MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:

Co koniec końców i tak jest nieporównywalnie lepszym rozwiązaniem...

Fakt, idzie się przywyczaić... ;-)

[ Dodano: 2010-11-11, 22:58 ]
folab napisał/a:
profesjonalny w sensie umownym ,znaczy taki model ,którego firma nie musi wymieniac przez dłuższy okres czasu bo bije i jeszcze będzie biło na głowe wszytko inne przez wiele lat......

Ale bije w czym ?
 

Filonxxxl  Dołączył: 25 Sie 2010
Witam

A ja tak sobie czytam wątek i jestem "cały szczęśliwy"...
Z pewnych powodów (głównym był AF) rozważałem przejście na D700 ale teraz mam to, hmmm... gdzieś ;)
Nie trzeba będzie żadnych szkiełek sprzedawać, a na wiosnę "zanabędę" sobie K-5, postanowione...
Wcześniej raczej "nie wyda", ale jakoś wytrzymam

Mam tylko pytanie:
Czy ktoś z posiadaczy K-5 ma naprawdę duże łapska? Bo korpus jest sporo mniejszy od posiadanego przeze mnie K20D, do którego i tak musiałem dokupić gripa, żeby było OK. Z tego co czytam to uchwyt jest "głębszy", więc może jest szansa?
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Filonxxxl napisał/a:

Czy ktoś z posiadaczy K-5 ma naprawdę duże łapska? Bo korpus jest sporo mniejszy od posiadanego przeze mnie K20D, do którego i tak musiałem dokupić gripa, żeby było OK. Z tego co czytam to uchwyt jest "głębszy", więc może jest szansa?

Pomacaj w jakimś sklepie K-7, powinien być łatwiej dostępny i ma identyczną obudowę.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
modrzew napisał/a:
Pomacaj w jakimś sklepie K-7, powinien być łatwiej dostępny i ma identyczną obudowę.

...najlepiej z gripem - dla mnie wtedy aparat jest idealny. Grip w K-7/K-5 jet o wiele bardziej ergonomiczny (moim zdaniem) od tego z K20d
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Filonxxxl napisał/a:
Mam tylko pytanie:
Czy ktoś z posiadaczy K-5 ma naprawdę duże łapska? Bo korpus jest sporo mniejszy od posiadanego przeze mnie K20D, do którego i tak musiałem dokupić gripa, żeby było OK. Z tego co czytam to uchwyt jest "głębszy", więc może jest szansa?
Uchwyt jest conajmniej tak samo wygodny jak K10/20D bez gripa, jest głębszy i dużo lepiej ułożona jest przednia rolka, co znacząco poprawia ułożenie ręki, natomiast dostep do przycisku ISO i całe sterowanie jest jak dla mnie znacznie wygodniejsze i szybsze w K10D (przynajmniej jak narazie). Tylko, że ja nie mam jakichś bardzo dużych dłoni - raczej długie palce...

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
No to wracając do wrażeń z użytkowania K-5 i wspomnianych wcześniej bugów. Jeden rozwiązał się sam, drugi - ten z przywieszaniem obracania parametrow na wyświetlaczu: it's not a bug, it's a feature!... :-D
Otóż nie jest to przywieszanie, tylko parametry przestają zmieniać swoje położenie, gdy przestaje działać światłomierz, a czas jego działania określamy sobie w menu (3, 10, 30s).
No cóż, może to nawet jest w instrukcji obsługi, ale tej jeszcze nie zacząłem przegladać.. :oops:
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Nie widzę wątku Pentax K-5 : testy, recenzje, opinie, wrzucę tu.
http://www.dpreview.com/r...s60d/page17.asp
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
dickkett napisał/a:
Nie widzę wątku Pentax K-5 : testy, recenzje, opinie, wrzucę tu.
http://www.dpreview.com/r...s60d/page17.asp

Zobaczcie porównanie do D7000 - tam jest kolorowy szum i wg mnie mniej szczegółów - Pentax chyba idealnie opracował odszumianie tej matrycy :) To tylko potwierdza że K-5 jest świetne :)

Wczoraj bawiłem się dalej i to ISO80 i DR jest po prostu piękne, będę się tym cieszył długoooo :)
Stabilizacja też jest sporo lepsza, 300mm czas 1/100 i zdjęcia w ogóle nie poruszone :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mathis napisał/a:
Stabilizacja też jest sporo lepsza, 300mm czas 1/100 i zdjęcia w ogóle nie poruszone :)
Jakbyś napisał, że 1/30, to można mówić o dobrej stabilizacji. A tak, to miernie.
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
argawen napisał/a:
Mathis napisał/a:
Stabilizacja też jest sporo lepsza, 300mm czas 1/100 i zdjęcia w ogóle nie poruszone :)
Jakbyś napisał, że 1/30, to można mówić o dobrej stabilizacji. A tak, to miernie.

Zależy jak komu się ręce trzęsą, bez stabilizacji raczej 1/300 słabo mi szło, musiałem podbijać ISO w K10D.

ISO80 pozwalało zejść do 1/100 niżej po prostu nie schodziło, jutro pójdę sprawdzić na dłuższych czasach :)
Pamiętajcie że ja porównuje do K10D którego mam.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
espresso napisał/a:
Mam sporo dobrych fotek przy 300mm oraz czasach w granicach 1/20s.

Z K-7, K20d czy K-5? :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Kfan napisał/a:
Hmm a kto jest producentem tej matrycy?
Sony oczywiście, tu nie ma chyba żadnych wątpliwości.
Mathis napisał/a:
Zobaczcie porównanie do D7000 - tam jest kolorowy szum i wg mnie mniej szczegółów - Pentax chyba idealnie opracował odszumianie tej matrycy :)
No sorry, ale chyba jednak patrzysz mało obiektywnie. Moim zdaniem RAW-y z K-5 są w tym porównaniu ciut bardziej miękkie (może filtr AA, może gorsze szkło, może wyostrzanie w D7000), a od ISO3200 bardzo widać w K-5 wejście odszumiania (kolorowy szum jest rozmyty i siadają szczegóły). Gdybym miał oceniać tylko po tym porównaniu, to powiedziałbym, że K-5 ma ciut gorszy obraz od D7000. Zobacz też jak świetnie wyglądają RAW-y z D300s. Jeśli chodzi o porównanie JPG, to niestety K-5 wypada w tym zestawieniu tragicznie (dużo w tym winy trybu Bright zapewne) - zbyt duża saturacja, przeostrzone, z artefaktami, plus słynne Pentaksowe ciemne obwódki po stronie cieni.
Mathis napisał/a:
ISO80 pozwalało zejść do 1/100 niżej po prostu nie schodziło, jutro pójdę sprawdzić na dłuższych czasach :)
Pamiętajcie że ja porównuje do K10D którego mam.
Jeszcze nie robiłem żadnych dokładnych testów, ale mam wrażenie, że jest raczej odwrotnie niż mówisz - jest ciut gorzej od K10D, co zresztą byłoby dość logiczne przy bardziej upakowanej matrycy.
BTW, ja z K10D i 200mm schodziłem regularnie do 1/40s, a zdarzało mi się zejść i do 1/25...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
jaad75 napisał/a:
Zobacz też jak świetnie wyglądają RAW-y z D300s. Jeśli chodzi o porównanie JPG, to niestety K-5 wypada w tym zestawieniu tragicznie (dużo w tym winy trybu Bright zapewne) - zbyt duża saturacja, przeostrzone, z artefaktami, plus słynne Pentaksowe ciemne obwódki po stronie cieni.

Wypada się zgodzić w pełni. Kto nie wierzy może cofnąć się kilka(naście) stron i zobaczyć moje pierwsze wrzucane fotki; nie zmieniłem formatu RAW z na DNG i musiałem wołać w aparacie jpg-i z PEF-a. Różnica między tym co było na ekraniku a na wersji jpg-owej jest naprawdę duża.
No ale ja nie robię w JPG-ach, więc dla mnie ten problem w sumie nie istnieje...
Pozdr.
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
jaad75, Przy wyższych czułościach faktycznie widać że Pentax ma mniej szczegółów, ale lunkąłem właśnie na ISO3200 i tam jakoś nie widzę większych różnic, oprócz kolorowych plamek na D7000. Ale może faktycznie jestem tak zachwycony K-5 i wydaje mi się że wypluwa on najładniejsze obrazki :-P
Ide dalej malować :-B
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Mathis napisał/a:
ale lunkąłem właśnie na ISO3200 i tam jakoś nie widzę większych różnic, oprócz kolorowych plamek na D7000.
Kolorowe plamki są w przypadku D7000 ostre, natomiast K-5 je rozmywa - ewidentny dowód na odszumianie tej czułości.
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Wiele już powiedziano na temat szerokiego zakresu dynamiki K5. Porównałem sobie przygotowanie plików o łączonej ekspozycji i generowanych z nich HDRów. Opierając się na moich doświadczeniach z K200D i czasami z A700 muszę powiedzieć że chyba programy nie są do końca przygotowane do łączenia RAWów o takiej dynamice.
Poniżej przykład tego co można wyciągnąć z pojedynczego zdjęcia Versus HDR z 5 zdjęć zakres -4 -2 0 +2 +4 EV.
Opis techniczny: RAW z LR 3.2 HDR z PMP 4.0, jako pojedyncze zdjęcie wziąłem -2EV
Obiektyw Samyang; 8 mm ISO 80; f/10



link do Flikra FLIKR
z DNG

HDR

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
No cóż, z jednego RAW wyglada to lepiej, przynajmniej na miniturkach...:)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
cos ię stało temu zdjęciu nr2?
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
maarten napisał/a:
Wyciąganie z jednego RAWa daje w moim odczuciu lepsze efekty niż HDR. Przynajmniej na tych miniaturkach tak to wygląda


Od hdr to chyba wszystko jest lepsze... Jakoś do mnie te odpustowe pocztówki nie przemawiają, nawet w wykonaniu mistrzów gatunku. ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
To także jest tylko z jednego DNG. Oczywiście troszkę zabawy z suwakami było.
Nie moje, bo i skąd mam mieć K-5 :evilsmile: . Na jednej stronce były DNG do pobrania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach