gam  Dołączył: 08 Paź 2010
dżejpi napisał/a:

skoro Ci szkoda matrycy na pstryki, to nie dowiesz się (jeśli nie popstrykasz) jaka jest różnica pomiędzy stopniowaniem ostrości...


może niejasno sie wyraziłem :-P matryca może sie poobijać podczas "rolling shutter-owania" :lol:
a ostrość foteczek najczęściej ustalam w postprocesie :roll:


... i w sumie po to jest forum by zapytać gdy jeszcze czegoś się nie wie :-P

:-B
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
gam napisał/a:
dżejpi napisał/a:

skoro Ci szkoda matrycy na pstryki, to nie dowiesz się (jeśli nie popstrykasz) jaka jest różnica pomiędzy stopniowaniem ostrości...


może niejasno sie wyraziłem :-P matryca może sie poobijać podczas "rolling shutter-owania" :lol:

Spoko. Nie rób sobie problemu... Sprawdzę na swojej KaPiątce bo właśnie zamówiłem :mrgreen:
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
No to mogę potwierdzić w k-5 (jak i w k-x), występuję rolling-shutter.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
gam napisał/a:
precyzyjna ostrość ??

nie wiem jak w K-5, ale w K-x dochodzą brzydkie artefakty, w ustawieniach wyższych wyostrzania mz ładniej wygląda zwykłe wyostrzanie
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
no dobra... pierwszy zaciesz minął... wewnętrzne dziecko poszło rano do szkoły... można kilka pierwszych wrażeń opisać...
korpus ma mnóstwo fajnych małych gadżetów... niektórych nawet nie doceniałem (jak możliwość porównania obok siebie dwóch zdjęć, dla mnie oczywistość, dla znajomego Nikoniarza poszukiwany ficzer)... o żyroskopie nie muszę wspominać... programowalnym działaniu guzików RAW-Fx, czy AF też...
a najlepszy gadżet to lampka wbudowana, a właściwie sposób w jaki się zamyka... ten "klik"... jest tak fajny, że chyba ze dwadzieścia razy otwierałem i zamykałem dla samej radochy... jak dziecko...
wizjer (rozmiar) nawet nawet, jak na cyfrówkę...
obsługa - nauczona w 5 minut... wniosek - ergonomia wspaniała...
tylny ekran - kobyła i z jakimś takim denaturowym zafarbem szybki, która znowu nie sprawia wrażenia tak solidnej jak w k200 :/, ale mówię... to tylko pierwsze wrażenie, może być, że mylne... górne LCD - cholera brakuje włączania/wyłączania jednym guzikiem na obudowie...
na oryginalny grip zabrakło kasy, zamiennik ALPHA digital niestety psuje efekt całości... brzydka puszka się robi... i jakiś taki mało wygodny w porównaniu do oryginalnego gripa z k200... ale wszyscy wiemy, że k200 to akurat ewenement pod wieloma względami...
co do obrazowania i matrycy... nie ogarniam tych wysokich czułości... niestety jestem też skrzywiony przez sposób malowania k200ty, który kocham, uwielbiam, szanuję... więc czy obrazek z k-5 mi się spodoba, powiem za jakiś miesiąc, jak się z puszką już naprawdę dobrze poznam i sam się przekonam na własnej skórze wirtualnej i realnej, co się da z aparatu wycisnąć...
zawiedziony trochę jestem trybem filmowania... za mało manuala... nie tracę nadziei, że Pentax zrobi prezent na święta i wypuści firmware uwalniający z więzów automatu...
na koniec coś przyjemnego... migawka... cudowność... gdyby nie to, że się ciemno w wizjerze robi, często nie wiedziałbym, że zdjęcie zrobiłem... przy tak wytłumionym lustrze i cichej migawce nie wiem, czy potrzebne jest wstępne podnoszenie lustra ;) ...
a dodajcie do tego tryb seryjny i macie dorosłego faceta, który wystrzeliwuje tak z 6 serii, żeby tylko z wielkim bananem na gębie móc do siebie powiedzieć "ale zajefajna puszka"...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
tatsuo_ki napisał/a:
na koniec coś przyjemnego... migawka... cudowność... gdyby nie to, że się ciemno w wizjerze robi, często nie wiedziałbym, że zdjęcie zrobiłem... przy tak wytłumionym lustrze i cichej migawce nie wiem, czy potrzebne jest wstępne podnoszenie lustra
Widać, że porządnego analoga nie miałeś w łapach. :mrgreen:
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Dada, no niestety... miałem tylko takie nieporządne, gdzie lustro waliło jak porządny macho... głośno, dobitnie i z mlaśnięciem...
 

Toni  Dołączył: 08 Paź 2010
Czy ktoś próbował Pentax Remote z K5? Bo nie wiem czy zasyać to cudo czy nie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do K-7 jeszcze nie został dostosowany :-/
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Artiip napisał/a:
No to mogę potwierdzić w k-5 (jak i w k-x), występuję rolling-shutter.

Rollig i jeszcze gnie obiekty, tak więc praktycznie nadaje się tylko do prawie statycznych ujęć bo inaczej mamy efekt kreskówki :)
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Czyli D7000 radzi sobie na tym polu znacznie lepiej, szkoda, myślałem że będzie podobnie skoro te same matryce... A jeśli porównać k-5 do k-7 to widać jakąś poprawę?
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
philip100 napisał/a:
A jeśli porównać k-5 do k-7 to widać jakąś poprawę?


a czytałeś w ogóle ten temat od początku....wiele już zostaLo napisane. Ale zasadniczo lepiej chyba brać D7000...
 

dAb  Dołączył: 10 Lis 2010
jeśli komuś faktycznie bardzo zależy na opcji filmowania to lepiej już zainwestować w panasa GH2 lub GH1 niż w D7000. Poważnie mówię.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
philip100 napisał/a:
Czyli D7000 radzi sobie na tym polu znacznie lepiej
A by napewno lepiej? tam tez występuje rolling-shuter.
Osobiście myślę że branie jakiegokolwiek lustra celem filmowania, jest bezsensem, bo to tylko taka miła opcja co by u cioci na imieninach coś zrobić.

Może powtórzę prawdę objawioną:
Do robienia filmów jest k a m e r a . Sto razy lepsza, wygodniejsza a nawet często tańsza od wypasionych lusterek.
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
BartekKw napisał/a:
philip100 napisał/a:
A jeśli porównać k-5 do k-7 to widać jakąś poprawę?


a czytałeś w ogóle ten temat od początku....wiele już zostaLo napisane...

Zaskoczę Cię - Tak, czytałem, od deski do deski ale nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. :roll:

BartekKw napisał/a:
... Ale zasadniczo lepiej chyba brać D7000...

Nie ze mną takie numery :mrgreen: :-B

dAb napisał/a:
jeśli komuś faktycznie bardzo zależy na opcji filmowania to lepiej już zainwestować w panasa GH2 lub GH1 niż w D7000. Poważnie mówię.

Filmy są dla mnie bynajmniej mało istotne, po prostu ciekaw jestem jak na tym polu rozwija się pentax. Co zostalo poprawione względem k-7 i jak to ma się do konkurencji - a konkurencja w jednak robi postępy porównując D7000 do poprzednika D90.
Z resztą, mniejsza o filmy :-B
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
philip100 napisał/a:
Zaskoczę Cię - Tak, czytałem, od deski do deski ale nie widzę odpowiedzi na moje pytanie. :roll:



No to nie zaskoczyłeś mnie - przeczytaj uważnie pierwszy post i podane w nim linki
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Chyba jednak Cię zaskoczę - nie przeczytałeś mojego pytania ze zrozumieniem bo ja pytałem o rolling-shutter :-> .
Ciekawiło mnie ile pentax wycisnął z tej matrycy.
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
philip100 napisał/a:
Chyba jednak Cię zaskoczę - nie przeczytałeś mojego pytania ze zrozumieniem bo ja pytałem o rolling-shutter :-> .
Ciekawiło mnie ile pentax wycisnął z tej matrycy.


Hmmm... zabrzmiało jakbyś się pytał o różnicę między K-5 a K-7 ;-) w kwestii ogólnej
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Artiip napisał/a:
Może powtórzę prawdę objawioną:
Do robienia filmów jest k a m e r a . Sto razy lepsza, wygodniejsza a nawet często tańsza od wypasionych lusterek.

no właśnie niestety nikomu nie objawioną, tylko zastaną... już nawet mnie nie chce się naprostowywać tych głupot wypisywanych o filmowaniu lustrzankami...
 

dAb  Dołączył: 10 Lis 2010
Opcja filmowania w lustrzance to fajny gadżet, ale na razie trzeba się wykazać nie lada cierpliwością, aby ten gadżet przynosił zadowolenie. W D7000 jest oczywiście tryb ciągłego autofokusa podczas filmowania, ale działa on na prawdę TRAGICZNIE w porównaniu do GH1/GH2+14-150. Nie ma nawet co porównywać.
Wybierając jednak m4/3 zamiast DX trzeba jednak zaakceptować inne niedogodności: mniejszy DR, większy DOF (w makro to akurat zaleta), większy crop (w tele to również zaleta), nieco wolniejszy AF, mniejszą ilość szkieł do wyboru, zbójeckie ceny korpusów panasa i ich trudną dostępność, więc w przyrodzie nie ma nic za darmo ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach