krizar  Dołączył: 03 Maj 2010
michal5150 napisał/a:

Albo gripa :)


Tak widziałem że ma koszyk na 6 x AA , widziałem też cene oryginalnego :(
Nie jestem przekonany do gripa , lampy nie bardzo potrzebuje w moich zastosowaniach .
Eneloopy sie przydadzą gdzie indziej.
Zamówiłem dodatkowy akumulator do K-5 , niestety zamiennik .
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Cytat

17. Dostałem mail zwrotny z Apollo że przedłużyli mi gwarancje do 3 lat , miło .


O co chodzi z tym przedłużeniem gwarancji?


Ok już mam.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
krizar napisał/a:
8. Gdzie je se mam teraz włozyc te wszystkie eneloopy z K-X :(

albo zrób sobie dziecko :-P (jeśli jeszcze nie masz)
jest cała masa zabawek zasilanych paluszkami, eneloopy w sam raz (wiem coś o tym)
pozdr
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
krizar napisał/a:

Tak widziałem że ma koszyk na 6 x AA , widziałem też cene oryginalnego :(

To kup sobie Newell-a - jest identyczny, wchodzi 6 eneloopów. Lub zapasowa karta i bateria.
 

krizar  Dołączył: 03 Maj 2010
bilko napisał/a:

albo zrób sobie dziecko :-P (jeśli jeszcze nie masz)
jest cała masa zabawek zasilanych paluszkami, eneloopy w sam raz (wiem coś o tym)
pozdr


Zabawki mojego dziecka to raczej lalki niż autka . Eneloopy jednak bardziej przydadzą sie tacie :)


Cytat
To kup sobie Newell-a - jest identyczny, wchodzi 6 eneloopów. Lub zapasowa karta i bateria.


Dzięki oglądałem właśnie ten grip , wygląda fajnie ale na ta chwile koniec zakupów .

Ok , kończmy offtopa
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
MAX581 napisał/a:
To kup sobie Newell-a - jest identyczny
Rozumiem, że ma uszczelnienia i zbudowany jest ze stopu magnezu?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
jaad75 napisał/a:
jest ze stopu magnezu?

A oryginał jest? Pytam bo D-BG2 to zwykły plastik był.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
schwefel, zdania są podzielone, a sam go w ręce nie miałem, ale na pewno jest przynajmniej uszczelniany. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trudno powiedzieć. Prowadnica koszyka jest metalowa ale reszta chyba z tworzywa.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Newell - no nie - bez przesady - już miałem go rozbierać, ale do plecaka za daleko, a właśnie skończyłem kolację, zatem - ma tak samo uszczelki jak oryginał między korpusem a gripem , sam jednak na uszczelniany mi nie wygląda , w każdym razie na "szufladce" żadnych uszczelek nie widzę (jedną mam pod ręką w szufladzie). No i bolce są metalowe. I kosztuje 200 a nie około tysiąca. Trzyma się wygodnie, przełączniki i guziki działają tak jak w poziomie włącznie z kontrolą głębi ostrości.
Znaczy działa - na paluszkach , choć nie pokazuje pełnego naładowania ale to raczej chyba kwestia napięcia akumulatorków , nieco niższego niż mają baterie. A to koszyk bateryjny...
Jak ktoś ma oryginał - niech się wypowie. :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
MAX581 napisał/a:
choć nie pokazuje pełnego naładowania ale to raczej chyba kwestia napięcia akumulatorków

To raczej kwestia styków w gripie.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Przy oryginalnym nowym akumulatorze nie przekłamuje - pokazuje full... ale to może inne styki... ruszyłem d... i sprawdziłem uszczelnienia wewnętrzne - a raczej ich brak. :-P
I wymieniłem eneloopy - nadal tylko 1/2 bateryjki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Akumulator do K-5 ma napięcie 7.2V, takie samo napięcie ma 6 akumulatorów 1.2V połączonych szeregowo. Wskazania nie powinny się różnić a skoro się różnią to gdzieś występuje spadek napięcia.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
plwk napisał/a:
Akumulator do K-5 ma napięcie 7.2V, takie samo napięcie ma 6 akumulatorów 1.2V

Ustawiłem w menu na automatycznie i jest O.K. - zielona bateria. ;-)
Trzeba pilnować żeby styki w środku dobrze "złapały". Chyba je przesmaruję wazeliną.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Jest przetłumaczony wywiad z japonskiego na angielski z targów CP+2013... m. innymi jest tam zdanie o problemie z flashem.... przyznają, że problem jest... pracują nad tym.... to tak, do wszystkich którzy przez te lata od wypuszczenia k5 zaprzeczali jakoby coś takiego jak flash problem istniało....link
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
dla mnie nie ma problemu.. uzywam metza z wlasna automatyka..
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
paradziqs napisał/a:
dla mnie nie ma problemu.. uzywam metza z wlasna automatyka..
nie no, pentaksiarze to sami makgajwerzy.....
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
filorp napisał/a:
paradziqs napisał/a:
dla mnie nie ma problemu.. uzywam metza z wlasna automatyka..
nie no, pentaksiarze to sami makgajwerzy.....


To akurat fan nie systemowych rozwiązań :)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
filorp napisał/a:
dla mnie nie ma problemu.. uzywam metza z wlasna automatyka..
nie no, pentaksiarze to sami makgajwerzy.....


Niekoniecznie - ja mam dwa metz-e jeszcze z czasów używania analogowych Canonów, gdzie to lampa sterowała aparatem przez TTL ... Na automatyce Metz-a można z grubsza polegać. A że trzeba to samo na lampie i w aparacie ustawić, to już nie taki znowu problem.
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
Wreszcie mam :-D
pierwsze wrazenia - yyyyh :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach