bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Cytat
ale jest!

zasadniczo jest, ale tak jakby jej nie było :evilsmile:
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Lento Violento napisał/a:
Szybkość i skuteczność AF Tamrona są porównywalne i piszę to na podstawie swoich doświadczeń. Myślę, że inni posiadacze Tamrona mogą sami wyrazić swoją opinię, nie musisz robić tego za nich.

Celność tego Tamrona to jednak pomyłka. Niestety, ale w ciemnych pomieszczeniach jak np. sala weselna Tamron kręci, kręci i często za drugim, trzecim razem znajduje punkt AF. Poza tym jest dość wolny. Minusem może być częsty BF/FF i to taki, że na 17mm jest np. BF a na 50mm FF. Po kalibracji jest jednak OK na wszystkich długościach.
paradziqs napisał/a:
poza tym wedlug Ciebie posiadanie swiatla 2.4

Może niektórzy mają ten komfort użytkowania obiektywów, że dla nich jaśniejszy obiektyw = jedynie większe bokeh ;-)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Cytat
Może niektórzy mają ten komfort użytkowania obiektywów, że dla nich jaśniejszy obiektyw = jedynie większe bokeh

ke?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
bilko, zdjęć ślubnych albo koncertowych nie robisz, prawda?
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Cytat
bilko, zdjęć ślubnych albo koncertowych nie robisz, prawda?

nie, ale czasami szczelam u cioci na imieninach :-P , a czemu pytasz?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
bilko napisał/a:
Cytat
ale jest!

zasadniczo jest, ale tak jakby jej nie było :evilsmile:


przy ciezkich warunkach oswietleniowych, ciemnosciach, ta malenka dzialka moze wiele pomoc
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
bilko napisał/a:
nie

No i dlatego dla Ciebie różnica pomiędzy 2.4 a 2.8 jest znikoma ;-) poza tym nie pisałem o Tobie, bo Ty tą różnicę jednak widzisz, ale o innych osobach, dla których różnica między 2.4 a 2.8 to jedynie różnica w bokeh ;-)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Cytat
malenka dzialka

hmmm, no tak, ale Tobie nie pomogła, bo zmieniłeś DA na sigmę...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Poczekajcie, poczekajcie ... chipsy mi się skończyły. Muszę do sklepu wyskoczyć.
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
paradziqs napisał/a:

skoro to jedyna przewaga tzn ze parametry optyczne (np swiatlo) maja wedlug Ciebie takie same..


Hehe, a gdzie to napisałem? Napisałem wyraźnie, że dla mnie 2.4 w DA jest kiepskie i nieakceptowalne więc nie widzę tutaj żadnej przewagi, pomimo, iż w specyfikacji takowa jest - tak trudno to zrozumieć?. Nie zaklinaj rzeczywistości, DA to solidne szło, ale nic poza tym. W tym przedziale cenowym dla mnie Tamron jest lepszym wyborem, ponieważ DA żadnej wartości dodanej mi nie daje, która mogłaby zbilansować uniwersalność T. I żeby było jasne, nie twierdze, ze Tamron jest szkłem idealnym. Jest to solidne szkło w tym przedziale cenowym, ale również ma swoje wady, nie są one jednak większe niż te, które ma DA - np. całkowicie nieakceptowalna aberacja. Koniec, kropka.

 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Pentagram, chipsy są niezdrowe, w szczególności bez piwa ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kolejna dyskusja o wyższości świąt? ;-) Wady i zalety Tamrona i Pentaksa każdy zna a jednak nie było wielkich migracji z zooma na stałkę. Optycznie na 35 mm przepaści między tymi obiektywami nie ma a cała reszta zależy od własnych preferencji. W moim odczuciu AF z DA 35/2,4 jest szybszy co wynika choćby z jego lżejszej konstrukcji, z celnością w Tamronie rzadko mam problem więc nie sądzę by Pentax bardzo od niego odbiegał.
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
a Łódź rulez!!!
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
bilko napisał/a:
a Łódź rulez!!!


Łódzki wątek praktycznie martwy to chociaż tutaj pogadajmy ...... o chipsach :D
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Lento Violento napisał/a:
dla mnie 2.4 w DA jest kiepskie i nieakceptowalne więc nie widzę tutaj żadnej przewagi

Ale dla Ciebie to może nie być żadnej różnicy, jednak fizyka jest nieubłagalna i nawet pomimo takiego ignoranctwa wskazuje różnicę pomiędzy światłami 2.4, a 2.8: jasność obiektywu.
Enzo napisał/a:
Kolejna dyskusja o wyższości świąt? ;-) Wady i zalety Tamrona i Pentaksa

Aktualnie dyskusja trwa o jasności szkieł, a nie o tym, który producent jest lepszy ;-)
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
bilko, rozumiem że między 35/1.4 i 35/1.8 też niewidziałbyś roznicy? Praca Tamronem w zmiennych warunkach oswietleniowych i przy świetle zastanym to często dramat. Ją odradzam mimo że miałem dobry egzemplarz.

 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
Cytat
Kolejna dyskusja o wyższości świąt?

DA to bardziej mi do wielkanocnych podchodzi, w końcu to 'wydmuszka'
preferuję Boże Narodzenie

Cytat
też niewidziałbyś roznicy?

widzę, i to wyraźną.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
A kiedy będziemy praskać (fajne słowo) kamieniami? To moja ulubiona część dyskusji. :evilsmile:
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
no chętnie bym 'prasnął', ale Białegostoku nie dorzucę...(doprasnę)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
bilko napisał/a:
DA to bardziej mi do wielkanocnych podchodzi, w końcu to 'wydmuszka'
preferuję Boże Narodzenie

Heh, nie ma to jak rzeczowa dyskusja. Argumenty powalają, lol.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach