PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
[ analog] Migawka się buntuje
Mam problem. OStatnio w moim MeSuper dzieje się coś niedobrego z migawką. Otóż od czasu do czasu (a dokładnie podczas ostatniego focenia 4 razy na 36) migawka się otwiera i już się nie zamyka. Po przestrzeleniu aparatu na sucho bez filmu (w calu zbadania zjawiska) stwierdziłem, że zdarza się to tylko w trybie priorytetu przysłony, przy czasach rzędu 1/500, 1/250. Kiedy coś takiego się stanie, jedynym sposobem na to, żeby się migawka zamknęła, jest przestawienie aparatu na tryb manualny.

No i pytanie oczywiste: Co to może być? Czy ktoś tak miał?

Pytanie dodatkowe: Jest w Krakowie jakiś dobry zakład, któremu można powierzyć Pentaxa?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.
Piotrek
 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
sprawdz sobzrze czy to nie kwestia swiatlomierza.
co do serwisu - ktos kiedys powiedzial ze najlepszym serwisem pentaxa w [tu wstaw swoje miasto] jest rendaszka w gdyni. ja od siebie natomiast dodam, ze skubaniec drogi jest.
 
wlodiw  Dołączył: 19 Kwi 2006
Proponuję zaglądnąć na ul. Czapskich (przecznica do Piłsudskiego) w Krakowie. Nie pamiętam jak się dokładnie nazywa zakład ale trudno nie znaleść. Polecało mi ten zakład kilka osób i nie zawiodłem się jak do tej pory. Ceny na średnim poziomie.

Pozdrawiam
Wiesiek
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Tak, wiem, że najlepszy serwis w Krakowie jest w Gdyni. :mrgreen:
Jednakowoż wolałbym coś na miejscu. Pewnie zajrzę na tych Czapskich. Szkoda by mi było rezygnować z tego aparatu, zostając tylko przy MZ-3, bo lubię fizyczny kontakt z mechanizmem, jaki daje mi naciąganie migawki. Jednak automatyczny naciąg to nie to samo.
W każdym razie dzięki za porady.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
w Krakowie jest jeszcze zakład na Siennej - oddawałem SuperPrograma na przegląd, oddawałem obiektyw ii było OK .. tylko Pan jest taki troche nie miły, żeby nie powiedzieć arograncki ii się tak troche wywyższa .. więc chyba jednak zakład na Czapskich - zdecydowanie lepsza obsługa, zdecydowanie więcej zadowolonych klientów (szczerze powiedziawszy nie znam klientów zakładu na Siennej bo wszyscy, których znam oddają na Czapskich ;-) )ale nieco wyższe ceny z tego co się orientuje

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach