaniu do posiadanego toi tak spory przeskok jakościowo techniczny.Mam pytanie czy karta Sandisk SDHC 8 GB Extreme 30MB/s będzie pracować z K-7 bez problemów czy brać coś innego.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Radosław, wystarczy jeśli zadasz pytanie w jednym wątku.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja staram się stosować prostą zasadę kupuję korpus tylko wtedy gdy jego nowa matryca ma 2 x więcej pikseli niż poprzedniego :-)

Na początku miałem 6 MP teraz mam 14 MP a czekam na 25-28 MP :-) .

W każdym razie nowe szkiełko jest w 90 % dla amatora lepszą inwestycją....
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
A co te mln pixeli ci dają? Bo mi nic. Równie dobrze mógłbym pozostać przy 10mln, bo nie drukuję z tego plakatów. Do zakupu K-5 przekonał mnie zakres tonalny i szybszy AF a nie mln px.
 

mario132  Dołączył: 15 Mar 2011
[quote="Markus"]Ja staram się stosować prostą zasadę kupuję korpus tylko wtedy gdy jego nowa matryca ma 2 x więcej pikseli niż poprzedniego :-)

Na początku miałem 6 MP teraz mam 14 MP a czekam na 25-28 MP :-) .

Fuck to co Ty tu robisz - powinieneś mieć canona :shock:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Bardzo dobra zasada - jeszcze z raz zmieni aparat, a później nie będzie miał na co :-P
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Jeszcze raz zmienię korpus i już będę miał rozdzielczość starej kliszy 35 mm...
Następne zmiany chyba nie będą miały sensu bo żaden obiektyw nie wyciągnie więcej...

Dwukrotna zmiana rozdzielczości to również zmiana technologii.

Przeciętnie taka zmiana powoduje że zaczyna się zauważać różnicę bo między np. 12 a 16 MP
dużej różnicy się nie widzi.

[ Dodano: 2011-07-24, 23:18 ]
PS.
Cytat
jeszcze tylko DA 35 i osiągnę spokój
podejrzewam że spokój maksymalnie na rok.

Jeśli chodzi o szkła to trzeba sporo wydać zanim się go osiągnie :-) a DA 35 jest tylko małym kroczkiem na tej drodze....
 
Radosław  Dołączył: 14 Kwi 2011
Pixele nie były głównym powodem zmiany.Chodziło mi bardziej o całokształt funkcji w nowszym aparacie. Wyższe czułości też czasem się przydają .W porównaniu do tego co miałem jestem zadowolonyPrzy okazji spytam jakie zastosować ustawienia rozdzielczości i jakości JPEGów

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach