ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
greentrek napisał/a:
Podawać to sobie mogą, a Espresso twierdzi że focił przy -20C
Przecież pytanie było ile jest podane w specyfikacji a nie przy jakiej temperaturze jeszcze może działać. A podawać to sobie nie mogą tylko muszą. W dodatku w zakresie temperatur który jest podany w specyfikacji aparat musi działać poprawnie. Producent to gwarantuje i jak nie działa to można reklamować np. na gwarancji. To że aparaty działają w temperaturach niższych niż wyspecyfikowane nie jest żadną rewelacją gdyż producent musi sobie zapewnić pewien margines do temperatury którą podał. Niestety to oznacza że aparat może działać w niższej temperaturze ale nie musi. Zależeć to będzie od egzemplarza, wilgotności powietrza przebiegu aparatu i innych parametrów.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dwa lata temu w kilka osób używaliśmy przez kilka godzin kilka sztuk K-7 i K-5 w temperaturze od -16 do -26. Aparaty były cały czas na wierzchu i działały, w jednej K-5 problem był z górnym wyświetlaczem ale po ogrzaniu było OK.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Pamiętam zdjęcia z Canona 5D prezentowane na pl.rec.foto.cyfrowa z koła podbiegunowego przy -20C. A ten Canon ma w specyfikacji chyba 0C jako minimum.
Przy takich temperaturach jak -20C problemem jest i zasilanie i smarowanie elementów mechanicznych. Elektronika powinna chyba działać nawet lepiej, bo i mniejsze szumy i przewodzenie lepsze, a wilgotność powietrza żadna.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Dla k-200d również -24c nie były problemem na fabrycznych bateriach litowych. Na Eneloop wskaźnik pokazywał rozładowane baterie, ale sprzęt działał.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Ja w zeszłym roku fociłem przy -28 moja K-5 jakieś dwie godziny, aparat nie zawiódł i działa do dziś.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
greentrek napisał/a:
Podawać to sobie mogą, a Espresso twierdzi że focił przy -20C


MINUS 35 stopni Celcjusza!

MINUS 35 stopni Celcjusza!
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
W laboratorium testowali k-5IIs do -30 stopni
http://www.youtube.com/watch?v=yX15rE7a7SM
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Wiem wiem, że K-5 to już "stary model" ale po rozczarowaniu przy przesiadce z GX-10 na GX-20 zmiana na K-5 I to jest naprawdę wielkie "wow", to jakbym się przesiadł z Poloneza do nowego C5 - wszystko lepsze, większe i ten komfort. Heliosa odkrywam jakby od nowa.

Pozdrawiam
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
I ten dźwięk migawki...

FF jest fajne bo na większej matrycy można osiągać na szkiełkach bokeh nie osiągalny dla APS-C i to chyba zasadnicza różnica.

Pentax też swojego FF się doczeka, rynek luster w taką stronę zmierza.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
kelus napisał/a:
fajne bo na większej matrycy można osiągać na szkiełkach bokeh nie osiągalny dla [...]

Fajny to jest średni format - na tyle mały, że można go nosić i zarazem na tyle duży, że ma bokeh o jedną wielkość bardziej astronomiczny.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
espresso napisał/a:
Lepszy od niejednego FF.

Masz na myśli FF sony? :mrgreen:
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
romeoad napisał/a:
kelus napisał/a:
fajne bo na większej matrycy można osiągać na szkiełkach bokeh nie osiągalny dla [...]

Fajny to jest średni format - na tyle mały, że można go nosić i zarazem na tyle duży, że ma bokeh o jedną wielkość bardziej astronomiczny.


Ale to już całkiem inna półka cenowa ...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
kelus, Mamiya 645 super z 3 stałkami: 55, 80 i 150mm + pryzmat z pomiarem i 2 dupki kosztowała mnie mniej niż cena nowego K-r z kitem. Że o cenie jakiegokolwiek aparatu z matrycą 35mm nie wspomnę.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
romeoad napisał/a:
Fajny to jest średni format - na tyle mały, że można go nosić i zarazem na tyle duży, że ma bokeh o jedną wielkość bardziej astronomiczny.

W średnim szkła są zazwyczaj f2.8. W małym można f1.4 fakt, że drogo.
W przypadku 645 z 2.8 i FF z 1.4 to nie wiem czy się siły nie wyrównają...
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
grabber napisał/a:
W przypadku 645 z 2.8 i FF z 1.4 to nie wiem czy się siły nie wyrównają...

W teorii powinny, praktyka pokazuje, że jednak nie do końca.
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
romeoad napisał/a:
kelus, Mamiya 645 super z 3 stałkami: 55, 80 i 150mm + pryzmat z pomiarem i 2 dupki kosztowała mnie mniej niż cena nowego K-r z kitem. Że o cenie jakiegokolwiek aparatu z matrycą 35mm nie wspomnę.


Znając mnie pewnie za jakiś czas spróbuję.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
romeoad napisał/a:
W teorii powinny, praktyka pokazuje, że jednak nie do końca.
W stosunku do 645 (pełnoklatkowym), to akurat FF ma przewagę w dostępnej płytkiej GO (o szerokokim kącie nawet nie wspominając).
espresso napisał/a:
jest jeszcze coś tak niewymiernego jak plastyka i tu nie wiem czy można mówić o wyrównaniu
Nie ma czegoś takiego. Jest zespół mierzalnych cech, których kombinację niektorzy tak nazywają. :-)
 

krizar  Dołączył: 03 Maj 2010
Dopisuje się do listy posiadaczy K-5 . Lepiej późno niż wcale .
Przesiadłem sie po 3 latach z K-X i moje pierwsze wrażenia są bardzo podobne do tego co było tu juz pisane , mimo wszystko spisałem je . Szczególnie dla tych co myślą o K-30 . Ja wybrałem K-5 vs K30 ze względu na pkt 3,4,7,9,12,16,18,19. Tryb filmowy mnie nie interesuje.

0. Czekanie na pierwsze ładowanie baterii to udręka!
1. Wizjer - jak tu pieknie świat wygląda :) ( okularnik )
2. informacje w wizjerze - nareszcie coś widze .
3. Jak fajnie mieć wszystko na guziczkach i pokrętełkach i nie popylac po menu
4. Cudownie jest mieć górny wyświetlacz
5. Jak super że zaznacza w wizjerze punk ostrości
6. ISO do 6400 to miazga.
7. Suwaczki cieni w LR4 jadą o wiele dalej bez degradacji jakości.
8. Gdzie je se mam teraz włozyc te wszystkie eneloopy z K-X :(
9. Bateria kiedyś się skończy ?
10. Naprawde moge focić w deszczu z Kitem WR ? Super!
11. Podgląd na wyswielaczu zdjęc o wiele czytelniejszy .
12. Czyszczenie matrycy takie powinno byc juz w k-x .
13. AF trafia lepiej i jest szybszy , nawet z czołgiem 55-300
14. Czasem nie trafia AWB ale i tak robie tylko RAWy
15. Cieżko wysuwa się karta SD.
16. Pokrętło trybów blokowane - super bo kiksowi obiecywałem że przykleje go w trybie Av kropelką jak sie sam przestawiał
17. Dostałem mail zwrotny z Apollo że przedłużyli mi gwarancje do 3 lat , miło .
18. Dźwiek migawki jest genialny .
19. Magnezowe body sprawia bardzo solidne wrażenie .Jakośc wykonania super .
20. Dioda doświetlajaca robi swoje

Pewnie było by tego więcej ale na ta chwile tyle przychodzi do głowy . Szczęśliwy bardzo jestem z nowej zabawki .
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
krizar napisał/a:
8. Gdzie je se mam teraz włozyc te wszystkie eneloopy z K-X :(
Lampę sobie kup... :-P
krizar napisał/a:
15. Cieżko wysuwa się karta SD.
Z czasem się wyrabia, początkowo trzeba wyciągać sposobem.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
jaad75 napisał/a:
krizar napisał/a:
8. Gdzie je se mam teraz włozyc te wszystkie eneloopy z K-X :(
Lampę sobie kup... :-P

Albo gripa :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach