komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Rok temu przez tydzień miałem sigme 30/1,4. I wcześniej i teraz ze zdumieniem czytam opinie o jej olbrzymich rozmiarach. Ludzie o co wam chodzi? Jak dla mnie jest mała, fajna, zgrabna (nie wnikam tu w inne parametry i wady/zalety). Może po prostu kupicie sobie kompakta?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
komisarz, nie mieli w reku Sigmy 85/1.4 :D
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
paradziqs napisał/a:
nie mieli w reku Sigmy 85/1.4

Salbo Samiego 85 z założoną osłoną :mrgreen:
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
komisarz napisał/a:
Ludzie o co wam chodzi?
O to, że niektóre lustrzanki P sa bardzo małe, ciche i zgrabne. Prawie jak dalmierzowce. I idąc na kompromis pozbawiając się zooma, chcemy nie tylko światło ale i obiektyw równie zgrabny jak korpus. W porównaniu do stałek P, ta sigma jest wielgachna niczym zoom.
komisarz napisał/a:
Może po prostu kupicie sobie kompakta?
Też mamy :-)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Ekajana, da35/2.8 na k-5 całkiem zgrabnie, fa35 też, tyle, że da35 ma osłonę chowaną a fa35 już nie (więc trochę go więcej z osłoną), poza tym filterki 49mm, a sigma 62mm :-P
fa35 daje trochę inne kolorki od da35/2.8 (chłodniejsze)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Szukam jasnego standardu w postaci stałki jako uzupełnienie kita 18-55 i nie mogę się ostatecznie zdecydować, dlatego reaktywuję ten wątek. Może ktoś zechce podzielić się swoimi doświadczeniami w tej materii :evilsmile:

Rozważam samyanga, ale ciężki, wielki i manual. Da 35/2.4 już prawie zakupiłem, ale czuję, że nie polubię się z tym F2.4 :mrgreen: Z tego, czego używałem do tej pory chyba tylko S 30/1.4 była najbliżej parametrami tego, co chciałbym używać, ale AF niestety nie powalał celnością/spełniał moich oczekiwań, co uznałem za duuuży minus i obydwie poszły dalej. Może te szkła w trudnych warunkach oświetleniowych tak już mają a ja szukam świętego graala??? :evilsmile:

Nie ma wielu użytkowników samyanga 35/1.4, może jednak ktoś się wypowie na temat tego szkła w odniesieniu do systemowej trójki i ew. Sigmy 30/1.4?
Plakatowych wydruków nie robię, ale lubię trudne zastane i mocne rozmycie drugiego planu. Problem polega na tym, że jedynie sigma ma wbrew pozorom słuszne rozmiary w porównaniu do innych 35 ze światłem 1.4 8-) Jak oddanie barw/kolory w przypadku tego szkła :?: Dobrym obiektywem wydaje się być również FA 35/2, ale kolory jakieś takie chłodne są w odniesieniu do DA 35/2.4, DA 35/2.8 Lim i FA 31/1.8.
Do kompletu w stopce najbardziej pasuje 31/1.8, ale cena tego szkła jest niestety trudne do zdobycia w wersji MiJ, cena ostatecznie do przełknięcia. Na horyzoncie czai się Sigma 35/1.4, pomijając cenę wydaje się być najtrafniejszym wyborem :evilsmile:
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
W zapowiedziach miało być coś dla pentaxa w przyszłości ;-)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
tu jest pentax: http://www.sigma-foto.pl/...hsm,954,pr.html
też o niej marzę, szkoda, że to takie bydlę
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Żeby to było tylko pod APS-C możliwe, że wagowo zmieściło by się w 2/3, z wielkością może trochę niebardzo. Z obecnych szkieł najbliżej oczekiwań jest FA 31/1,8 lub S 30mm. FA 35/2 potrafi nieźle pokazać CA, ale wielkościowo ok.
 
Krzychoo  Dołączył: 13 Wrz 2006
Od 2 tygodni mam Sigmę 30/1.4. Po wyregulowaniu w menu sporego BF szkiełko wymiata. Jeżeli miałeś z tą Sigmą jakieś problemy to spróbuj innego egzemplarza. Ciężko o alternatywę dla tego obiektywu, bo albo drogo, albo ciemno, albo bez AF.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Podobno miała się pojawić nowa sigma 30/1.4 pod APS-C, poprawiona względem starszej wersji, ale coś o niej cicho. Poza tym chyba tylko dla C/N...ale kto wie
Ja czekam aż pentax wystrzeli coś a'la 24/2, albo 28/2 :-/
pewnie sobie poczekam :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest całkiem przyzwoita Sigma 24/1.8.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
bilko napisał/a:
Ja czekam aż pentax wystrzeli coś a'la 24/2, albo 28/2

Szybciej pojawi się 2,4(2.8) w tych ogniskowych ;-)

plwk napisał/a:
Jest całkiem przyzwoita Sigma 24/1.8.

Też spory klocek, opaczni nieźle po niej pojechali 8-) No i na przysłonach 1.8-2 rzekomo z ostrością niebardzo.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja dla 30/1.4 nie widzialem zadnej alternatywy, i dalej nie widze..
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
plwk napisał/a:
Jest całkiem przyzwoita Sigma 24/1.8.

naczytałem się testów sigm 20, 24, 28 i jakoś mnie nie przekonały
gdyby któraś z nich dorównywała jakością optyczną takiemu FA35/2 (przymknięty do f4 super ostry w całym kadrze)...
 
Pankracy  Dołączył: 23 Maj 2012
Posiada FA 35 i jestem bardzo zadowolony. Jedyna sensowną alternatywa to sigma 30 1,4, jeśli kasa nie gra roli to oczywiście FA 31 będzie się ładnie komponowal z FA 77 w stopce Reya.
 
Adamss68  Dołączył: 31 Sie 2009
Posiadam Sigme 30 1,4 w innym systemie,oraz Pentaxa 35mm 2AL.Hm..!Ta Sigma,to jest obiektyw do specjalnych zastosowań...od f3,5 w środku kadru...to żyleta.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znaczy nieskalibrowana do body ;-) .
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
plwk napisał/a:
całkiem przyzwoita Sigma 24/1.8.
Nie za bardzo :-/ . Miałem. Do 30/1,4 to nawet się na kilometry nie zbliża. Tyle że wagą i wymiarami ją bije .
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Trochę pod innym kątem: czy ktoś ma lub miał i porównywał sigmy 30/1,4 i 50/1,4. Mam 50 i jestem bardzo zadowolony, ale obecnie też szukam czegoś szerszego stałego około 30 i ciekawi mnie fakt, czy obie sigmy są równie dobre, czy któraś odstaje. O 30/1,4 słyszałem właśnie skrajne opinie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach