bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
RAW Challenge 167
Przypominam o możliwości przysyłania propozycji RAWów do obróbki. Najlepiej takich "trudnych". Im więcej materiału, tym lepiej. Szczegóły na dole.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc167.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres (UWAGA: zmiana adresu mailowego):
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 31.10.2010, do godziny 20:00 czasu północnołódzkiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc167_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc167_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc167_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc167_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
W związku ze świętem wyniki edycji wstawię dziś wieczorem.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Ha, czyżby pobity został rekord frekwencji? Super :-D

Dzisiaj muszę rozpocząć od paru słów wyjaśnienia: jak za moment zauważycie, prace występują w dwóch wersjach "kadrowania" - na początku myślałem, że kliku Challengowiczów nagięło regulamin, ale dalsze napływające prace pokazały, że jednak nie - musieli by się umówić na dokładnie takie samo wykadrowanie :-) Śledztwo wykazało, że RAW sam w sobie zawiera "szerszy" plan, natomiast zawarty w nim jpg w przeglądarce pokazuje węższy. Wszystko zależy więc prawdopodobnie od interpretacji programu wywołującego. Ja sam nie bardzo kumam, skąd to się wzięło - może autor RAW-a będzie potrafił coś wyjaśnić.

Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc167.html

1. Alchemiq
Mój komentarz do obróbki: "Ciepło i jesiennie"


2. Dancer


3. Enzo
Standardowo - Gimp (poziomy i rozjaśnienie), digiKam (mikser kanałów - symulacja Velvii, zwiększenie nasycenia kolorów, wyostrzenie, zmniejszenie i ponowne wyostrzenie).

4. Filonxxxl


5. izbkp


6. k33l
WB 5000 Tinta -15 Expozycja 0, Odtwarzanie 13
Światło wypełnienia 15, Czarne 5
Jasność +85, Kontrast +47, Przejrzystość +25
Krzywa kontrastu "Duży kontrast"
Redukcja szumu -> Luminacja 30
Zmienione lekko kolory zieleni.


7. kris81pl
Obróbka: wywołane w silkypix, obrobione w gimp (mikser kanalów+skalowanie+maska wyostrzająca), odszumione w neat image (auto).


8. kristofo


9. martino


10. maxbreak


11. PK
ACR
Balans bieli: jak na ujęciu;
Ekspozycja: -0,15;
Odtwarzanie: 6; Wypełnij światło: 44; Czarne: 20;
Jasność: +50; Kontrast: +36
Krzywa: parametrycznie + "Medium contrast"


12. pszczołowaty


13. Rafi


14. shaper
lightroom 3.2


15. Tequila


16. ulro
balans bieli, korekta ekspozycji, fill light, poziomy, krzywe, odszumienie, wyostrzenie.


17. valdis62


18. waski

 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Troszkę niefortunnie podesłany RAW bo jak widać występują różne ujęcia, zawarty jest crop w pliku DNG i wyszły dwa kadry :D
Kolejny raz Tequila urzekła mnie swoją obróbką, szkoda że kadr centralny :evilsmile: :mrgreen:
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
k33l, nie ma tak! Teraz gdy Cię pochwalę to wygląda jak kółko wzajemnej adoracji, a Twoja praca naprawdę mnie na chwilę zatrzymała:D
A że z tej ilości trudno wybrać jedną, to imho nieźle też wygląda obróbka Dancera.

Ja chciałam zrobić coś na kształt (a raczej barwę) avatarowych psycho-grzybków, ale jak kiedyś wspominałam - nie widzę kolorów i nie wyszło w końcu:/
Niebieski mech, żółte grzyby i wyglądało to przejaskrawione jakieś takie...
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
bEEf napisał/a:
Ha, czyżby pobity został rekord frekwencji?

Ja tam biore udział tylko jak są pliki .dng. Pefów nie tykam i już, nie pytajcie dlaczego :-P

bEEf napisał/a:
Dzisiaj muszę rozpocząć od paru słów wyjaśnienia: jak za moment zauważycie, prace występują w dwóch wersjach "kadrowania"(...)

Tak się dzieje, jak wykadruje się plik w ACR i otworzy w fotoszopie. W pliku .dng automatycznie zapisana zostaje ta ramka kadrowania, podobnie jak i inne zmiany, typu WB itd. Oczywiście nie wpływa to na plik źródłowy. To tak jakby zapisać .psd przed połączeniem warstw.

PS. jak dla mnie najlepiej Dancer, ewentualnie pszczołowaty
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Znowu się zagapiłem...
ale mi pasuje najbardziej obróba by [2.] Dancer
 
gudet  Dołączył: 04 Lut 2009
Mi również, najbardziej podoba się obróbka Dancera:), na 2 miejscu egzekwo ulro i pszczołowaty. Za taką nostalgiczno-jesienną kolorystykę.
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
2, 6, 15 - te mi najbardziej się podobają :)
Plik rzeczywiście wyszedł w dwóch wersjach, ale nie było to zamierzone.
Zrobiłem konwersje SRW > DNG - dodałem swoją obróbkę. Wyzerowałem plik w Lr i zrobiłem dla Was eksport do DNG - plik który eksportowałem był wykadrowany, ale jak widać co innego wdziałem na ekranie a co innego było w pliku.

To moja wersja :)


broken promises by Daniel*1977, on Flickr
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Hmm, czyli dostaliśmy obrobionego rawa? ;)
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Nieee, no napisałem że wyzerowany i wyeksportowany jako DNG.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Daniel1977, Zrozumiałem co napisałeś ;) Chodziło mi to, że mimo zerowania w jakiś sposób zachowało się/zapamiętało w pliku DNG kadrowanie - co oznacza, że w jakimś tam stopniu obróbka się zapamiętała. Ciekawostka dropsa :)
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
Aaa tak to można :D, jakiś nie dokołysany dziś jestem.
 

Alchemiq  Dołączył: 06 Paź 2010
Moja pierwsza wstawka w RAW wyzwaniu (nigdy nie bawiłem się w RAWach) i faktycznie blado wypadłem :->
Ale może nie do końca zrozumiałem ideę, bo chciałem być najbliżej "prawdy", a tu widzę, że niezły kosmos można zrobić w RAWach :-D i że jest wiele sposobów na pokazanie tego same w różny sposób.
Dla mnie najlepsze jest 2,12,15.
 

Danin  Dołączył: 10 Gru 2007
2. Dancer.
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Alchemiq napisał/a:
Ale może nie do końca zrozumiałem ideę, bo chciałem być najbliżej "prawdy", a tu widzę, że niezły kosmos można zrobić w RAWach


Bardzo dobrze zrozumiałeś : ) w zasadzie wszyscy od poczatku chcemy z kiepskiego zdjęcia zrobić jak najbardziej poprawne : ) aby dzień był dniem, aby niebo było niebem aby odcień skóry był skórą? i aby trawka była zielona gdy jest zielona i najlepiej to wszystko takie właśnie było na jednym zdjęciu : )

Gdy zdjęcie jest wyjątkowo fatalne... kombinujemy dalej... może troche artystycznie? troche za mocne kontrasty? czarno białe? inne kolory? cokolwiek... Cokolwiek co nadaje się do prezentacji jako "zdjęcie" : )

Dziękuję za głosy na mnie... Dzięki nim cieszę się, że nie musze inwestować w drogie programy a jedynie wystarczy mi darmowy Raw Therapee : )
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
Moim zdaniem 2. Dancer
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
I. Dancer
II. Tequila
III. martino

ej wrzućcie następnym razem jakiegoś ludzia. wiekowo wszystko jedno - może być nawet stary, za przeproszeniem, grzyb ;-)
 

Daniel1977  Dołączył: 24 Mar 2010
A młoda krewetka :) ?? Może córkę zapodam...
 

cadar  Dołączył: 20 Lut 2010
Daniel1977 napisał/a:
A młoda krewetka :) ?? Może córkę zapodam...


a w jaki sposób zapodasz?
gotowaną, smażoną, czy pieczoną? to nam potem ułatwi jaką temperaturę barw stosować :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach