Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
PK napisał/a:
Osobiście wolę stałki.


Czyli taki monogamista z Ciebie... :lol:
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Chyba poligamista :?:
Zobacz na stopkę kolegi.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Pentagram napisał/a:
Dzięki temu, masz bardzo dobry, ale rozleniwiający zoomik.
Ja mam i stałki i zoomiki i stosuje je zamiennie więc nie zauważyłem żeby mnie coś rozleniwiało. ;-)
Pentagram napisał/a:
Stałka wymusza kreatywne myślenie. Jak wykorzystać jedyną, dostępną w danej chwili ogniskową. :evilsmile:
Szczerze współczuję tym którzy nie mogą sobie kupić zooma ale muszą poprzestać tylko na stałkach żeby się im włączyło kreatywne myślenie. :evilsmile:
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
ZbyszekB napisał/a:
Nie widziałem żadnej wartości dodanej w porównaniu z Tamronem 17-50 /2,8 na ogniskowej 35mm. Ostrość była ta sama


Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Po zakupie Tamiego sprzedałem 35mm. Wg mnie optycznie Tamron jest nieznacznie lepszy od Pentaxa 35mm. Jedyna przewaga tej stałki to wielkość i waga.
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Pentagram napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Nie widziałem żadnej wartości dodanej w porównaniu z Tamronem 17-50 /2,8 na ogniskowej 35mm.
Rozmiary i waga. Niektóre osoby cenią takie wartości.


Jeżeli nie widzicie różnicy w jakości obrazka oprócz podobnej ostrości to może rzeczywiście nie ma sensu brać się za stałki. Dla mnie wyznacznikiem jakości szkła jest jakość obrazka a nie ostrość. A Tamron na 35mm jest dla mnie taki sobie, wręcz kiepski.
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
WojtekKawecki napisał/a:
. A Tamron na 35mm jest dla mnie taki sobie, wręcz kiepski.


Całkowicie się z tym nie zgadzam ... Nie wiem jakiego Tamrona miałeś, ale obrazek jest bardzo porównywalny, a różnice niedostrzegalne i nie mam na myśli tylko ostrości. Jestem pewien, że nie będziesz w stanie odróżnić zdjęć zrobionym jednym i drugim na tych samych parametrach.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Lento Violento, pokaz mi prosze roznice miedzy tamronem a DA na przyslonie 2.4..bo przeciez napisales:
Lento Violento napisał/a:
Wg mnie optycznie Tamron jest nieznacznie lepszy od Pentaxa 35mm. Jedyna przewaga tej stałki to wielkość i waga.
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
paradziqs, przede wszystkim 2.4 w Pentaxie było wg mnie kiepskie, praktycznie w ogóle go nie używałem. Od 2.8 podtrzymuje swoje zdanie, że jest lekka przewaga Tamrona. Rozumiem, że miałeś obydwa te szkiełka i chcesz udowodnić coś innego więc proszę pokaż lub przynajmniej podziel się swoimi spostrzeżeniami ... No chyba, że tak sobie chciałeś popisać, jak to zwykle bywa ...
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Przypomina mi to dyskusje pewnych nikoniarzy którzy zażarcie przekonywali że praktycznie nie ma różnicy między Tamronem 17-50 i Nikkorem 17-55 ;-) .
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
WojtekKawecki, ale chyba nie chcesz porównywać DA Pentaxa do Nikkora 17-55 ? Mam nadzieję, że widzisz pomiędzy tymi szkłamy pewną różnicę ;-) Mam wrażenie, że przeceniasz DA i stawiasz znak równości pomiędzy wszystkimi stałkami. Da 35mm to solidne szkło, ale nic więcej.

A mi przypomina to dyskusję o kultowej plastyce FF ... ;-)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Lento Violento napisał/a:
przede wszystkim 2.4 w Pentaxie było wg mnie kiepskie

Peszek.. a raczej peszek..
Lento Violento, to ty robiles testy DA na olowkach?

ps. poprosze o zdjecia z tamtona na 2.4.. bo przypomne:
Lento Violento napisał/a:
Jedyna przewaga tej stałki to wielkość i waga.
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
paradziqs napisał/a:

Lento Violento, to ty robiles testy DA na olowkach?


Niestety to nie ja, ale zasmucę cię, ja robię testy na bateriach i nigdy mnie nie zawiodły ....

paradziqs napisał/a:
ps. poprosze o zdjecia z tamtona na 2.4.. bo przypomne:


A ja cały czas proszę, abyś podzielił się swoją opinią bo najwyraźniej masz w tym temacie sporo do powiedzenia : :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Lento Violento no widzisz.. ja jako pierwszy poprosilem Cie o to abys mi pokazal zdjecia z tamrona na 2.4 a Ty odbijasz pileczke i prosisz mnie o cos innego.. badz mezczyzna..
przyznaj mi racje i napisze ze jedyna zaleta tamrona jest jego zakres ogniskowej.. i nic poza tym...
zalety DA:
waga, wielkosc, szybkosc i skutecznosc AF, swiatlo 2.4, przyjemniejszy bokeh..
opiniea napisana na podstawie doswiadczen wlasnych + doswiadczen posiadaczy tamrona 17-50
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
paradziqs, czy to z powodu tych wszystkich jego 'zalet' się go pozbyłeś? ;-)
(wydaje mi się, że go posiadałeś, ale może się mylę)
zauważyłem też, że zaraz po tym jak plastikowe 35mm pojawiło się na rynku, wysypało przecenionymi używkami na allegro (na forum też), czyżby wielu nabywców się zawiodło?
pozdr
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
paradziqs, to tylko Twoja opinia, z którą całkowicie się nie zgadzam, ale przyjmuje ją do wiadomości. Szybkość i skuteczność AF Tamrona są porównywalne i piszę to na podstawie swoich doświadczeń. Myślę, że inni posiadacze Tamrona mogą sami wyrazić swoją opinię, nie musisz robić tego za nich. Co do światła 2.4 to jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zauważył, że w pierwszym swoim poście napisałem, ze zgadzam się z opinią kolegi ZbyszekB, który stwierdził, że różnica bokehu wynikająca z lepszego światła jest pomijalna dlatego ten parametr pominąłem.

Bądź mężczyzną i przyjmij czasami do wiadomości, że inni mogą mieć inne zdanie od Ciebie, to nie jest trudne. Na każdym kroku udowadniasz, ze masz z tym problem. Wystawiasz zdjęcia, a potem negujesz wszystkie nieprzychylne uwagi wygłaszane przez innych użytkowników i oczekujesz, że będą same ochy i achy. Nie wszyscy muszą się z tobą zgadzać, zrozum to wreszcie.

Ja już kończę dyskusję z tobą bo jest ona całkowicie bezprzedmiotowa.

Zdrówka :-D
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
p.s.1 tamron 17-50 to świetny obiektyw, ale fakt - ma problemy z AF
p.s.2 FA35/2 i DA35/2.8 to są obiektywy!, DA35/2.4 to "obiektyw" ;-)
ale to moje zdanie :-P
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
bilko napisał/a:
p.s.1 tamron 17-50 to świetny obiektyw, ale fakt - ma problemy z AF
p.s.2 FA35/2 i DA35/2.8 to są obiektywy!, DA35/2.4 to "obiektyw" ;-)
ale to moje zdanie :-P


I z tym w 100% mogę się zgodzić. Również z tym, ze problemem Tamrona jest spory rozrzut jakościowy. Dlatego swojego wybierałem z kilku sztuk wiec z AF nie mam żadnych problemów. Nie mam ff i bf na całym zakresie ogniskowych. Na szybkość ostrzenia również nie narzekam. Choć wiadomo że Pentax nie jest demonem szybkości, ale główną przyczyną nie jest tu akurat obiektyw takiej czy innej firmy. Również podkreślę, że to tylko moje zdanie :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Lento Violento napisał/a:
Również podkreślę, że to tylko moje zdanie :mrgreen:

uff

[ Dodano: 2012-10-18, 08:46 ]
bilko napisał/a:
paradziqs, czy to z powodu tych wszystkich jego 'zalet' się go pozbyłeś? ;-)


oj chlopie, chlopie... nie pozbylem sie jego a sprzedalem..
sprzedalem, dolozylem i zakupilem sigme 30/1.4 wiesz czemu? bo ona ma swiatlo 1.4, da ma 2.4 a tamron ma 2.8
na DA nie zawiodlem sie ani razu, sluzyl mi jako wol roboczy podczas reportazy slubnych

i jeszcze poprosze kolege Valentino by mi wreszcie odpisal na nurtujace mnie pytanie/prosbe
Lento Violento napisał/a:
Jedyna przewaga tej stałki to wielkość i waga.


skoro to jedyna przewaga tzn ze parametry optyczne (np swiatlo) maja wedlug Ciebie takie same.. dlatego poprosze zdjecie z tamrona na przyslonie 2.4
dziekuje..

[ Dodano: 2012-10-18, 08:48 ]
Lento Violento napisał/a:
negujesz wszystkie nieprzychylne uwagi


ale sie rozpedziles... :shock:
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
paradziqs, chłopie, nie oszukujmy się, różnica między 2.4 a 2.8 jest znikoma
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Lento Violento napisał/a:
Co do światła 2.4 to jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zauważył, że w pierwszym swoim poście napisałem, ze zgadzam się z opinią kolegi ZbyszekB, który stwierdził, że różnica bokehu wynikająca z lepszego światła jest pomijalna dlatego ten parametr pominąłem.


kurcze.. a gdzie tam jest mowa o bokeh?
ja jakos nie widze tam slowa o nim..
poza tym wedlug Ciebie posiadanie swiatla 2.4 przeklada sie jedynie na bokeh? :shock:

[ Dodano: 2012-10-18, 08:56 ]
bilko napisał/a:
paradziqs, chłopie, nie oszukujmy się, różnica między 2.4 a 2.8 jest znikoma


ale jest!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach