folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Benek napisał/a:
Możliwość filmowania w lustrzance to kapitalna rzecz. Dwa urządzenia w jednym pozwalają iść na spacer nie będąc obwieszonym od stóp do głów sprzętem.


Od jakiegos czasu serial "Dr House" kręcony jest lustrzanką ,filmowcy chwalą sobie możliwosc lepszego "odcięcia" aktora od tła....
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
chyba nie od jakiegos czasu a jeden odcinek, ale może się mylę
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
no baa


np kolega andi
wszystkie foty na ISO 80

...niestety Kolega andi nie zamierza (pomimo moich prośb) wracać aktywnie na nasze forum; będę powtarzał - szkoda i to wielka; warto uczyć się od lepszych - dla mnie andi to naprawdę dobry fotograf z bogatym doświadczeniem; niestety, nie po drodze mu z naszym forum :-/

[ Dodano: 2010-12-03, 19:06 ]
Fafniak napisał/a:
chyba nie od jakiegos czasu a jeden odcinek, ale może się mylę

...również czytałem o tym, że był to jeden (ostatni) odcinek (robiony Canonem 5DMkII z tego co pamiętam).

 

dAb  Dołączył: 10 Lis 2010
Jestem Nowy na forum :-) co widać po ilości postów, więc nie za bardzo jeszcze czuję niuanse w wypowiedziach posiadaczy sprzętu pentaxa. Po przeczytaniu kolejnej strony o K-5 dotyczącej opcji filmowania odnoszę wrażenie, że ten pentax wcześniej nie rozpieszczał właścicieli jego sprzętu.
Opcja filmowania :-) wow! :-) Możliwość zmiany obiektywów i kręcenia przez nie filmów wow! :-) Coś co w innych systemach uważane jest za standard, tutaj urasta do rangi mega udogodnienia....
Zapewne musi minąć trochę czasu zanim część właścicieli lustrzanki z opcją filmowania ochłonie :-)

Może nieśmiało powtórzę. Filmowanie lustrzanką jest fajne, ale nie po to została ona skonstruowana. Jeśli komuś zależy na jakości jaką daje lustrzanka i porządnej opcji filmowania to powinien zastanowić się nad m4/3 i GH1 -GH2 + 14-140. To dopiero jest sprzęt przeznaczony do filmowania.....


BTW: Mam zamiar wejść w system pentaxa - głównie za sprawą K-5 i stałek. Opcja filmowania w K-5 jest beznadziejna, więc nieśmiało twierdzę, że nie warto się o niej aż tak rozpisywać ;-)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
dAb napisał/a:
Opcja filmowania w K-5 jest beznadziejna, więc nieśmiało twierdzę, że nie warto się o niej aż tak rozpisywać

Tak nieśmiało spytam... filmowałeś już K-5?
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
dAb, żeś mnie rozśmieszył tym linkiem do etiudki... lepsze rzeczy kumpel kręcił w liceum... nie mówiąc nawet o tym, że opcja filmowania w k-5 umożliwiałaby bez problemu uzyskanie tak samo dobrego technicznie poziomu...
a uwagi tyczyły się ogólnie filmowania lustrzanką... czy to będzie Canon, Nikon, czy inny 4/3... i ogólnego twierdzenia, że niby filmowanie lustrzanką to bajer... niby...
eot
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Rozstrzelam nerwowym bokehem wziętym żywcem z Pentacona za kolejny wpis o filmowaniu w tym wątku! ;-)
 

philip100  Dołączył: 30 Paź 2010
Poszerzam grono zadowolonych posiadaczy k-5 :-D .

Dzięki za ten wątek i cenne informacje w nim zawarte - gdyby nie on to tęsknił bym teraz za Wami gdzieś daleko na forum N. :-B

Moja k-5 przyszła bez wad fabrycznych, wszystko działa jak należy. Mógłbym porównać do k-x ale nie wydaje mi się żeby to było ciekawe porównanie.
Problem przepalania z lampą nie jest mi niestety znany bo lampy nie posiadam :-/ . Jeszcze...

Jako EOT do filmowania z mojej strony dodam iż jest lepiej niż się nastawiłem że będzie. Ale już się zamykam żeby nie oberwać nerwowym bokehem :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
philip100 napisał/a:
Jako EOT do filmowania z mojej strony dodam iż jest lepiej niż się nastawiłem że będzie. Ale już się zamykam żeby nie oberwać nerwowym bokehem

...jak chcesz podzielić się wrażeniami to zapraszam - http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=784541#784541 ;-)
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
dAb napisał/a:
To dopiero jest sprzęt przeznaczony do filmowania.....

Kiepsko - wciąż brak płynności, jak w innych aparatach. Statyczne sceny to żaden wyczyn.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
dAb napisał/a:
Może nieśmiało powtórzę. Filmowanie lustrzanką jest fajne, ale nie po to została ona skonstruowana. Jeśli komuś zależy na jakości jaką daje lustrzanka i porządnej opcji filmowania to powinien zastanowić się nad m4/3 i GH1 -GH2 + 14-140 ...

W czym tkwi porządność filmowania w GH1? I ta wyraźna przewaga nad resztą stawki? Wyjaśnisz?

dAb napisał/a:
Opcja filmowania w K-5 jest beznadziejna

Może podasz jakieś argumenty? Teza którą postawiłeś jest moim zdaniem błędna, nieuprawniona, a na pewno zbyt radykalnie sformułowana. Rozumiem więc, że masz w zanadrzu argumenty bezdyskusyjnie dowodzące beznadziejności filmowania w k-5?

dAb napisał/a:
Opcja filmowania :-) wow! :-) Możliwość zmiany obiektywów i kręcenia przez nie filmów wow! :-)

No pewnie że wow! Jeszcze parę lat temu żeby nakręcić film takiej jakości jaki teraz mogę przy pomocy k-7, musiałbym wydać przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mam więc płakać, że można kręcić filmik fish-eyem, albo DA 60-250? A więc wow!

dAb napisał/a:
Coś co w innych systemach uważane jest za standard, tutaj urasta do rangi mega udogodnienia....

A czy jedno drugie wyklucza? Automatyczne ustawianie ostrości, albo pomiar światła w aparacie jest i standardem i jednocześnie mega-udogodnieniem. I co to ma wspólnego z innymi systemami? Nie wiem.

 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Po wczorajszym reportażu w przedszkolu podczas wizyty św. Mikołaja mogę stwierdzić jedno:
- szybkość i wygoda robienia zdjęć odczuwalna znacznie na plus (nawet w porównaniu z K-7),
- z zapiętym 16-50* praktycznie wszystkie zdjęcia trafione i o ile silnik SDM nie przyspieszył (bo niby jakim cudem miał to zrobić :-P ) to odniosłem wrażenie, że pewniej łapie ostrość i bardzo rzadko zdarzało mu się "doostrzać",
- P-TTL nie przepalał z lampą 540 przy korekcji -1EV, palniku pod kątem 45 stopni i... odchylonym do tyłu :lol: , powtarzalność siły błysku w miarę przyzwoita (ISO 640),
- nawet przy tak usytuowanym palniku balans bieli bardzo dobrze sobie dawał radę, do ideału trochę brakuje, ale robiąc w RAWach nie widzę większego problemu,
- na karcie 8GB zmieściło się nieco ponad 300 plików DNG,
- większa dynamika i rozpiętość widoczna gołym okiem, szczególnie w ciemniejszych i gorzej doświetlonych zakamarkach (ale to już wszyscy wiedzą). :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek, rjan, tatsuo_ki, dAb, dAb, i jeszcze raz dAb -
tutaj proszę dyskutujcie o filmowaniu ; ten wątek jest o wrażeniach z użytkowania lustrzanki K-5 a nie jednej z jej funkcji (i wcale chyba nie najpopularniejszej...) :-?
 

dAb  Dołączył: 10 Lis 2010
MacRayers napisał/a:
Benek, rjan, tatsuo_ki, dAb, dAb, i jeszcze raz dAb -
tutaj proszę dyskutujcie o filmowaniu ; ten wątek jest o wrażeniach z użytkowania lustrzanki K-5 a nie jednej z jej funkcji (i wcale chyba nie najpopularniejszej...) :-?

moment, moment :-) Ja po ostrzeżeniu o możliwości oberwania nerwowym bokehem za posty o filmowaniu, już się nie odezwałem, więc dlaczego zostałem trzykrotnie upomniany :-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
dAb, bo Was jest czterech na avatarze :-P
 
wkosnik  Dołączył: 05 Gru 2010
Nipokojącoce odgłosy wewnątrz K-5
Nabyłem dzisiaj K-5, obecnie akumulator w ładowaniu. Mam pytanko związane z puszką a mianowicie gdy nią poruszam czuję. że w jej środku coś się przemieszcza i słychać jest delikatny stukot . Aparat jest oczywiście wyłączony, bez akumulatora. Proszę o odpowiedź, czy ktoś się spotkał z podobnym zjawiskiem w tej puszce.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
twój aparat cierpi na syndrom "palca filipinki" 8-)

:-)

nie martw się - to normalne - tak porusza się układ stabilizacji matrycy

witamy !
 
wkosnik  Dołączył: 05 Gru 2010
Dzięki, trochę mnie uspokoiłeś lecz nie do końca ponieważ w K-7, którą zrobiłem sporo fotek nie spotkałem z tym zjawiskiem.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
wkosnik, niemożliwe

pytanie o "palec filipinki" jest chyba najczęściej zadawanym pytaniem na tym forum :mrgreen:

wpisz sobie w wszukiwarkę frazę "palec filipinki" i poczytaj

musisz się uspokoić całkowicie, a nie tylko "trochę"
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Czy ma ktos moze instrukcje obslugi k5 po polsku? Mam wersje angielska ale jestem raczej zielony w terminologii fotograficznej a juz po angielsku w szczegolnosci. Wolalbym jednak wersje polskojezyczna bo moze wykumam wiecej. Bylbym wdzieczny za zrzut na maila ( format obojetny ): azazelboruta@gmail.com

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach