dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Podpiąłem dzisiaj do Kapiątki nowe szkiełko DA 18-135.
Razem tworzą bardzo ładny i co ważne bardzo cichy zestaw.
Więcej o szkle w "obiektywach".
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
dziekuje za szybka odpowiedz i serdecznie pozdrawiam krzysztofa i philipa - berpa.
 
Archangiel  Dołączył: 25 Lis 2010
Zdjęcia z podróży do Egiptu. Aparat mam od tygodnia. Jeszcze stale się go uczę. HDR w galerii robione w programie a nie na aparacie.

http://www.tinyurl.pl?cyhyESxk

Obiektywy:
18-55WR + 50-200WR

PS Aparat raz mi się zawiesił (nie reagował na on/off itp.). Wyjęcie baterii pomogło. Nie robiłem jeszcze updatu softu.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Archangiel: zazdraszczam wakacji ale masz pozdrowienia od filtra polaryzacyjnego. i ten filtr polaryzacyjny tak mowi: " kup mnie, kup, to ci zrobie dobrze na sloncu... "
 
Archangiel  Dołączył: 25 Lis 2010
Zapewne byłyby lepsze... nie od razu Rzym zbudowano. Choinka blisko, potem urodziny, może się trafi ;)
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
Archangiel, - a te panoramki to jakim softem robione? Chyba nie dodano takiej funkcji w K-5 :!: :?: To nie Sony... ;-)
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
szpila napisał/a:
a te panoramki to jakim softem robione?

Panorama Maker? ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Archangiel napisał/a:
Zdjęcia z podróży do Egiptu. Aparat mam od tygodnia. Jeszcze stale się go uczę. HDR w galerii robione w programie a nie na aparacie.

Obiektywy:
18-55WR + 50-200WR


Popatrzeć można ale jakość obrazu nijak oceniać :-/
To co widać na tej Picasie nie prezentuje się lepiej niż inne zdjęcia
np. z małpki Panasonica zoom 18x.
 

szpila  Dołączył: 02 Mar 2010
No może poza tymi zrobionymi na ISO3200 a jest ich trochę... :-P
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
myślę, że z małpki Panasonica w wielu przypadkach byłyby czarne albo białe plamy na takich kontrastowych scenach
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
szpila napisał/a:
No może poza tymi zrobionymi na ISO3200 a jest ich trochę... :-P


Pytanie po co to 3200 przy widoczkach?

No ale są już zdjecia do oceny również na Imaging Resource i jest tam opcja comparometr więc właśnie sobie patrzę(porównuję z innymi) na scenkę New Outdor na niskim ISO i rewelacji za te pieniądze nie widzę, bynajmniej więcej się spodziewałem po tym biciu piany o super matrycy.
Ewidentnie ma problemy ze światłami co widać na białej bluzce i czego nie akceptuję - powstaje więc pytanie o ile EV trzeba niedoświetlać zdjęcie aby nie mieć przepałów.
Trzeba to będzie robić manualnie wywołując RAWy czy jest odpowiednie ustawienie krzywej dla jpg w aparacie?
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
Kfan, mozesz dokladniej (link)?

Kfan napisał/a:
powstaje więc pytanie o ile EV trzeba niedoświetlać zdjęcie aby nie mieć przepałów


moim zdaniem, o tyle aby nie miec przepalow ;-) to chyba kwestia ustaweina, a nie matrycy i nie sadze aby mialo byc gorzej niz w innych modelach
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kfan napisał/a:
No ale są już zdjecia do oceny również na Imaging Resource i jest tam opcja comparometr


Kilka dni temu porównywałem sobie szczegółowość w cieniu na szpulkach nitek: D3, 7D, K-5 i K-7. O dziwo, szczegółów najwięcej jest na zdjęciach z K-5 i K-7. W każdym razie tak mi się wydaje.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
pawelek-79 napisał/a:


Kilka dni temu porównywałem sobie szczegółowość w cieniu na szpulkach nitek: D3, 7D, K-5 i K-7. O dziwo, szczegółów najwięcej jest na zdjęciach z K-5 i K-7. W każdym razie tak mi się wydaje.


to akurat ma maly sens. do testow uzyto roznych obiektywow o rozniej plaszczyznie ostrosci, testujacy mogl miec kaca i cos zle ustawic, etc.

a roznice, ktore moze i widzis sa bez znaczenia i nie do zobaczenia na normalnych zdjeciach

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
pawelek-79 napisał/a:
Kilka dni temu porównywałem sobie szczegółowość w cieniu na szpulkach nitek: D3, 7D, K-5 i K-7
Nie ma to jak usiąść sobie w cieniu, pewnie jeszcze z piwkiem w ręku, i porównywać sobie szczegółowość nitek.

Ale w grudniu?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie ma to jak usiąść sobie w cieniu, pewnie jeszcze z piwkiem w ręku, i porównywać sobie szczegółowość nitek.


Prawdę mówiąc tylko na tych nitkach widzę jakąś różnicę. Porównując różne aparaty właściwie nie jestem w stanie stwierdzić, który jest lepszy. I jest to chyba najlepsza informacja dla kupujących współczesne aparaty - na jakość zdjęć nie muszą zwracać uwagi, bo dostaną to samo.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
zy napisał/a:
moim zdaniem, o tyle aby nie miec przepalow ;-) to chyba kwestia ustaweina, a nie matrycy i nie sadze aby mialo byc gorzej niz w innych modelach

A ja się obawiam że będzie gorzej (mniejsza powierzchnia elementu światłoczułego)
Ten problem widać też w Nikonie D7000.
Oczywiście sprawę ratuje niski szum w cieniach co pozwoli je odzyskać przy niedoświetleniu ale przy normalnej ekspozycji istnieje duże ryzyko przpaleń.
Niejako kłoci się to z super wynikami w testach z DXo ale takie mam wrażenia oglądając ZDJĘCIA.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Kfan napisał/a:
przy normalnej ekspozycji istnieje duże ryzyko przpaleń


Co za bełkot? Jak naświetlisz normalnie to nie może być przepaleń.
Trzeba naświetlać tak aby nie prześwietlić. Tak było zawsze czy to na negatywie czy na slajdzie czy na matrycy.

Kfan napisał/a:
niejako kłoci się to z super wynikami w testach z DXo ale takie mam wrażenia oglądając ZDJĘCIA.


A co to ma do rzeczy? Tam zbadano rozpiętość matrycy a nie analizowano czy ktoś umie poprawnie naświetlić klatkę. Nawet jak matryca będzie miała 20 EV rozpiętości to będzie można prześwietlić ZDJĘCIA.

 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
pawelek-79 napisał/a:
Kilka dni temu porównywałem sobie szczegółowość w cieniu na szpulkach nitek: D3, 7D, K-5 i K-7
Nie ma to jak usiąść sobie w cieniu, pewnie jeszcze z piwkiem w ręku, i porównywać sobie szczegółowość nitek.

Ale w grudniu?

Długie, zimowe wieczory... Plam na matrycy już nie ma, kółka działają, AF trafia, można się zabrać za nitki :-P

[ Dodano: 2010-12-10, 11:26 ]
Kfan, co Ty wypisujesz? BTW, starsze Pentaksy zwyczajowo nie doświetlały, jakby chroniąc się przed przepałami. W K-5 tego nie widzę - naświetla b. dobrze. Rewelacyjnie wręcz.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
zy napisał/a:
do testow uzyto roznych obiektywow o rozniej plaszczyznie ostrosci, testujacy mogl miec kaca i cos zle ustawic, etc.

Aperture Priority lub Manual - F9

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach