opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bobek napisał/a:
Wrzuciłby ktoś kontrastowa scenę , wyciągnięta uczciwie z rawa na iso 80 z k5 i iso 100 bądź iso 200dr z k20(najlepiej taka i taka) a nie same iso 5mln bez przegiec ile się pstryka na takim czymś...

ja na niskim iso wolałbym porównanie z matrycą z k10d/k200d/k-m :-P
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
opiszon napisał/a:
ja na niskim iso wolałbym porównanie z matrycą z k10d/k200d/k-m

wg. DxOMark, k-5 spokojnie jest porównywalny do k10d :lol:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
bobek napisał/a:
no wlasnie czy k5 tez ma takie "podbijanie" dr? wielokrotna ekspozycja tez jest prawda? bo zdarza mi sie naswietlac jednego rawa 3 razy i wtedy K20 jest bardzo fajna
Skoro K20D jest pod tym względem bardzo fajna, to K-5 tym bardziej.
bobek napisał/a:
chcialbym zeby ktos sie wysilil i pokazal normalne zdjecia. Narazie to jakies zabawy ... Chce zobaczyc dobre zdjecia a nie powyciagane z ciemnosci dziwolongi czy inne pierdulki jesli wiadomo o co mi chodzi.
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=33591
Rozumiem, że te są za słabe?
Tak poza tym, to zdjęć z tej puszki są w sieci gigantyczne ilości. I wbrew pozorom nie tylko próbki wysokiego ISO.
folab napisał/a:
Czy to możliwe żeby K-5 miał większą rozpiętośc tonalną od C5DMK2 :shock: :?:
Ma wyraźnie większą.
 

Klod76  Dołączył: 06 Cze 2009
Panowie, wysiliłem się i popełniłem mały test możliwości Pentaxa K-7 vs. K-5. Warunki dobrałem bardzo niekorzystne, starając się szumy wydobyć wręcz na siłę. Obiekt, gładki, o jednorodnej powierzchni, jasny, sferyczny, ocieniony na czarnym tle, niedoświetlony, miejscami na granicy prześwietlenia. Postanowiłem używać w obu aparatach automatycznej redukcji szumów – uznałem, że inżynierowie programujący aparat wiedzieli co robią. – zapraszam do zapoznania ze zdjęciami.

jest tego trochę więc pozwolę sobie zalinkować do siebie - tu wstawiając tylko "zajawkę".http://www.fmd.com.pl/pen...le-wysokie-iso/



[ Dodano: 2010-11-05, 19:40 ]
`Jesli ktoś ma uwagi, lub propozycje co do uzupełnienia tego porównania - proszę pisać.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Klod76, a ja mam do ciebie inną prośbę. Jak już będziesz te pośladki fotografował to zainteresuj się przez chwilę twarzą i jeżeli możesz to zrób zdjęcie z podobnym kontrstem przy oświetleniu:

bardzo chciałbym zobaczyć co da się wyciągnąć z cieni (detal vs kolor vs szum)
będę wdzięczny (jak podasz ekspozycję to zrobię coś podobnego z moim d700)
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Klod76, olbrzymie :-B dla Ciebie! Dzięki!

Fafniak napisał/a:
jak podasz ekspozycję to zrobię coś podobnego z moim d700
Byłoby super!
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
jaad75 napisał/a:
folab napisał/a:
Czy to możliwe żeby K-5 miał większą rozpiętośc tonalną od C5DMK2 :shock: :?:
Ma wyraźnie większą.
czy mam rozumiec że ta najnowsza matryca sony jest lepszą matrycą od tej w 5dmk2 ? Czy detale z tej jak by nie było mniejszej matrycy będą dokładniej odwzorowane niż z wiekszej w canonie ? Czy matryca Canona ma jakąkolwiek przewagę ,nie wiem może w głębi koloru ?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
folab, no więc tak, wg testów syntetycznych na DxO

-głębia koloru jest taka sama w k-5 jak i 5dmk2
-w ISO pentax bije canona wyraźnie w tym, że nie oszukuje tak jak Canon (masakra) i wyższą maksymalną czułością (za to Canon się zaczyna od 50 które tak na prawdę jest ISO 73, a w k-5 ISO 80 ma zmierzoną czułość ISO 70, czyli mimo wszysko k-5 zaczyna się od niższej wartości ISO)
-stosunek sygnału do szumu w Canonie lepszy (to zasługa większej klatki i rzadziej rozmieszczonych sensorów)
- zakres dynamiczny na niskich ISO zdecydowanie lepszy w k-5, potem idą łeb w łeb, na wysokich ISO znów Pentax górą
- zakres tonalny minimalnie lepszy w Canonie (ale tylko na średnich wartościach ISO)
- color sensitivity praktycznie takie samo w obu aparatach

ale i tak najważniejsze jest - jak będą wychodzić foty w rzeczywistym zastosowaniu (choć o to się raczej nie boję)

 

eMZet  Dołączył: 29 Lip 2009
zy napisał/a:
wiem, ze to tylko cyferki, ale

http://www.dxomark.com/in.../(brand3)/Nikon

in your face! :mrgreen:


à propos "że to tylko cyferki" chciałem sobie porównać z K20D i K7, ale w ostatniej chwili mnie się ręka omsknęła i wyszło K5 vs K20D vs GX20.
Zaciekawia mnie różnica między K20D i GX20.

Przepraszam za OT. Kładę się spać. Dzisiaj przejechałem sporo kilometrów.
 

gregorisan  Dołączył: 10 Kwi 2009
eMZet, programiści bardziej się postarali :-) Ciekawy jestem jak wyjdzie konfrontacja pomiędzy k-5vs. d7000...
 
Yura  Dołączył: 03 Kwi 2010
folab napisał/a:
podobno wyciągneli więcej z tej matrycy,ale to niuanse pewnie

ISO w D7000 zaczyna się od ISO 100, a mz ciężko będzie dorównać nim do 80 z k-5, które wychodzi na to, że nie jest naciągane, tylko prawdziwe - jak dla mnie programiści z P sobie powiedzieli "zróbmy super niskie ISO, a górę pociągniemy softem", zobaczymy co sobie powiedzieli panowie od N.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Cytat
rjan, myślę, że trochę przesadzasz z marudzeniem... tego psa na przykład w szopie w kilka chwil można zrobić ostrzejszego niż doberman...

Takich rzeczy nie musisz mi tłumaczyć. Ciekaw byłem rzeczywistych możliwości matrycy a nie tego, co można zrobić z jej obrazkiem. Po tych różnych ochach i achach oczekiwałem czegoś powalającego na kolana a tym czasem jest tylko bardzo dobrze :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
bobek napisał/a:
Wrzuciłby ktoś kontrastowa scenę , wyciągnięta uczciwie z rawa na iso 80 z k5 i iso 100 bądź iso 200dr z k20(najlepiej taka i taka) a nie same iso 5mln bez przegiec ile się pstryka na takim czymś...

Może jutro uda mi się porównać z jakimś K-m/K20d...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Taki mały test (zrobiłem dzisiaj 3 fotki będąc z żoną pomiędzy spotkaniami).
Zamieszczam fotkę by zwrócić uwagę na niebo oraz włosy...



Camera Pentax K-5
Exposure 0.005 sec (1/200)
Aperture f/2.0
Focal Length 55 mm
ISO Speed 500
Exposure Bias +0.3 EV
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
MacRayers napisał/a:
Taki mały test (zrobiłem dzisiaj 3 fotki będąc z żoną pomiędzy spotkaniami).
Zamieszczam fotkę by zwrócić uwagę na niebo oraz włosy...

Obrazek

Camera Pentax K-5
Exposure 0.005 sec (1/200)
Aperture f/2.0
Focal Length 55 mm
ISO Speed 500
Exposure Bias +0.3 EV

Prosto z aparatu?
Wygląda to świetnie, u mnie K10D już niebo było by na maksa przepalone, a włosy w cieniu czarne bez detali, trzeba by suwakami się bawić.
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
Po powyższych samplach można powiedzieć,że Pentax znów namieszał :evilsmile:
Choć nie jestem zwolennikiem słupków i wykresów ale K-5 (jak to tu się często mówi?) łyknął na śniadanie sławetną dynamikę Fuji S5Pro. Nie ukrywam że z satysfakcją podchodzę do nerwowych wypowiedzi tych wszystkich którzy jeszcze nie dawno wieszczyli koniec,Pentaxa. Dawno tak uważałem ale teraz pełną piersią i za jednym zaczerpnięciem powietrza mogę zadać pytanie retoryczne:
-Czy rzeczywiście to Pentax musi gonić za konkurencją ? ;-)
Przykłady espresso i MacRayers-a tylko potwierdzają że dobrze wybrałem system i gdy trzeba będzie zmienić korpus,Pentax zaoferuje mi coś z Ligi Mistrzów :-B
W swojej klasie-miło to powiedzieć- K-5 nie ma konkurencji a i z małym obrazkiem w wielu aspektach może konkurować.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
MacRayers, kompensacja cieni i przeswietlenia wlaczona na max tak?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Folab - akurat Ty nie powinieneś w ogóle odzywać się w temacie K-7. Chyba, że jako notoryczny masochista masz satysfakcję z przypominania innym, jakim nieudacznikiem byłeś.

AF K-7 vs C5D MkII w opinii zawodowca (Luźna Gumka - foci C 5D MkII i C 1Ds MkII) - Pentax ma sprawniejszy autofocus w trudniejszych warunkach oświetleniowych od 5D MkII.
To tyle w tym temacie.

Właśnie wróciłem z Torunia, gdzie wraz z Krzyżakiem, zwanym BigMacRayers, Sebą, Lużną Gumką i Miki spędziliśmy trochę czasu z K-5.
Konkluzja jest jedna: w tej chwili ten sprzęt nie jest żadnym ogranicznikiem. Osoby, które zdecydują się kupić/zainwestować w ten korpus muszą mieć świadomość, że tutaj nie będzie już możliwości zwalenia winy na sprzęt w przypadku nieudanego zdjęcia.
Potężny DR, AF trafiający błyskawicznie w cel za każdym razem, możliwość dopasowania aparatu pod siebie (Kurna! Dali możliwość ustawienia głośności pikaczu potwierdzającego ostrość!)...
Z tym korpusem wigoru nabrała stara Tokina AT-X 80-200/2.8 Seby. Chodziła jak M61 Vulcan, a to przecież kawał ciężkiego szkła jest i nawet Z-1p trochę nią mielił.

Na zdjęcia dzisiejszy dzień był średni - deszczowo, baaardzo rozproszone światło, zero kontrastów. Fociliśmy trochę w kawiarni, potem trochę w kościele. W kawiarni przy mieszanym świetle (zastane+żarowe+halogen+ch. wie co podświetlające wystawę) genialny balans bieli na auto. Dwa kościoły które odwiedziliśmy okazały się za jasne na tę puszkę. Bo co to jest ISO 1.600 czy 3.200...

Do czego można by się przyczepić? Hmmm Chyba tylko do dźwięku migawki/lustra. Bo go prawie nie słychać...
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Michu, powinieneś zostać szefem marketingu Pentaxa ;-)
Jeśli ktoś miał wątpliwości czy kupić K-5 to je rozwiałeś modelowo :mrgreen:

 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
"AF K-7 vs C5D MkII w opinii zawodowca (Luźna Gumka - foci C 5D MkII i C 1Ds MkII) - Pentax ma sprawniejszy autofocus w trudniejszych warunkach oświetleniowych od 5D MkII. " Po prostu trudno o większą bzdurę ,miałem dwa różne korpusy K-7 ,nawet stara 5D nie zastanawiała sie i na ciemnej sali ustawiała ostrosc sprawnie ,nowa 5D jest jeszcze lepsza.Piątką fotografowałem tańczące osoby z użyciem AF ,pokaż mi takie ujecia z wykorzystaniem K-7 :lol: a nawet jak coś znajdziesz to ile razy nie trafił żeby jedno było ostre ? Z 5dmk2 trafione mam prawie wszytkie, nie potrafiłem poradzic sobie z wyjątkowo ergonomicznym K-7 a daje rade średnio przyjaznym użytkowaniu canonem ? szkoda słów...

cytat z fotopolis - "Jeśli chodzi o układ autofokusa, to zdecydowanie jest to najszybszy i najcelniejszy korpus ze stajni Pentaksa. Niestety nadal można wyczuć efekt "doostrzania", przynajmniej w połączeniu z obiektywem kitowym. AF zdecydowanie wolniej pracuje w słabym oświetleniu, tutaj konkurencja wyprzedza Pentaksa o kilka kroków"
ale po co ja to pokazuje,przecież każdy to wie,no może za wyjatkiem fanatyków sprzętowych :lol:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach